Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Rize Liman─▒ÔÇÖna 20 Milyon TL. ├ľdenek ├ç─▒kar─▒ld─▒

Rize Liman─▒ÔÇÖna 20 Milyon TL. ├ľdenek ├ç─▒kar─▒ld─▒
Rize Liman─▒n b├╝y├╝t├╝l├╝p geni┼čletilmesi amac─▒yla DLH Genel M├╝d├╝rl├╝─č├╝ taraf─▒ndan 20 Milyon Liral─▒k ├Âdenek ├ž─▒kart─▒ld─▒.
27.01.2012 / 09:50


Rize Milletvekili Hasan Karal,  Rize Liman─▒n büyütülüp geni┼čletilmesi amac─▒yla DLH Genel Müdürlü─čü taraf─▒ndan 20 Milyon Liral─▒k ödenek ç─▒kart─▒ld─▒─č─▒n─▒ söyledi.AK Parti Rize milletvekili Hasan Karal DLH genel müdürüyle yap─▒lan görü┼čmeler neticesinde Rize liman─▒n uluslararas─▒ bir liman haline dönü┼čtürülmesi için ad─▒mlar att─▒klar─▒n─▒ ve liman─▒n büyütülmesi için 20 Milyon ödenek ayr─▒ld─▒─č─▒n─▒ söyledi.Rize liman─▒n─▒ tali bir liman olmaktan ç─▒kararak bölgenin en önemli liman─▒ yapmay─▒ hedeflediklerini belirten Karal; “Rize liman─▒n uluslararas─▒ ula┼č─▒m araçlar─▒na aç─▒lmas─▒n─▒ planl─▒yoruz. Bunun için çal─▒┼čmalar─▒m─▒z devam ediyor.  Liman─▒n hem ticari kapasitesini artt─▒rmak istiyoruz hem de uluslara aras─▒ ula┼č─▒m araçlar─▒na açmak için çal─▒┼č─▒yoruz. Bu nedenle liman─▒m─▒z─▒n daha da büyümesi gerekiyor.  DLH Genel Müdürümüzle bu konular─▒ görü┼čtü─čümüz bir toplant─▒ yapt─▒k. Ve Rize Liman─▒’n─▒n büyütülmesi için gerekli ad─▒mlar─▒ at─▒yoruz. Haziran ay─▒nda liman─▒n büyütülmesi için ihale yap─▒lacak ve iki y─▒l içerinde in┼čallah tamamlanacak” dedi.Amaçlar─▒n─▒n Rize’nin ticari kanallar─▒n─▒n çok daha i┼čler hale gelmesini sa─člamak oldu─čunu belirten Karal; “Organize Sanayi Bölgesi sorunu çözüldü. OSB’de üretilecek ürünlerin pazara transferi, yine OSB’deki fabrikalar─▒n ihtiyaç duyaca─č─▒ ham maddelerin ilimize ula┼čmas─▒nda deniz ta┼č─▒mac─▒l─▒─č─▒n─▒n kullan─▒lmas─▒n─▒ hedefliyoruz. Bu nedenle liman─▒m─▒z bu kapasiteye cevap verebilecek konumda olmal─▒. Hele Ovit tüneli tamamland─▒─č─▒nda Rize liman─▒n kapasitesi çok üst noktalara ç─▒kacak. Biz Rize liman─▒n─▒ tedricen büyüterek o günlere haz─▒rlayaca─č─▒z in┼čallah Ovit tüneli tamamland─▒─č─▒nda Rize liman─▒ bölgenin en önemli liman─▒ konumuna gelecek, bunun için çal─▒┼č─▒yoruz” diye konu┼čtu.

Bu haber toplam 1902 defa okundu
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler