Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Bak─▒rc─▒`dan Trabzon`a Rest!

Bak─▒rc─▒`dan Trabzon`a Rest!
Rize Belediye Ba┼čkan─▒ Halil Bak─▒rc─▒ toplant─▒da resti ├žekti. "Borcumu veremeyece─čim de─čil vermeyece─čim..."
30.11.2012 / 13:39


 ─░┼čte Bak─▒rc─▒`n─▒n o resti:Trabzon Rize Kat─▒ At─▒k Birli─či (TRABR─░KAB) belediyelerin borçlar─▒n─▒ ödememesi nedeniyle zor duruma dü┼čerken, birli─čin önceki günkü toplant─▒s─▒nda Rize Belediye Ba┼čkan─▒ Halil Bak─▒rc─▒, rest çekti. Sürmene Çamburnu’na döktü─čü Rize’nin çöpünü Of’taki aktarma istasyonuna getirmeyi reddeden Bak─▒rc─▒, gayri nizami bir aktarma istasyonu yapt─▒─č─▒n─▒ belirterek, “Bu istasyonun yar─▒ paras─▒n─▒ birlik ödesin” dedi.


 


Borcuna Meydan Okudu 


 


Bak─▒rc─▒, tescilli olmayan bir dere yata─č─▒na iptidai bir huni yaparak çöpleri döktü─čünü belirterek, “Çöp kokusu falan yok. Harcaman─▒n yar─▒s─▒n─▒ birlik çeksin. Zaten para veremiyoruz. Vermeyece─čim de. Bunu net söylüyorum. ‘Veremeyece─čim de─čil, vermeyece─čim’ diyorum. Yapt─▒rd─▒─č─▒m aktarma istasyonunun i┼čletme giderinin yar─▒s─▒ benim TRABR─░KAB’a olan borcumdan dü┼čülsün” dedi.


 


TRAB-R─░-KAB Meclis Toplant─▒s─▒ Trabzon Vali Yard─▒mc─▒s─▒ ba┼čkanl─▒─č─▒nda Valilik A Toplant─▒ Salonu’nda gerçekle┼čtirildi. Trabzon Vali Vekili Kamil Sar─▒aslan ba┼čkanl─▒─č─▒ndaki toplant─▒ya belediyelerin borçlar─▒ ve ödemeler konusundaki s─▒k─▒nt─▒lar damgas─▒n─▒ vurdu.


 


BORCUMU ÖDEMEYECE─×─░M


 


Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Rize Belediye Ba┼čkan─▒ Halil Bak─▒rc─▒, Belediye olarak Of’taki aktarma istasyonuna çöpleri sürekli olarak götürmelerinin mümkün olmad─▒─č─▒n─▒ bu sebeple de Rize’de bir aktarma istasyonu kurduklar─▒n─▒ belirterek, bu aktarma istasyonuna ödedikleri paran─▒n yar─▒s─▒n─▒n birli─če olan borçtan dü┼čülmesini istedi.


 


Bak─▒rc─▒, çöplerini Of’a götürmesinin fizik olarak mümkün olmad─▒─č─▒n─▒ belirterek, “Maalesef Trabzon Belediyesi’nde var m─▒ bilmiyorum ama benim belediye ba┼čkanl─▒─č─▒mda ┼čoförlerimin ihmali yada kar─▒┼čt─▒klar─▒ kazadan dolay─▒ 4-5 tane ölümlü kaza olmu┼čtur. Çöp arabalar─▒n─▒n arkas─▒ndan 3-4 adam─▒m─▒z dü┼čüp yaralanm─▒┼čt─▒r, dün bile bir tanesi yaraland─▒. Bunlardan dolay─▒ ben bir aktarma istasyonu yapmak mecburiyetinde kald─▒m, çok da nizami de─čildir. Birli─če az yük oldu─čum için bu yüküm bir k─▒sm─▒n─▒n al─▒nmas─▒n─▒ istiyorum. En az─▒ndan net teklif ediyorum onu, bir aktarma istasyonunun giderinin yar─▒s─▒n─▒n borcumdan dü┼čülmesini istiyorum. Bu paray─▒ ben harc─▒yorum. On liram─▒d─▒r, be┼č liras─▒n─▒ ben çekeyim. Biz di─čer ufak belediyelerden bu anlamda para alm─▒yorum. Hazine arazisi, tescilli olmayan bir dere yata─č─▒na iptidai, bir honi yaparak çöpleri döküyorum. Çöp kokusu falan da yok. Yapt─▒─č─▒m harcaman─▒n yar─▒s─▒n─▒ bu birli─čin çekmesini istiyorum. Zaten para veremiyoruz, vermeyece─čim de. Bunu net söylüyorum, veremeyece─čim de─čil vermeyece─čim. Çünkü haks─▒zl─▒─ča u─črad─▒─č─▒m─▒ kanaatindeyim, bu birlikten u─črad─▒─č─▒m haks─▒zl─▒─č─▒n telafi edilmesini istiyorum. ─░┼čletme giderimin veya ortalama bir aktarma istasyonunun i┼čletme giderinin maliyetinin yar─▒s─▒ benden dü┼čülsün tamam─▒n─▒ istemiyorum. Bu karar─▒ da bu meclis verecektir.


2013 YILINDA 5.5 M─░LYONLUK YATIRIM PLANLANIYOR


 


2013 y─▒l─▒ yat─▒r─▒m plan─▒nda 5 milyon 766.500 liral─▒k bir yat─▒r─▒m─▒n planland─▒─č─▒, söz konusu yat─▒r─▒m─▒n 200 milyon liras─▒n─▒n etüt proje dan─▒┼čmanl─▒k hizmet için, geri kalan 5 milyon 566 bin 500  liras─▒n─▒n yeni düzenleme depolama sahas─▒n─▒n haz─▒rl─▒─č─▒ için ayr─▒ld─▒─č─▒ dile getirildi.  Çal─▒┼čma ve Yat─▒r─▒m Program─▒ Meclis’te oy çoklu─ču ile kabul edildi.


 


EN ÇOK BORÇ TRABZON BELED─░YES─░’N─░N


 


Belediyelerin borçlar─▒n─▒n görü┼čüldü─čü maddede ise en fazla borcu olandan en az borcu olan belediyeye kadar liste meclis üyelerine da─č─▒t─▒ld─▒. Buna göre TRABR─░KAB’a en fazla borcu olan ilk on belediye ve borçlar─▒ ┼ču ┼čekilde: Trabzon Belediyesi 1.900 milyon, Rize Belediyesi 1.303.907 bin TL, Of Belediyesi 531.907 bin, Be┼čikdüzü Belediyesi 447.259 bin, Vakf─▒kebir belediyesi 322.396 bin, Arakl─▒ Belediyesi 312.278 bin, Yomra Belediyesi 253.171 bin, Trabzon ─░l Özel ─░daresi 172.424 bin, ─░yidere Belediyesi 146 bin lira. Hiç borcu bulunmayan ise Rize ─░l Özel ─░daresi ile Ye┼čilyurt Belediyesi olarak ifade edildi. 


Etiketler:
Bu haber toplam 1907 defa okundu
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler