Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Nurullah Çakır Rize'ye Atandı

Nurullah Çakır Rize'ye Atandı
Valiler Kararnamesi a├ž─▒kland─▒. Rize Valili─čiÔÇÖne ├çorum Valisi Nurullah ├çak─▒r'─▒n atanmas─▒yla RizeÔÇÖde 19 y─▒l sonra bir ilk ger├žekle┼čti.
03.08.2012 / 10:37


Rize'nin 40. Valisi olan Çorum Valisi Nurullah Çak─▒r, Rize'de 19 y─▒l sonra bir ilke imza att─▒.Rize’nin 33. Valisi Erol U─čurlu’dan sonra 16 y─▒lda 6 vali de─či┼čen Rize'de ilk kez görevde olan bir vali Rize’ye vali olarak atand─▒. 19 y─▒l sonra gerçekle┼čen bu olayda vali iken Rize'ye atanan Vali Çorum Valisi Nurullah Çak─▒r oldu.R─░ZE'N─░N 40. VAL─░S─░ NURULLAH ÇAKIR B─░R ─░LKE ─░MZA ATTIRize Valisi Seyfullah Hac─▒müftüo─člu’nun ─░çi┼čleri Bakanl─▒─č─▒ Müste┼čarl─▒─č─▒’na atanmas─▒n─▒n ard─▒ndan Rize’ye atanan ve Rize’nin Cumhuriyet tarihindeki 40. Valisi olan Nurullah Çak─▒r, Rize’de 19 y─▒l sonra bir ilke imza att─▒.Çak─▒r, 19 y─▒l sonra valilik görevinde iken Rize’ye atanan ilk vali oldu. Rize’ye en son 1993 y─▒l─▒nda Bayburt Valisi iken Erol U─čurlu, vali olarak atanm─▒┼čt─▒. U─čurlu, 1993 y─▒l─▒nda Bayburt Valili─či’nden Rize Valili─či’ne atand─▒ktan sonra 3 y─▒l Rize’de görev yapm─▒┼č ve Tenzil-i Rütbe ile Merkez Valili─či’ne al─▒narak yerine 1996 y─▒l─▒nda Personel Genel Müdürlü─čü Daire Ba┼čkan─▒ Erdal Ata atanm─▒┼čt─▒.U─čurlu’dan sonraki 16 y─▒lda 6 vali de─či┼čen Rize’ye görevde bulunan bir vali atanmam─▒┼č atanan valiler ise s─▒ras─▒yla Personel Genel Müdürlü─čü Daire Ba┼čkan─▒ Erdal Ata,  ─░stanbul Vali Yard─▒mc─▒s─▒ Bülent Karaçöl, Mülkiye Ba┼čmüfetti┼či Enver Saliho─člu, Kad─▒köy Kaymakam─▒ Kas─▒m Esen, ─░çi┼čleri Bakanl─▒─č─▒ Müste┼čar Yard─▒mc─▒s─▒ Zekeriya ┼×arbak, ─░çi┼čleri Bakanl─▒─č─▒ Müste┼čar Yard─▒mc─▒s─▒ Seyfullah Hac─▒müftüo─člu olmu┼čtu.NURULLAH ÇAKIR K─░MD─░R?
1964 Y─▒l─▒, Simav (Kütahya) do─čumlu olan Çak─▒r, ─░stanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Kaymakaml─▒k s─▒nav─▒n─▒ kazanarak (1989) Denizli kaymakam aday─▒ olarak göreve ba┼člayan Çak─▒r,1(bir) y─▒l─▒ ─░ngiltere’de olmak üzere 3 (üç) y─▒ll─▒k staj döneminin ard─▒ndan s─▒ras─▒yla; Çeltik (Konya) Kaymakaml─▒─č─▒, Ovac─▒k (Karabük) Kaymakaml─▒─č─▒, Siirt Vali Yard─▒mc─▒l─▒─č─▒, Çatalzeytin (Kastamonu) Kaymakaml─▒─č─▒, Kastamonu Vali Yard─▒mc─▒l─▒─č─▒, Do─čubayaz─▒t  (A─čr─▒) Kaymakaml─▒─č─▒, Ka┼č Kaymakaml─▒─č─▒ (Antalya), ─░stanbul Vali Yard─▒mc─▒l─▒─č─▒, Kastamonu Valili─či ve Karabük Valili─či görevlerinde bulundu. May─▒s 2010 itibar─▒yla Çorum Valili─či görevini yürütmektedir.Do─čubayaz─▒t kaymakaml─▒─č─▒ döneminde gerçekle┼čtirdi─či projelerle (K─▒z Çocuklar─▒n─▒n Okulla┼čmas─▒, Dezavantajl─▒ Guruplara Yönelik Çal─▒┼čmalar, E─čitime Yüzde 100 Destek Kampanyas─▒, Devlet-Vatanda┼č ─░┼čbirli─činde Altyap─▒ Çal─▒┼čmalar─▒, Sosyal ve Kültürel Çal─▒┼čmalar) Türk ─░dareciler Derne─či’nce Meslek Ba┼čar─▒ Ödülü’ne (2005) lay─▒k görüldü. Ayr─▒ca yerelde ya┼čam kalitesini yükselten bu örnek çal─▒┼čmalara ili┼čkin Bakanlar kuruluna birifing sundu.2005 - 2007 Tarihleri aras─▒nda Topkap─▒ Saray─▒ Müze Müdürlü─čü görevinde bulundu. Tarihi Kentler Birli─či Dan─▒┼čma Kurulu ve ÇEKÜL Akademisi Dan─▒┼čma Kurulu üyesi olan Vali ÇAKIR; alan─▒nda ilk kez organize edilen “Güne┼čin Do─čdu─ču Yer: Do─čubeyaz─▒t“ (2004),”Kastamonu Ah┼čap Heykel Sempozyumu”(2007),”Karabük Metal Heykel Sempozyumu”(2009)  ile “Safranbolu Saat Kulesi ve Zamanölçerler Sempozyumu”(2010) gibi akademik organizasyonlara öncülük etmi┼čtir.Evli ve 2 çocuk babas─▒ olan Vali Çak─▒r, ─░ngilizce bilmektedir.
Etiketler: rize valisi
Bu haber toplam 2208 defa okundu
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler