Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Ba┼čkan S├╝leyman Y─▒ld─▒zÔÇÖdan Veda Yeme─či

Ba┼čkan S├╝leyman Y─▒ld─▒zÔÇÖdan Veda Yeme─či
G├╝ndo─čdu Belediye Ba┼čkan─▒ S├╝leyman Y─▒ld─▒z, belediye personeline veda yeme─či verdi.
21.03.2014 / 10:25


  30 Mart yerel seçimleriyle beraber Rize Belediyesi’ne kat─▒lacak oldu─čundan belde özelli─čini kaybedecek Gündo─čdu’da Belediye Ba┼čkan─▒ Süleyman Y─▒ld─▒z, belediye encümenleri ile belediye personeline veda yeme─či verdi.Rize Ö─čretmen Evi’nde düzenlenen veda yeme─čine Ba┼čkan Y─▒ld─▒z’─▒n yan─▒ s─▒ra Ba┼čkanvekili Saffet Kopuz ve belediye personeli kat─▒ld─▒.

Yemek sonras─▒ Ba┼čkanvekili Saffet Kopuz’un aç─▒l─▒┼č ve selamlama konu┼čmas─▒n─▒ gerçekle┼čtirdi─či, belediye encümenleri ile personel temsilcileri ve Belediye Ba┼čkan─▒ Süleyman Y─▒ld─▒z’─▒n konu┼čmalar─▒n─▒n yap─▒ld─▒─č─▒ program düzenlendi. Ba┼čkan Y─▒ld─▒z’─▒n, tüm personelden helallik istedi─či program sonunda Y─▒ld─▒z taraf─▒ndan personele hediye verildi. Encümen üyeleri taraf─▒ndan ise Ba┼čkan Y─▒ld─▒z’a plaket takdim edildi.Ba┼čkan Y─▒ld─▒z, program─▒ takip eden bas─▒n mensuplar─▒n─▒ da unutmad─▒ ve bas─▒n mensuplar─▒na da  hediye verdi. Program toplu foto─čraf çekimiyle sona erdi.

   Program─▒n aç─▒l─▒┼č konu┼čmas─▒n─▒ gerçekle┼čtiren Ba┼čkanvekili Saffet Kopuz, Gündo─čdu’nun son 5 y─▒l içinde önceki y─▒llarla k─▒yaslanamayacak ┼čekilde hizmet ve yat─▒r─▒m ald─▒─č─▒n─▒ kaydederek, 5 y─▒ll─▒k görev süreleri boyunca Gündo─čdu’ya, Gündo─čdulu’ya yak─▒┼č─▒r bir hizmet anlay─▒┼č─▒yla görev yapmaya çal─▒┼čt─▒klar─▒n─▒ ve bunda da büyük ölçüde ba┼čar─▒l─▒ olduklar─▒na inand─▒klar─▒n─▒ söyledi.

     Gündo─čdu Belediye Ba┼čkan─▒ Süleyman Y─▒ld─▒z ise konu┼čmas─▒nda, 2009 seçimlerinde aday olduklar─▒nda 25 y─▒ll─▒k belediyecilik tecrübesiyle belediye ba┼čkanl─▒─č─▒n─▒ yürütmeyi dü┼čündü─čünü, ancak, Gündo─čdu’nun Rize’nin bir parças─▒ olacak olmas─▒ndan dolay─▒ 5 y─▒l görevde kald─▒─č─▒n─▒ ifade ederek, “Gündo─čdu belde olmas─▒na ra─čmen Rize’nin en kalabal─▒k 6. Büyük belediyesidir. 31 Mart’a kadar Rize’de birle┼čmeden önce 21 belediye mevcut. Gündo─čdu nüfus olarak 7 ilçe ve 8 beldeden kalabal─▒k bir belde olarak her gün geli┼čiyordu. Biz yar─▒┼ča girerken gönlümüzde Gündo─čdu’yu ilçe yapmak geçiyordu. Belediyecilik dönemimde Anavatan Partisi döneminde 1984’ten ─░tibaren belediyede çal─▒┼č─▒yorum. Belediyede çal─▒┼čt─▒─č─▒m Anavatan Partisi döneminde ─░yidere, Derepazar─▒, Hem┼čin ve Güneysu’nun beldeden ilçeye dönü┼čtürülmesi yönünde bir kararname haz─▒rlanm─▒┼čt─▒. Gündo─čdu’nun ilçe yap─▒lmas─▒ yönünde belediye ba┼čkan─▒m─▒za teklifte bulunulmu┼čtu. Ancak dönemin Belediye Ba┼čkan─▒ karde┼čimiz Gündo─čdu’nun ilçe olmas─▒ yönünde aksi görü┼čte bulununca Gündo─čdu o dönemde ilçe olamam─▒┼čt─▒.

  Ben, o dönem ba┼čkan─▒m─▒za Gündo─čdu’nun ilçe olmas─▒n─▒n sa─člayaca─č─▒ faydalar─▒ ve kazanaca─č─▒ yat─▒r─▒mlarla Gündo─čdu’nun ┼čaha kalkaca─č─▒n─▒ kendisine iletti─čimde ba┼čkan─▒m─▒z sonradan ikna oldu ancak evraklar─▒m─▒z─▒ da göndermemize ra─čmen hükümet de─či┼čikli─či olunca olmam─▒┼čt─▒. 2009’da belediye ba┼čkanl─▒─č─▒na aday olunca hedeflerim aras─▒nda Gündo─čdu’yu ilçe yapmak vard─▒. Hatta muhalefetin o dönem “Bunlar kazan─▒rsa Gündo─čdu’yu Rize’ye ba─člayacaklar” sözleri üzerine parti te┼čkilat─▒ bana Gündo─čdu’yu ilçe yapma sözü verdi ve bunu deklare etmemi istediler. Bende kap─▒ kap─▒ dola┼č─▒rken Gündo─čdu’nun ilçe olaca─č─▒n─▒ beyan ettim. Gündo─čdu’da 2550 konut vard─▒. Biz parti gözetmeksizin 2500 konutu da gezdik. Hatta CHP Aday─▒ De─čerli Dostum Hüseyin Cahit’in evine giderek çiçek ve seçim beyannamemi annesine verdim.  Bu çal─▒┼čman─▒n ard─▒ndan Gündo─čdu,2004’te Ak Parti’nin aday─▒n─▒n alm─▒┼č oldu─ču oyun yüzde 60 daha fazla oyu bize vererek bizi yüzde 47 ile belediye ba┼čkanl─▒─č─▒na lay─▒k gördü. Gündo─čdu’nun 7. Belediye ba┼čkan─▒y─▒m. Gündo─čdu’ya kim bir çivi çakm─▒┼čsa hepsinden Allah raz─▒ olsun. Her gelen ba┼čkan, kendi ve hükümetin gücüne göre bir ┼čeyler yapm─▒┼čt─▒r. 2010 y─▒l─▒nda meydana gelen afet bizim planlar─▒m─▒z─▒ baya─č─▒ bozdu. 14 vatanda┼č─▒m─▒z─▒ kaybettik Havva Teyzemiz ise hala kay─▒p. Yap─▒lan tüm çal─▒┼čmalar sonucunda bu s─▒k─▒nt─▒l─▒ süreci k─▒sa sürede atlatt─▒k ama daha sonra Gündo─čdu’nun Rize ile birle┼čme süreci önümüze ç─▒kt─▒. Benim Gündo─čdu halk─▒na verdi─čim sözden geri ad─▒m atma ┼čans─▒m yoktu. Bundan dolay─▒ siyasi hayat─▒m─▒ sona erdirecek olsa da bedeli ne olursa olsun halk─▒ma verdi─čim söz dolay─▒s─▒yla sonuna kadar mücadele ettim ama olmad─▒. 31 Mart’tan sonra Gündo─čdu, Rize’nin bir parças─▒ olacak.” dedi.

   Yap─▒lan yat─▒r─▒mlarla yapmay─▒ dü┼čündükleri yat─▒r─▒mlar hakk─▒nda da konu┼čan ve yapm─▒┼č olduklar─▒ projelerin yeni dönemde Rize’de hayata geçirilmesi yönünde mücadele ettiklerini kaydeden Ba┼čkan Y─▒ld─▒z, “Dönemimizde Veliköy yolunun karayollar─▒ a─č─▒na al─▒nmas─▒ için Say─▒n Ba┼čbakan─▒m─▒za konuyu 4 kez görü┼čtüm. Veliköy yolunu bizim belediye imkanlar─▒yla yapmam─▒z mümkün de─čildi. Say─▒n Ba┼čbakan─▒m─▒z bana “Süleyman kaç defa söyleyeceksin bunu bana” dedi─činde bende “Say─▒n Ba┼čbakan─▒m─▒z karayollar─▒ genel müdürümüz burada siz talimat verirseniz bu yol karayollar─▒ a─č─▒na al─▒n─▒r yoksa kal─▒r” dedim. Say─▒n Ba┼čbakan─▒m─▒z da Cahit Beye dönerek “Cahit, Veliköy yolunu karayollar─▒ a─č─▒na al” dedi. Ve Veliköy yolu karayollar─▒ a─č─▒na al─▒nd─▒. Biz Ba┼čbakan─▒m─▒z─▒n kar┼č─▒s─▒nda susan, konu┼čamayan, derdini anlatamayan bir ba┼čkan olsayd─▒k bugün Veliköy yolu yap─▒lm─▒yor olur ve s─▒k─▒nt─▒m─▒z büyük olurdu. Veliköy yolu 20 milyon TL.’si kamula┼čt─▒rma, 25 milyon TL’si yat─▒r─▒m bedeli olmak üzere 45 milyon TL.’lik bir projedir. Hatta yat─▒r─▒m bedelinin daha yukar─▒lara da ç─▒kmas─▒ söz konusuydu. Bizim dönemimizde ayr─▒ca birçok ilçe ve belde belediyesinde olmayan araç park─▒ Gündo─čdu’ya kazand─▒r─▒lm─▒┼čt─▒r. Nüfus olarak Gündo─čdu’dan 10-15 kat daha büyük olan Rize Merkez Belediyesinde bile 95 araç varken bizim 15 arac─▒m─▒z oldu. Bunlar hep Gündo─čdu’nun kazan─▒mlar─▒yd─▒.” ┼čeklinde konu┼čtu.  Y─▒ld─▒z, TOK─░’yi Rize’ye getiren ilk belediye olduklar─▒na vurgu yaparak, “Ayr─▒ca Rize’de TOKi konu┼čulmazken biz yapt─▒─č─▒m─▒z projelerle dönemin TOK─░ Ba┼čkan─▒ Say─▒n Erdo─čan Bayraktar’a ziyarette bulunup projemizin onaylanmas─▒n─▒ ve Gündo─čdu’nun TOKi konutlar─▒na kavu┼čmas─▒n─▒ sa─člad─▒k.” ifadelerini kullan─▒rken yap─▒lan di─čer yat─▒r─▒mlarla ilgili ise ┼čöyle konu┼čtu: Gündo─čdu’da 22 bin 500 metre yol a─č─▒ bulunuyor. Tüm mahallelerin yol a─č─▒ 22 bin 500 metredir. Gündo─čdu’ya 44 y─▒lda yap─▒lan betonlama 7500 metre iken bizim 5 y─▒ll─▒k dönemimizde yap─▒lan betonlama ise 11 bin 900 metredir. Bizden önceki dönemin imkanlar─▒ o ┼čekilde olabilir o yüzden yap─▒lanlar─▒ az bulmuyoruz. Yapanlardan Allah raz─▒ olsun. Ama bizim dönemimiz içerisinde 5 y─▒lda yap─▒lanlar─▒ da kimse yok sayamaz.

   Büyük emeklerle haz─▒rlad─▒klar─▒ Sahil Projesi’ni de ─░ller Bankas─▒’ndan geçirdiklerini ancak Rize ile birle┼čme dolay─▒s─▒yla projenin ask─▒ya al─▒narak proje bedelinin ödenmedi─čini kaydeden Y─▒ld─▒z, Gündo─čdu’nun gelecek 5 y─▒l içinde marka bir bölge olaca─č─▒na inand─▒─č─▒n─▒ ve Gündo─čdu’nun içme suyu ihtiyac─▒n─▒ giderecek 4,5 milyon TL. maliyetli içme suyu projesinin in┼čaat─▒n─▒n ba┼člad─▒─č─▒n─▒ kaydederek konu┼čmas─▒n─▒n sonunda “Ak Partili Belediye Ba┼čkan─▒ olmas─▒na ra─čmen hiç kimseye, hiçbir mahalleye parti ayr─▒m─▒ yapmadan destekte bulunduklar─▒n─▒ ifade ederek bilerek veya bilmeyerek elimizde olmadan gönlünü k─▒rd─▒─č─▒m─▒z karde┼člerimiz varsa haklar─▒n─▒ helal etsinler. Ben herkese hakk─▒m─▒ helal ediyorum.” diyerek helallik ald─▒.

Program sonunda Ba┼čkan Y─▒ld─▒z çal─▒┼čanlar─▒na hediyeler verdi.
Bu haber toplam 2055 defa okundu
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler