Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

E─čitim Ara┼čt─▒rmaya Y├╝r├╝yen Merdivenli Otopark

E─čitim Ara┼čt─▒rmaya Y├╝r├╝yen Merdivenli Otopark
Rize Belediye Ba┼čkan─▒ Halil Bak─▒rc─▒, RTE├ť E─čitim ve Ara┼čt─▒rma Hastanesi i├žin yap─▒m─▒ devam eden ├žok katl─▒ otopark in┼čaat─▒nda incelemelerde bulundu.
12.09.2013 / 18:12


    Rize Belediye Ba┼čkan─▒  Bak─▒rc─▒, Recep Tayyip Erdo─čan Üniversitesi (RTEÜ) E─čitim ve Ara┼čt─▒rma Hastanesi için yap─▒m─▒ devam eden çok katl─▒ otopark in┼čaat─▒nda incelemede bulunarak, otoparktan hastane birimlerine kadar uzanan  üzeri kapal─▒ yürüyen merdiven projesi için çal─▒┼čma ba┼člatt─▒klar─▒n─▒ aç─▒klad─▒.

Bak─▒rc─▒, park s─▒k─▒nt─▒s─▒n─▒n Rize’nin en büyük sorunu oldu─čunu belirterek,  “Trafik ve park sorunu sadece hastanemizin de─čil ilimizin en büyük sorunudur. Hastanenin aç─▒lma sürecinde burada çok katl─▒ bir otopark yap─▒lmas─▒ için giri┼čimlerimiz olmu┼čtu. O günler fazla bir trafik yo─čunlu─ču olmad─▒─č─▒ için ihtiyaç olmad─▒─č─▒ söylenmi┼čti. Zamanla ihtiyaç oldu. Yap─▒m─▒ da bugüne k─▒smetmi┼č. 600 araç kapasiteli, be┼č katl─▒ otopark─▒n toplam yap─▒m maliyeti 11 milyon TL civar─▒nda olacak.” dedi.

HASTALARA YÜRÜYEN MERD─░VEN H─░ZMET─░Bak─▒rc─▒ burada yapt─▒─č─▒ aç─▒klamada, otopark─▒n bitmesi ile birlikte otoparktan hastane birimlerine kadar uzanan üzeri kapal─▒ yürüyen merdiven projesi için çal─▒┼čma ba┼člatt─▒klar─▒n─▒ belirterek, “─░n┼čallah bu projenin bitiminde, Say─▒n bakan─▒m─▒za da sunumunu yapt─▒─č─▒m─▒z gibi otoparktan hastanenin birimlerine ula┼čan üzeri kapal─▒ bantlar ve yürüyen merdivenler yap─▒lmas─▒n─▒ amaçl─▒yoruz. Bu dü┼čünceye Rize kamuoyu olarak hep birlikte destek vermeliyiz. Otapark tamamland─▒─č─▒nda Türkiye’de e┼čine az rastlan─▒lan bir yürüyen merdiven sistemini ilimize kazand─▒rmak istiyoruz. Belkide Türkiye’de hava alanlar─▒n─▒n d─▒┼č─▒nda dü┼čündü─čümüz sistemin benzeri yoktur. ┼×ehir içerisinde çe┼čitli noktalarda da yürüyen merdivenler in┼ča etmeyi dü┼čünüyoruz.” ┼×eklinde konu┼čtu.─░N┼×AAT SÜRES─░NCE PARKLAR 160 EVLER─░N ORADA YAPILACAKBak─▒rc─▒, in┼čaat sürecinde hastane yolu trafi─čini rahatlatmak için bir by-pass yolu çal─▒┼čmas─▒ ba┼člatt─▒klar─▒n─▒ da belirterek yol çal─▒┼čmas─▒nda da incelemede bulundu. Bak─▒rc─▒ otopark in┼čaat─▒ boyunca aç─▒k tutulmas─▒ planlanan yol ile ilgili yapt─▒─č─▒ de─čerlendirmede, “┼×u anda burada 200 araç park ediyordu.  ─░n┼čaat dolay─▒s─▒ ile bu parklar yap─▒lamad─▒─č─▒ için bir yo─čunluk olu┼čtu. T─▒p Fakültemizin yan─▒nda bir düzenleme yap─▒yoruz. Vatanda┼člar─▒m─▒z araçlar─▒n─▒ Güney çevre yolu ba┼člang─▒c─▒ olan 160 evlerin sa─č─▒nda geçici olu┼čturulan Parka çekebilecekler. Dolmu┼čçular─▒m─▒z ile de görü┼čtük. Araçlar─▒n─▒ orada park edenler ücretsiz olarak minibüslerden hastaneye ç─▒kmak için hizmet alabilecekler.  Bu in┼čaat süresi içerisinde trafi─či rahatlatmak için hastanemizin arkas─▒ndaki ö─črenci yurdunun içerisinden, Hamzabey yoluna ba─članan bir by-pass yolu yap─▒yoruz. 3-4 y─▒l önce de bu yolu planlam─▒┼čt─▒k ancak olmam─▒┼čt─▒. K─▒smet bugüneymi┼č.” dedi.
Bu haber toplam 1920 defa okundu
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler