Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Lions ├╝yesi Seb├╝k: Atat├╝rk'├╝ putla┼čt─▒rd─▒k

Lions ├╝yesi Seb├╝k: Atat├╝rk'├╝ putla┼čt─▒rd─▒k
Lions kul├╝b├╝ ├╝yesi Oya Seb├╝k, Atat├╝rk, ba┼č├Ârt├╝s├╝ ve AK Parti ├╝zerine ilgin├ž a├ž─▒klamalar yapt─▒.
13.01.2013 / 18:13


Zaman gazetesinden Nuriye Akman, Alt─▒ Nokta Körler Vakf─▒ Ba┼čkan─▒ ve Lions kulübü üyesi Oya Sebük'e Lions'u sordu.



"ZAMAN GAZETES─░NDEN AMA NE KADAR ÇA─×DA┼×.."



50. y─▒l─▒n─▒ kutlayan Lions kübünün Okmeydan─▒ ┼čubesinde röportaj─▒ gerçekle┼čtiren Akman, Kutlama Komitesi ba┼čkan─▒, ayn─▒ zamanda Türk Böbrek Vakf─▒ Ba┼čkan─▒ Timur Erk'in kendisini Sebük'le tan─▒┼čt─▒rd─▒─č─▒ ilginç fasla da yer verdi. Akman, Erk'in kendisini Sebük'e "Zaman gazetesinden ama gördü─čün gibi kapal─▒ de─čil, ne kadar ça─čda┼č bir kad─▒n " ┼čeklinde tan─▒tmas─▒n─▒ da röportaj yaz─▒s─▒na ekledi.



"HEYKEL─░N─░ D─░KE D─░KE ATATÜRK'Ü PUTLA┼×TIRDIK"



Atatürkçü olmayanlar─▒n Lions olamayaca─č─▒n─▒n alt─▒n─▒ çizen Sebük, Lionslar─▒n seçkinci tavr─▒n─▒n yumu┼čat─▒lmas─▒ndan yana oldu─čunu da ekleyerek, "Her yere heykellerini dike dike Atatürk'ü putla┼čt─▒rd─▒k. Oysa hepimiz Atatürk olmal─▒yd─▒k" dedi.



"BA┼×ÖRTÜLÜ VEK─░LE KAR┼×I DE─×─░L─░M, YETER K─░ ┼×ER─░AT GET─░RMES─░NLER"



Ba┼čörtülülerin milletvekilli─čine kar┼č─▒ ç─▒kmad─▒─č─▒n─▒ belirten Sebük "Yeter ki Meclis'e gittiklerinde ┼čeriat yasalar─▒ ç─▒karmas─▒nlar" diyerek hassasiyetini vurgulad─▒.



"AK PART─░ VE LIONS B─░RB─░R─░NE YAKIN"



Dedesi CHP milletvekili oldu─čundan ailede siyasetin Cumhuriyet Halk Partisi üzerinden gitti─čini söyleyen Sebük,  AK Parti'ye oy vermedi─či halde kendilerinin Türkiye'ye "muhte┼čem bir sosyal demokrasi" getirdi─čini belirtti. Sebük ayr─▒ca, AK Parti'nin Lions'a kötü davranmad─▒─č─▒n─▒n alt─▒n─▒ çizerek, iki kurumun da sosyal demokrasi için çal─▒┼čt─▒─č─▒n─▒ sözlerine ekledi.



Yani ba┼čörtülülere üniversite özgürlü─čü verecek kadar anlay─▒┼čl─▒ m─▒s─▒n─▒z art─▒k?



Onlar da girsinler tabii üniversiteye. K─▒s─▒tlamamak laz─▒m. Biz yedi bin lionsuz. Her a─č─▒z, her gönül, her beyin ayn─▒ geli┼čmi┼člikte de─čil. Kemal Alemdaro─člu benim en yak─▒n s─▒n─▒f arkada┼č─▒mla evli. Benim o─člum ona fa┼čist Kemal diye isim takm─▒┼čt─▒. Bana sorsan çok duygulu, ┼čefkatli bir adamd─▒r. ─░nsanlar─▒n sosyal hayattaki davran─▒┼člar─▒yla bireysel davran─▒┼člar─▒ çok farkl─▒. O günlerde darbe haz─▒rl─▒─č─▒ yap─▒l─▒yormu┼č Ak Parti’yi indirmek için.



Siz de de─čirmene su ta┼č─▒m─▒┼č oldunuz mu o ilanlarla, ödüllerle?



Biz bunu yaparken sizin dedi─činiz kadar ileriyi dü┼čünmemi┼čizdir. Darbeyi yapan─▒ destekleyelim, biz de darbenin parças─▒ olal─▒m diye dü┼čünecek kadar politik bir davran─▒┼č olarak nitelendiremem bunlar─▒. Özgürlük ve laiklik kavram─▒n─▒n bozulaca─č─▒ndan korkmu┼čuzdur. Ak Parti gelecek, ─░ran gibi olaca─č─▒z. Kafam─▒z─▒ kapatt─▒racak. Müthi┼č bir korkuydu o s─▒ralar. ┼×imdi art─▒k böyle bir korku ben hissetmiyorum.



BA┼×ÖRTÜLÜ M─░LLEETVEK─░L─░ OLUR YETER K─░ LA─░KL─░─×─░ YOK ETMES─░NLER



Ba┼čörtülülerin milletvekilli─čine nas─▒l bakars─▒n─▒z?



Kendini öyle rahat hissediyorsa milletvekili de olabilir. Ama çocukluktan itibaren kapanmaya kesin kar┼č─▒y─▒m. B─▒rak─▒n çocuklar─▒ yukar─▒ya do─čru kendi kendilerine gelsinler. E─čer o örtüyü kendileri seçecekse ba┼člar─▒na, o zaman koysunlar, milletvekili de olsunlar. Bana ne. Yeter ki laiklikten sapacak kanunlar─▒ getirmekte etkin rol oynamas─▒nlar. Siz çocukluktan itibaren buna meyil açarsan─▒z farkl─▒ bir yap─▒ya gideriz. Siz de böyle gezemezsiniz. ┼×eriatla yönetilen bir ülkede ya┼čamak istemem.



ATATÜRK OLMASAYDI SEN BA┼×I AÇIK GEZEMEZD─░N



Atatürkçülük toplumsal uzla┼čmaya yeter mi 2013 Türkiyesinde?



Hay─▒r yetmez. Ama Atatürk’ün getirmi┼č oldu─ču laik ve demokratik ilkeler yeter. Ben sosyal demokrasi istiyorum. Atatürk olmasayd─▒ sen böyle ba┼č─▒n aç─▒k gezemezdin. Ama tabii simgele┼čtirmemek laz─▒m. Puta tapmak gibi bir ┼čey. Söylüyorum bunu hep. Yapmay─▒n diyorum. Adam─▒ biz bu hale getirdik, her yere heykel dike dike. Biz kendimiz Atatürk olmal─▒y─▒z. ─░çselle┼čtirmek laz─▒m, putla┼čt─▒rmak de─čil






Etiketler:
Bu haber toplam 1553 defa okundu
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler