Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Rize Belediyesi Zab─▒ta M├╝d├╝r├╝ Sar─▒ B─▒├žakland─▒

Rize Belediyesi Zab─▒ta M├╝d├╝r├╝ Sar─▒ B─▒├žakland─▒
Rize Belediyesi Zab─▒ta M├╝d├╝r├╝ Bayram Ali Sar─▒ b─▒├žakl─▒ sald─▒r─▒ya u─črad─▒.
13.02.2013 / 19:09


Rize Belediyesi Zab─▒ta Müdürü Bayram Ali Sar─▒ makam odas─▒nda b─▒çakl─▒ sald─▒r─▒ya u─črad─▒.Haber muhabirimizin edindi─či bilgiye göre saat:16.00 s─▒ralar─▒nda Rize Belediyesi Zab─▒ta Müdürü Bayram Ali Sar─▒ (50), Salih B. (42) adl─▒ bir seyyar bal─▒kç─▒ taraf─▒ndan makam odas─▒nda b─▒çakland─▒. Sar─▒, a─č─▒r yaral─▒ bir ┼čekilde Rize Devlet Hastanesi'nde ameliyata al─▒nd─▒.Edindi─či bilgiye göre, bal─▒kç─▒ tezgah─▒na el konulan ┼čah─▒s yan─▒nda ta┼č─▒d─▒─č─▒ b─▒çakla Rize Belediyesi Zab─▒ta Müdürü Bayram Ali Sar─▒'n─▒n makam odas─▒na giderek Sar─▒ ile tart─▒┼čt─▒. Tart─▒┼čman─▒n ard─▒ndan b─▒ça─č─▒n─▒ ç─▒karan ┼čah─▒s Sar─▒ ve zab─▒ta personeli taraf─▒ndan etkisiz hale getirilmeye çal─▒┼č─▒ld─▒. Güçlü bir fizi─če sahip olan ┼čah─▒s, Sar─▒'y─▒ tüm engellemelere ra─čmen gö─čüs alt─▒ndan ve aya─č─▒ndan b─▒çaklad─▒. Zab─▒ta Müdürü Sar─▒'n─▒n ayr─▒ca bo─ču┼čma esnas─▒nda avuç içlerinin de kesildi─či ö─črenildi. Emniyet güçlerinin makam odas─▒na gelerek spreyle etkisiz hale getirdi─či S.B. gözalt─▒na al─▒nd─▒.Rize Devlet Hastanesi'ne kald─▒r─▒ld─▒ktan sonra ameliyata al─▒nan Sar─▒'n─▒n hayati tehlikeyi atlatt─▒─č─▒ ö─črenildi.

Hastane ç─▒k─▒┼č─▒nda bas─▒n mensuplar─▒na bir aç─▒klama yapan Vali Nurullah Çak─▒r ┼čunlar─▒ söyledi:"─░ki seyyar sat─▒c─▒ olaydan sonra gözalt─▒na al─▒nd─▒. Seyyar sat─▒c─▒larla ilgili yap─▒lan bir düzenleme sonras─▒nda böyle bir olay─▒n ya┼čand─▒─č─▒n─▒ dü┼čünüyoruz. Bu tarz kanunsuz eylemlere kalk─▒┼čanlar kar┼č─▒lar─▒nda devleti bulacakt─▒r. Üzüntülüyüz.

Bak─▒rc─▒ ┼čunlar─▒ söyledi:  “─░ki ki┼či belediyeye gelerek zab─▒ta müdürümüzü öldürmeye sebebiyet verecek ┼čekilde b─▒çaklad─▒lar. Zab─▒ta müdürümüz bu ki┼čiler hakk─▒nda birkaç kez savc─▒l─▒─ča suç duyurusunda bulunmu┼člard─▒r. Bunlar─▒n ceza ald─▒klar─▒ var ama bir tutuklama olmam─▒┼čt─▒r. Rize belediyesi seyyar ve benzer sorunlu i┼člerin üzerine gittikçe bu tip ┼čeylerle kar┼č─▒la┼č─▒yoruz. Bugüne kadar u─čra┼č─▒m─▒z yasal çerçeve içerisinde olmu┼čtur. Bunlar─▒ adli makamlara bildirdi─čimiz zaman vatanda┼č─▒n maneviyat─▒n─▒ k─▒rmayacak ┼čekilde kanunlar çerçevesinde kararlar al─▒nmas─▒ arzumuzdu. Burada bu olu┼čmad─▒. Bu tip sald─▒rganlar çok i┼člem görmüyor kanaati var. ┼×ahs─▒ma yönelikte daha önce sald─▒r─▒ olmu┼čtur. Cebinde b─▒ça─č─▒ olan bir ki┼či vard─▒. O ki┼čiye b─▒ça─č─▒ çekmeye f─▒rsat vermeden biz ona vurmak mecburiyetinde kalm─▒┼čt─▒k. Kamuoyu ba┼čkan do─črumu vurdu, yanl─▒┼č m─▒ vurdu diye tart─▒┼čt─▒. Adli soru┼čturma da cebinde b─▒ça─č─▒ gördün mü görmedin mi sorgusuna geldi.” D─░LER─░M BU SON OLUR Bak─▒rc─▒, “Yine yak─▒n bir zamanda bir ki┼či oturdu─čum eve kadar ç─▒k─▒p yang─▒n tüpü ile çevreye zarar veriyor. Savc─▒l─▒─ča suç duyurusunda bulundu─čumuzda  bunlar elini kolunu sallayarak gezmeye devam ediyor. Dilerim bu son olur. Dilerim zab─▒ta müdürüme hayati bir ┼čey olmam─▒┼č olur. Bu sald─▒r─▒ zab─▒ta müdürünün ┼čahs─▒nda Rize belediyesi ve Rize’ye ve Rize halk─▒na yap─▒lm─▒┼č bir sald─▒r─▒d─▒r. Bundan sonra adli makamlar benzer tav─▒rda davran─▒rsa bizde kendimizi korumakla ilgili  tedbirlerimizi farkl─▒ de─čerlendirece─čiz. Bunun alt─▒n─▒ çiziyoruz.”


Bu haber toplam 1931 defa okundu
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler