Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Irak'tan 113 i┼č├ži yurda getirildi

Irak'tan 113 i┼č├ži yurda getirildi
D─▒┼čleri Bakanl─▒─č─▒, yapt─▒─č─▒ yaz─▒l─▒ a├ž─▒klamada Necef'te bulunan 113 i┼č├žinin T├╝rkiye'ye d├Ân├╝┼č├╝n├╝n sa─čland─▒─č─▒n─▒ a├ž─▒klad─▒.
14.06.2014 / 19:31


D─▒┼či┼čleri Bakanl─▒─č─▒'ndan yap─▒lan yaz─▒l─▒ aç─▒klama ┼čöyle; "Irak'ta güvenlik durumunda herhangi bir düzelme sa─članamam─▒┼č olup, Musul, Kerkük, Selahattin, Diyala, Anbar ve Ba─čdat vilayetleri ba┼čta olmak üzere ülkenin pek çok bölgesinde de─či┼čik boyutlarda çat─▒┼čmalar ya┼čand─▒─č─▒ yönünde bilgiler intikal etmektedir. Öte yandan, sahadaki durumun çok h─▒zl─▒ ┼čekilde de─či┼čim gösterebildi─či ve çat─▒┼čmalar─▒n oldukça h─▒zl─▒ ┼čekilde yay─▒labildi─či de izlenmektedir.""BU V─░LAYETLERDEN AYRILMALARI KUVVETLE TAVS─░YE ED─░LMEKTED─░R""Bu çerçevede, Bakanl─▒─č─▒m─▒z─▒n 13 Haziran tarihli güvenlik duyurusunda yer alan unsurlar geçerlili─čini korumakta olup, gerekli görüldü─čü takdirde bu duyurumuz güncellenecektir. Bu çerçevede, Musul, Kerkük, Selahattin, Diyala, Anbar ve Ba─čdat'ta bulunan vatanda┼člar─▒m─▒z─▒n can güvenlikleri bak─▒m─▒ndan her ko┼čulda müteyakk─▒z bulunarak, mümkün olan en k─▒sa sürede bu vilayetlerden ayr─▒lmalar─▒ ve bu vilayetlere seyahat etmekten kaç─▒nmalar─▒ kuvvetle tavsiye edilmektedir.""TAR─░FEL─░ UÇU┼×LARIN DEVAM ED─░YOR""Ülkeden havayoluyla ayr─▒lmak isteyen vatanda┼člar─▒m─▒z─▒n ma─čduriyetlerinin önlenmesi için THY, ülkede resmi tatil olan bugün (14 Haziran) de çal─▒┼čmalar─▒n─▒ sürdürdü─čünü aç─▒klam─▒┼čt─▒r. THY aç─▒klamas─▒nda ayr─▒ca, Ba─čdat Havaliman─▒, Basra Havaliman─▒, Necef Havaliman─▒, Süleymaniye Havaliman─▒ ve Erbil Havaliman─▒'ndan da tarifeli uçu┼člar─▒n devam etti─či bilgisine yer verilmi┼čtir."

"TÜM ÇALI┼×MALAR HASSAS─░YETLE SÜRDÜRÜLMEKTED─░R"

"Irak'ta 11 Haziran tarihinden bu yana al─▒konulan Musul Ba┼čkonsoloslu─čumuz personeli ve Musul'un Geyara ilçesinde tutulan 31 ┼čoförden olu┼čan vatanda┼člar─▒m─▒z─▒n ülkemize en k─▒sa sürede, sa─č salim dönmeleri amac─▒yla gerekli tüm çal─▒┼čmalar hassasiyetle sürdürülmektedir.""NECEF'TE BULUNAN 113 ─░┼×Ç─░N─░N DÖNÜ┼×Ü SA─×LANDI""Necef'te bulunan 113 i┼čçimizi ülkemize getirmek üzere ilgili ┼čirket taraf─▒ndan kiralanan uçak için Irak makamlar─▒ndan gerekli ini┼č izni al─▒nm─▒┼č, i┼čçilerden 60'─▒n─▒n vize süresini geçirmesi nedeniyle ödenmesi gereken ceza Ba─čdat Büyükelçili─čimiz ve Bakanl─▒─č─▒m─▒z─▒n giri┼čimleri neticesinde istisnai olarak kald─▒r─▒larak, i┼čçilerimizin ülkemize dönü┼čleri sa─članm─▒┼čt─▒r. Bakanl─▒─č─▒m─▒zda faaliyetine devam eden ve ilgili di─čer kurumlar─▒m─▒z─▒n personelinin de hizmet verdi─či Kriz Merkezi, Irak'taki durum ve bu ülkedeki vatanda┼člar─▒m─▒z hakk─▒nda Bakanl─▒─č─▒m─▒za iletilen tüm soru ve talepleri eldeki bilgiler ─▒┼č─▒─č─▒nda cevapland─▒rmaktad─▒r. Konsolosluk Ça─čr─▒ Merkezlerimize yap─▒lan ba┼čvurular da e┼čzamanl─▒ olarak Kriz Merkezi'ne yönlendirilmektedir."


Etiketler: i┼č├ži
Bu haber toplam 1416 defa okundu
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler