Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Karay─▒lan: CHP ve MHP sava┼čmak m─▒ istiyor

Karay─▒lan: CHP ve MHP sava┼čmak m─▒ istiyor
Karay─▒lan'dan mesaj: "MHP ve k─▒smen de CHP'ye s├Âyl├╝yorum: Sava┼čmak m─▒ istiyorsunuz?"
07.03.2013 / 19:22


  ─░mral─▒'da a─č─▒rla┼čt─▒r─▒lm─▒┼č ömür boyu hapis cezas─▒n─▒ çeken Abdullah Öcalan'─▒n, Kandil'deki PKK'l─▒lara yazd─▒─č─▒ mektubu götüren BDP'li milletvekillerinin, Kuzey Irak'taki örgüt yöneticileriyle bulu┼čtuklar─▒ toplant─▒n─▒n foto─čraflar─▒, PKK'ya yak─▒n yay─▒n organlar─▒nda yer ald─▒. KAND─░L FOTO─×RAFIBDP heyetinin aç─▒klamas─▒na göre, Kandil'de yap─▒lan PKK görü┼čmesi, 1 Mart günü gerçekle┼čti. Bu görü┼čmede çekilen foto─črafta masan─▒n ba┼č─▒nda PKK yöneticisi Murat Karay─▒lan, solunda ise s─▒ras─▒yla milletvekilleri S─▒rr─▒ Süreyya Önder, Ahmet Türk, Altan Tan ile KCK Türkiye sorumlusu ve Diyarbak─▒r'da görülen KCK ana davas─▒n─▒ bir numaral─▒ san─▒─č─▒ Sabri Ok yer al─▒yor.Karay─▒lan'─▒n sa─č─▒nda ise Aysel Tu─čluk ve ba┼čka bir PKK'l─▒ bulunuyor.

''1 HAFTA ─░Ç─░NDE BIRAKILACAK''Görü┼čmenin detaylar─▒n─▒ örgüte yak─▒n ANF ajans─▒na aç─▒klayan Karay─▒lan, kaç─▒r─▒lan kamu görevlilerinin bir hafta içinde b─▒rak─▒lacaklar─▒n─▒ belirtirken, "E─čer tekrar BDP heyeti veya ba┼čka siyasi partiler ya da ilgili STK'lar gelirlerse, biz kendilerine teslim edebiliriz" dedi.''─░MRALI'YLA DO─×RUDAN BA─×LANTI LAZIM''Karay─▒lan, Öcalan'─▒n mektubu konusunda da ┼čöyle konu┼čtu: "Önderli─čimizin gönderdi─či mektup bizlerde önemli oranda bir kanaat olu┼čturmu┼č olsa da halen üzerinde dü┼čünmemiz gereken noktalar da vard─▒r. Bu aç─▒dan bizim karar almam─▒z kolay de─čildir. ─░mral─▒'ya BDP'lilerin gidip gelmesi yetmemektedir; do─črudan bir ili┼čkiye ihtiyaç vard─▒r." ''ÇÖZÜM ─░Ç─░N KARARLI OLUNMALI''Karay─▒lan ayr─▒ca Türkiye'nin içinden ve d─▒┼č─▒ndan süreci sabote etmek isteyen güçlerin olaca─č─▒ uyar─▒s─▒n─▒ yaparak, "Bu konuda Ba┼čbakan Erdo─čan'─▒n, 'biz bu soruna her el att─▒─č─▒m─▒zda önümüze engeller ç─▒kt─▒' biçimindeki söylemi do─čru ve yerinde bir tespittir. Biz de bunu hissediyoruz. Çünkü bu engel durumlar─▒ bize de yans─▒yan durumlard─▒r. Fakat her iki taraf─▒n demokratik çözüme ve bar─▒┼ča ili┼čkin kararl─▒ duru┼člar─▒, bütün bu sabote çabalar─▒n─▒ ve engelleri bo┼ča ç─▒karabilecektir. Biz kendi aç─▒m─▒zdan kararl─▒ bir biçimde bunu ifade etmek durumunday─▒z. Hareketimizin sa─člad─▒─č─▒ güçlü birlik ruhu ve Önderlik etraf─▒nda kenetlenme gerçe─či, bu konuda her türlü engeli kararl─▒ca a┼čma olana─č─▒n─▒ sunmaktad─▒r" dedi.''SAVA┼×MAK MI ─░ST─░YORSUNUZ''MHP ve CHP'nin sürece ili┼čkin tutumuna ili┼čkin de Karay─▒lan ┼čunlar─▒ söyledi: "MHP ve k─▒smen de CHP'ye söylüyorum: Sava┼čmak m─▒ istiyorsunuz? Ee sava┼č─▒rsan─▒z biz de 50 y─▒l daha sava┼čabiliriz. Bir arada ya┼čanacaksa çözüm formülü bulunmal─▒."EN ÇOK SATAN GAZETELER HABER─░ BÖYLE GÖRDÜBDP'li vekillerin Karay─▒lan ile birlikte çektirdikleri Kandil foto─čraf─▒, tüm ulusal gazetelerin mansetlerinde de yer ald─▒.Türkiye'nin en çok okunan iki gazetesi Hürriyet ve Posta da o kareyi man┼četlerine ┼ču sözlerle ta┼č─▒d─▒:


Bu haber toplam 1548 defa okundu
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler