Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Ba┼čbakan Rize'yi A├ž─▒klad─▒

Ba┼čbakan Rize'yi A├ž─▒klad─▒
Ba┼čbakan Recep Tayyip Erdo─čan, Prof. Dr. Re┼čat Kasap'─▒ resmen Rize Belediye Ba┼čkan Aday─▒ olarak a├ž─▒klad─▒.
03.12.2013 / 13:36


    30 Mart 2014 tarihinde yap─▒lacak yerel seçimlerde Ak Parti'nin Rize Belediye Ba┼čkan Aday─▒ Prof. Dr. Re┼čat Kasap olarak aç─▒kland─▒.Ba┼čbakan Recep Tayyip Erdo─čan, 15 Belediye Ba┼čkan Aday─▒n─▒ daha Ak Parti Grup Toplant─▒s─▒nda aç─▒klad─▒.Erdo─čan, Rize Belediye Ba┼čkan Aday─▒ olarak Ankara Gazi Üniversitesi ─░statistik Bölümü Ö─čretim Üyesi Prof. Dr. Re┼čat Kasap'─▒ resmen aç─▒klad─▒.

PROF. DR. RE┼×AT KASAP K─░MD─░R ?Prof. Dr. Re┼čat Kasap, 1961 Y─▒l─▒nda Rize’de do─čdu. ─░lkokulu Derepazar─▒ Bahattinpa┼ča ─░lkokulunda, Ortaokulu Derepazar─▒ Ortaokulunda, Liseyi ise Samsun 19 May─▒s Liselinde tamamlad─▒. Lisans ve Yüksek Lisans─▒n─▒ 1984 ve 1987 y─▒llar─▒nda Gazi Üniversitesi ─░statistik Bölümü’nde bitirdi. Doktoras─▒n─▒, 1992 y─▒l─▒nda Wales Üniversitesi (─░ngiltere)’de yapt─▒. 1993’de Yrd.Doç., 1998’de Doçent ve 2004’de Profesör oldu.  Yar─▒s─▒ yurt d─▒┼č─▒ olmak üzere 70’in üzerinde bilimsel çal─▒┼čmas─▒ bulunmaktad─▒r.Çe┼čitli Yurt içi ve yurt d─▒┼č─▒ sempozyum ve toplant─▒lar düzenleyerek, kurum ve kurulu┼člara davetli seminerler veren ve panellerde konu┼čmac─▒ olarak kat─▒lan Say─▒n Kasap, Gazi Üniversitesi’nde birer dönem ─░statistik Bölüm Ba┼čkan yard─▒mc─▒l─▒─č─▒ ve Bölüm Ba┼čkanl─▒─č─▒ yapt─▒ (2008-2013). Bunun yan─▒nda, YÖK’te, Türkiye Bologna Uzman─▒ (2008-2009) ve YÖK, ÖSYM Yürütme Kurulu Üyeli─či (2008 – 2011) görevlerinde bulundu. Türkiye ─░statistik Kurumu (TÜ─░K)’nun AB müzakere çerçevesinde “─░┼č ─░statistiklerini Geli┼čtirme” ve “Yerli Üretimin Tahminler” konulu iki AB projenin Türkiye Dan─▒┼čmanl─▒─č─▒n─▒ yapt─▒. OECD E─čitim Sistemleri ve Göstergeleri Program─▒ (INES)'in Yeniden Yap─▒land─▒r─▒lmas─▒ Grubu, Türkiye Temsilcisi (2008-2010) oldu. 2011 y─▒l─▒ndan bu tarafa, UNESCO (United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization-Birle┼čmi┼č Milletler E─čitim, Bilim ve Kültür Kurumu) Türkiye Milli Komisyonu Temel Bilimler ─░htisas Komisyonu Üyeli─čini yürüten Profesör Kasap, halen Ankara Büyük┼čehir Belediyesi Ula┼č─▒m Ana Plan─▒ 2038 Projesi, Proje ─░cra Kurulu Üyesidir.Ba┼čbakanl─▒k Tan─▒tma Fonu, ─░┼×KUR, TÜB─░TAK, AB, Gazi Üniversitesi ve çerçevesinde; Rize, Karadeniz, Ankara ve Türkiye’nin genelini kapsayan bir çok projede dan─▒┼čman ve ara┼čt─▒rmac─▒ olarak görev ald─▒. Bir çok Sivil Toplum Kurulu┼ču (STK)’nun aktif üyesi olarak sosyal sorumluluk projelerinde yer ald─▒.Akademik ve uygulamal─▒ olarak uzmanl─▒k ve çal─▒┼čma alanlar─▒ ise ┼čunlard─▒r: Uygulamal─▒ ─░statistik (Ula┼č─▒m, Planlama, Kalk─▒nma, Çevre, Endüstri, Ekonomi, Finans, E─čitim, Sa─čl─▒k ve Fen Bilimleri, Mühendislik, ─░klim, Deprem ve di─čer konularda); Kestirim (Gelece─či Tahmin-Forecasting) ve Düzgünle┼čtirme Yöntemleri; Ara┼čt─▒rma Yöntemleri, Kaos Analizi; Avrupa Birli─či (AB) E─čitim ve Gençlik Programlar─▒, Günümüzde Proje Kültürü, Bölgesel Projeler ve AB Projeleri; BOLOGNA Süreci -Avrupa Yüksek Ö─čretim Alan─▒ (Kalite Güvencesi, Yeterlikler, Ö─črenme Ç─▒kt─▒lar─▒, Tan─▒nma, Derece Sistemi); Sosyo-Ekonomik Ara┼čt─▒rmalar; Ula┼č─▒m, Planlama, Modelleme ve Simülasyonu.Prof.Dr. Re┼čat Kasap, evli ve iki çocuk babas─▒ olup, iyi derecede ─░ngilizce bilmektedir.


Bu haber toplam 1817 defa okundu
YORUMLAR

""
YAZIK OLDU BAKIRCIYA G├ťNDOGDU HAYALLER─░ SUYA D├ť┼×T├ť...
03.12.2013 / 15:33
Ip Adresiniz:78.166.248.187
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler