Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

"Bah├želi ve K─▒l─▒├ždaro─člu Gidici''

Son g├Ârevi Erdo─čanÔÇÖ─▒ K├Â┼čkÔÇÖe ├ž─▒kartmak(!) olan muhalefet liderleri tasfiye olacak. AK PartiÔÇÖye direnecek yeni isimler bulunacak. Sessizli─čin alt─▒nda yatan ger├žek bu...
23.04.2014 / 13:32


Takvim Gazetesi Genel Yay─▒n Yönetmeni Ergün Diler'in "De─či┼čecekler" ba┼čl─▒kl─▒ yaz─▒s─▒:Sal─▒ günleri geldi─činde çok önemli bir i┼čim yoksa özellikle MUHALEFET partilerinin liderlerine kulak veririm! Ne diyeceklerini, nas─▒l bir ufuk çizeceklerini merak ederim.

Her lider için önemli bir kulvar oldu─čunu dü┼čündü─čümden grup konu┼čmalar─▒na çok fazla ÖZEN gösterdiklerine inan─▒r─▒m! Hem CHP hem MHP elbette çok de─čerli olu┼čumlard─▒r! Her iki partide de çok ama çok de─čerli insanlar siyaset yapmaktad─▒r! Ufuklar─▒ geni┼č olan çok say─▒da ki┼činin orada bulunduklar─▒n─▒ da biliyorum!

Ama maalesef d─▒┼čar─▒ya yans─▒yan bu de─čildir!

KISIRLIK hali al─▒p ba┼č─▒n─▒ gitmi┼čtir! Yorgun olmas─▒ gereken iktidar dimdik ayaktayken muhalefet B─░T─░K bir tablo çizmektedir!

Yapt─▒klar─▒ ele┼čtirilerin ve salvolar─▒n anlam─▒ ve derinli─či yok!

Peki bu gidi┼č nereye var─▒r?

─░┼čte bugün bunu tart─▒┼čal─▒m...

Toplumlar ya da milletler ço─čunlukla isimlerini BOY, OYMAK olduklar─▒ dönemde tapt─▒klar─▒ kutsal VARLIKLARDANalm─▒┼čt─▒r!

Bununla birlikte bir ki┼činin ismiyle an─▒lan devletler ve milletler de vard─▒r! AMER─░KA KITASI ya da Amerika Birle┼čik Devletleri AMERIGO VESPUCCI (1454-1512), KOLOMB─░YA Cristofero Colombo ( 1451-1506), BOL─░VYA ise Simon Jose Bolivar (1783-1810) ismiyle an─▒l─▒r!

Ancak tarihte BÜYÜK ─░MPARATORLUKLAR kurmu┼č devletler ise bir isme ya da bir millete ba─čl─▒ olarak an─▒lmazlar!

Mesela BR─░TANYA ya da B─░RLE┼×─░K KRALLIK! Ya da Sovyetler Birli─či gibi...

Osmanl─▒ da t─▒pk─▒ bu devletler gibi bir KAV─░ME göndermede bulunmaz! Mesafe koyar!

Topraklar─▒nda çok çe┼čitli insan bar─▒nd─▒rman─▒n gücüne inan─▒r! Irk temelinde BÜYÜK olunmayaca─č─▒n─▒ bilir! Çünkü tarihte örnekleri çoktur!

─░┼čte bizim iki muhalefet partisi, içlerindeki çok de─čerli isimlere ra─čmen maalesef geri kalm─▒┼čt─▒r! Ve hayat normal ritmin d─▒┼č─▒nda kalan her olu┼čumu kald─▒r─▒p atm─▒┼čt─▒r!

Bu alt─▒n kurald─▒r!

Bir atasözünün dedi─či gibi; Güçlü olan de─čil, uyum sa─člayan ya┼čar!

Yani günü okuyamayan yok olur gider!

Ankara uzun zamand─▒r buna direniyor!

Muhalefet sand─▒ktan ç─▒kamad─▒─č─▒ halde, yeni bir ┼čey söyleyemedi─či halde, bir ufuk çizgisi bulunmad─▒─č─▒ halde yerinde say─▒yor!

Bütün iyi niyetlerine ra─čmen bu yetmeyecek! Hayat─▒n temposunun d─▒┼č─▒nda kalan aya─č─▒ tak─▒l─▒p dü┼čer ve oyundan at─▒l─▒r!

Öyle san─▒yorum ki CHP ve MHP için birileri bir yerlerde yeni senaryolar haz─▒rl─▒yor! ─░ki muhalefet liderinin kendileri d─▒┼č─▒nda o koltuklarda oturacaklar─▒na inanan çok ki┼či yok! Belki yak─▒n çevre bu kadar net ve aç─▒k konu┼čmaz ama durum budur!

Çünkü bunlara destek verenler uzun zamand─▒r ERDO─×AN dü┼čman─▒d─▒r! Gizli ve örtülü olarak muhalefete el verenler ortadaki tablodan rahats─▒z! Ve bu AKIL, Erdo─čan'─▒ da içine alan bir planla yeni döneme damga vurmak istiyor!

Nas─▒l m─▒? Anlatay─▒m!

Yerel seçim sonuçlar─▒ gösterdi ki; Erdo─čan'─▒ sand─▒kta yenecek bir olu┼čum, parti ve lider yok! Bütün sermaye gruplar─▒na ra─čmen Erdo─čan 30 Mart'ta ipi rekorla gö─čüsledi! ─░┼čte bu yenilgi tomografisi gerçek AKLIN sahiplerini harekete geçirdi! Yeni OYUN, Erdo─čan'─▒n kazand─▒─č─▒ zafere göre kurulacak!

Tapelere, montajlara, dinlemelere, köstebeklere ra─čmen BA┼×BAKAN yerel seçimlerde ald─▒─č─▒ oyla milletin gönlünde TAHT kurdu─čunu tekrar kan─▒tlad─▒!

Referanduma dönü┼čen seçimlerde sand─▒kta asla ve kat'a yenilemeyece─čini ortaya koydu!

Burada iktidar─▒n ba┼čar─▒s─▒ kadar muhalefetin beceriksizli─či ve yetersizli─či de aç─▒─ča ç─▒kt─▒!

Bu nedenle sonuç almaya YARAMAYAN muhalefetle A─×USTOS'taki KÖ┼×K seçimlerine gidilecek! Erdo─čan'─▒n bir kez daha kazanmas─▒ için bu enstrümanlara ihtiyaç var!

Girdi─či her seçimde yendi─či rakiplerini Çankaya için bir kez daha ma─člup etmek, ne Erdo─čan için, ne de dünya için SÜRPR─░Z olacak!

As─▒l senaryo da bundan sonra devreye girecek!

Halk─▒n oylar─▒yla ilk kez seçilecek olan Erdo─čan KÖ┼×K'e ç─▒kt─▒ktan sonra parti içinden en güvenilir ve en becerikli bir isim BA┼×BAKAN olacak! Erdo─čan'─▒n yukar─▒da olmas─▒ diyalo─ču ve uyumu bozmayacak!

Tabii ilk ba┼člarda!

Bunca seçim kazanan Erdo─čan her türlü dengeyi gözetip, rakiplerini yenmeyi ba┼čarsa da Çankaya'daki hava bir ba┼čka esecek! Son türbülansta görüldü ki AK PART─░ içindeki ço─čunluk PARALEL YAPIYA kar┼č─▒ bir tepki vermedi! Herkesin KASET─░ oldu─ču için sessiz kald─▒─č─▒n─▒ dü┼čünmeyin! Parti içinde söylenmese de Erdo─čan'a KAR┼×I OLMADAN RAK─░P olanlar var!

Ve bu ekip, Kö┼čk seçimlerinden sonra kendi renklerini ortaya koyacak! Çünkü muhalefeti etkileyen AKIL buraya da el atm─▒┼č durumda! ┼×unu kabul etmeliyiz ki son DARBE OPERASYONUNA sadece ve sadece Erdo─čan direndi ve kazand─▒!

─░┼čte BO─×AZ'da toplananlar─▒ bir araya getiren AKIL, KÖ┼×K'teki Erdo─čan'─▒ etkisizle┼čtirme hesaplar─▒ içinde! Çankaya'ya kimin ç─▒kaca─č─▒ belli olduktan sonra iki muhalefet partisinin lideri KES─░NL─░KLE tasfiye olacak! Son görevleri Erdo─čan'─▒ yukar─▒ ç─▒kartmak olan liderlerin yerine ─░LK GENEL SEÇ─░MLERDE Erdo─čan's─▒z AK PART─░'ye kar┼č─▒ direnecek isimler bulunacak! Belki de AK Parti'nin içinden kopan bir kolla yollar kesi┼čecek! Bölgeyi ve dünyay─▒ okuyamayan muhalefetin yerine daha aktif isimler getirilecek ve iktidar ile denge kurulacak! Belki arada ç─▒kar─▒lacak bir EKONOM─░K türbülansla da oylar─▒n bir bölümü dev┼čirilecek! Erdo─čan yukar─▒da oldu─ču için de "AK Parti O'nsuz olmuyor!" alg─▒s─▒ yarat─▒lacak!

Cumhuriyet tarihi boyunca krizlere gebe olan KÖ┼×K seçimlerine ilk kez bu kadar sükunetle gidiliyor!

GAR─░P!

Erdo─čan'─▒ sand─▒kta yenemeyenler, cunta ve darbelerle götüremeyenler "O zaman yukar─▒ al─▒p orada s─▒n─▒rlayal─▒m!"plan─▒ için dü─čmeye bast─▒lar!

Ba┼čar─▒s─▒z muhalefetle nihai ZAFER teslim edildikten sonra 17 ARALIK DOSYALARIYLA tekrar gelecekler!

Amaç Erdo─čan'─▒ s─▒n─▒rlad─▒ktan sonra orada rahat oturtmamak!

Bu sessizli─čin alt─▒ndaki gerçek bu! "Evet! Erdo─čan Kö┼čk'e ç─▒kmay─▒ fazlas─▒yla hak etti!" diye mesajlar vererek aç─▒lan yol tuzaklarla doludur!

Ama Ba┼čbakan Erdo─čan'─▒n bunlar─▒ görecek kadar da tecrübesi, bilgisi ve ufku vard─▒r!

Ben BO─×AZ'daki son durumu ve BARONLARIN hesab─▒n─▒ yazd─▒m! Erdo─čan'─▒n bunlar─▒ yine altedece─čini biliyorum!

Belki erken bir yaz─▒ oldu ama bizim meslekte yar─▒n yok!

AK Parti'nin ba┼č─▒na geçecek isim çok önemli! Uyum, güven ve hedef hepsinden önemli!

200 y─▒ld─▒r bu bölgede at ko┼čturanlar─▒n bu kadar çabuk geri çekildi─čini sak─▒n dü┼čünmeyin!

Oyunu kurmasalar da içine girip sonucu de─či┼čtirmeyi hedefleyeceklerdir!

Bence bugüne kadar bütün oyunlar─▒ bozan BA┼×BAKAN son oyunu da kald─▒r─▒p çöpe atacakt─▒r!

Gücümüzü bilelim ama dikkati elden b─▒rakmayal─▒m!

Kar┼č─▒ taraftaki koalisyonu görmek için müneccim olmaya gerek yok!

Hepsi bir arada!

5'i biryerde!Bu haber toplam 1634 defa okundu
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler