Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Bak─▒rc─▒, kendisini dava eden ter├Âristin istanbulÔÇÖda polis memurunu ┼čehit etmesini de─čerlendirdi

Bak─▒rc─▒, kendisini dava eden ter├Âristin istanbulÔÇÖda polis memurunu ┼čehit etmesini de─čerlendirdi
Rize belediye ba┼čkan─▒ halil bak─▒rc─▒: ÔÇťo g├╝n rizeÔÇÖde ortaya koyduklar─▒ eylem ter├Ârist yeti┼čtirme e─čitimiydiÔÇŁ ÔÇťo g├╝n rizeÔÇÖde ya┼čanan olaylar─▒ onaylam─▒┼čt─▒m bug├╝n de onayl─▒yorumÔÇŁ ÔÇť├Âl├╝m listesine al─▒nmam─▒n bir ├Ânemi yok. Do─čan her canl─▒ do─čdu─ču g├╝n o listeye girer ve bir g├╝n ├Âl├╝rÔÇŁ
14.12.2012 / 12:44


   Rize Belediye Ba┼čkan─▒ Halil Bak─▒rc─▒, 2005 y─▒l─▒nda Rize’de ya┼čanan TAYAD olaylar─▒nda hakk─▒nda “azmettirme” suçlamas─▒ ile dava açan TAYAD üyesi Nurgül Acar'─▒n ─░stanbul’da önceki gün bir polis memurunun ┼čehit edilmesi olay─▒na kar─▒┼čmas─▒n─▒ de─čerlendirdi.

Rize Belediye Ba┼čkan─▒ Halil Bak─▒rc─▒, 2005 y─▒l─▒nda Rize’de TAYAD’l─▒ gurubun u─črad─▒─č─▒ sald─▒r─▒y─▒ o gün onaylad─▒─č─▒ gibi bugün de onaylad─▒─č─▒n─▒ belirterek Rize’de gerçekle┼čen olaydaki hakl─▒l─▒─č─▒n polis memurunun ┼čehit edilmesi ile ortaya ç─▒kt─▒─č─▒n─▒ söyledi. Bak─▒rc─▒, “Bu tip eylemler ve Rize’de gerçekle┼čtirilen eylem örgütlerin terörist yeti┼čtirme çabas─▒d─▒r. Rize’de üç-be┼č vatansever onlar─▒n tahrikleri ile belki de linç gibi görünen bir davran─▒┼č içerisine girmi┼čti. Maalesef ulusal medyada bu olay─▒ linç giri┼čimi olarak yans─▒tm─▒┼čt─▒. Linç giri┼čimi felan yoktu. Durum dururken de kimse kimseyi linç etmeye kalkmam─▒┼čt─▒. ─░nsanlar─▒n de─čerleri ile oynan─▒lmas─▒na kar┼č─▒ gösterilen bir tepki vard─▒ o gün. Bunun ad─▒ linç de─čildir bana göre. Maalesef bugün görüyoruz ki o ki┼čileri yeti┼čtirdiler ve eylem yapabilecek seviyeye getirdiler. Haince bir eylemle polisimizi ┼čehit ettiler” dedi."    DO─×DU─×UMUZ GÜN ÖLÜM L─░STES─░NE G─░RD─░K"

Bak─▒rc─▒, 2005 y─▒l─▒nda Rize’de ya┼čanan olaylar sonras─▒ DHKP-C taraf─▒ndan ölüm listesine al─▒nmas─▒ ve sonras─▒ belediyeye bomba konulmas─▒ ile ilgili soru üzerine, “Ben Belediyemize kimin bomba koydu─čunu bilmiyorum. Bu güne kadar bu konuyla ilgili bize her hangi bir aç─▒klama yap─▒lm─▒┼č de─čil. Bombay─▒ koyanlar─▒n kimli─či ve örgütleri hakk─▒nda bilgi sahibi de─čilim. Ölüm listesine gelince zaten do─čdu─čumuzdan beri ölüm listesinde var─▒z. Herkeste var. Do─čan her canl─▒ ölüm listesindedir bir gün ölür” ┼čeklinde cevap verdi.     "O GÜN DE ONAYLADIM BUGÜN DE ONAYLIYORUM"

Bak─▒rc─▒, 2005 y─▒l─▒nda Rize’de TAYAD’l─▒ grubun halk taraf─▒ndan u─črad─▒─č─▒n─▒ sald─▒r─▒y─▒ o günde onaylad─▒─č─▒n─▒ bugün de onaylad─▒─č─▒n─▒ belirterek ─░stanbul’da ya┼čanan olayla halk tepkisindeki hakl─▒l─▒─č─▒n ortaya ç─▒kt─▒─č─▒n─▒ savundu. Bak─▒rc─▒ , “O gün ya┼čanan olaylar örgütlerin terörist yeti┼čtirme faaliyetleriydi. Polisimizin ┼čehit edilmesi de bunun neticesidir. Ben o gün insanlar─▒m─▒z─▒n gösterdi─či tepkinin halk─▒ oldu─čunu söylemi┼čtim, bugün de hakl─▒ oldu─čunu söylüyorum. Birileri gelip Rize’nin meydan─▒nda halk─▒n tepkisine neden olacak eylemleri yapma hakk─▒n─▒ kendinde görmemesi laz─▒m. Bu insanlar Rize ve bölge ile ba─člant─▒s─▒ olan insanlar de─čil. Hayatlar─▒nda belki de Rize ve Trabzon’a hiç gelmemi┼člerdi. Gelip kendilerine göre bölge halk─▒n─▒n haklar─▒n─▒ savunduklar─▒n─▒ iddia ediyorlar. Bu bölgede ya┼čamam─▒┼č, suyunu içmemi┼č ve tozunu yutmam─▒┼č insanlar─▒n gelip bölge insan─▒m─▒z─▒n duygular─▒ ile oynama hakk─▒ yoktur. Hem┼čehrilerimizin tepkileri de bu do─črultudayd─▒. Bizde hem┼čehrilerimizin tepkisini hakl─▒ oldu─čunu söylemi┼čtik. Hakl─▒ olduklar─▒ ┼čimdi ortaya ç─▒kt─▒. Ama maalesef bir polis ┼čehit olduktan sonra. Umar─▒z bu son olur” diye konu┼čtu.

Bak─▒rc─▒, Rize’de 2005 y─▒l─▒nda TAYAD’l─▒ gruba yönelik gerçekle┼čtirilen sald─▒r─▒ olay─▒ sonras─▒ “bilseydim bende hem┼čehrilerimin tepkisine kat─▒l─▒rd─▒m” ┼čeklinde aç─▒klama yap─▒nca DHKP-C taraf─▒ndan ölüm listesine al─▒nd─▒─č─▒ iddia edilmi┼č ve olaydan üç ay sonra Rize Belediyesi binas─▒nda Bak─▒rc─▒’n─▒n makam kat─▒nda ses bombas─▒ patlat─▒lm─▒┼čt─▒. Resmi olmayan bir aç─▒klamaya göre olay─▒n yasad─▒┼č─▒ sol bir örgüt taraf─▒ndan gerçekle┼čtirildi─či ileri sürülmü┼čtü. Gaziosmanpa┼ča'da önceki gün silahl─▒ sald─▒r─▒ düzenleyerek polis memuru Mücahit Da┼čdan'─▒ öldüren Nurgül Acar ve arkada┼člar─▒, 2005 y─▒l─▒nda Rize'de ya┼čanan olaylar sonras─▒ Rize Belediye Ba┼čkan─▒ Halil Bak─▒rc─▒ ve dönemin Rize Valisi Enver Saliho─člu hakk─▒nda "azmettirme", "görevi ihmal" gibi suçlamalarla dava açm─▒┼člard─▒.rize tayad olaylar─▒ ile habergundogduEtiketler:
Bu haber toplam 1961 defa okundu
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler