Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Erdo─čan'dan "├žat─▒ aday" a├ž─▒klamas─▒Erdo─čan'dan "├žat─▒ aday" a├ž─▒klamas─▒

Erdo─čan'dan
Erdo─čan, "Ekmeleddin ─░hsano─člu ad─▒ ┼ča┼č─▒rtt─▒ m─▒?" sorusuna "S├Âyleyecek bir ┼čey yok. Temeli olmayan ├žat─▒ kurmu┼člar, hay─▒rl─▒ olsun" yan─▒t─▒n─▒ verdi.
20.06.2014 / 09:01

   Ba┼čbakan Recep Tayyip Erdo─čan Avusturya seyahatinden önce Esenbo─ča Havaliman─▒'nda gündemdeki konulara ili┼čkin önemli aç─▒klamalar yapt─▒. Erdo─čan, Ekmeleddin ─░hsano─člu'nun cumhurba┼čkanl─▒─č─▒ adayl─▒─č─▒yla ilgili "Temeli olmayan bir çat─▒ kurmu┼člar, hay─▒rl─▒ olsun." dedi.


   Musul'daki olaylara ili┼čkin ise "Irak'ta olay mezhepler aras─▒ sava┼ča dönü┼čmü┼čtür. Bir Müslüman di─čer bir Müslüman─▒ Allahuekber diyerek öldüremez. Bizim önceli─čimiz 80 vatanda┼č─▒m─▒z─▒n ülkemize döndürmektir." diye konu┼čtu.


 Erdo─čan'─▒n aç─▒klamalar─▒ndan sat─▒r ba┼člar─▒:


 KÖ┼×K ADAYI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?


    "Ak Parti ilekeler partisi. ─░lkeler partisi olarak rüzgar kar┼č─▒s─▒nda yaprak gibi savrulmay─▒ dü┼čünmeyiz. ─░sti┼čareler do─črultusunda hareket ediyoruz. Tüm isti┼čarelerimizi yapt─▒k tüm arkada┼člar─▒m─▒z─▒n yaz─▒l─▒ beyanlar─▒n─▒ ald─▒k. Talep nedir, teklif nedir bunlar─▒ ald─▒k. TBMM Ba┼čkan─▒m─▒z ile de partinin bir mensubu olmas─▒ nedeniyle yar─▒n bu ülkede cumhurba┼čkan─▒n─▒n vekili olmas─▒ nedeniyle Meclis Ba┼čkan─▒m─▒z─▒n da kanaatini ald─▒m. Çok geni┼č bir kapsaml─▒ görü┼čmeyi de TOBB ile yapt─▒k. Kendilerinin bu seçimle ilgili beklentilerini bizzat kendilerinden dinledim. Pazartesi ayn─▒ ┼čekilde Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Derne─či ile bir araya gelece─čim. ─░┼čçi sendikalar─▒ da oarada olacak. Onlar─▒n da dü┼čüncelerini alaca─č─▒m. Bir de Parlamento d─▒┼č─▒ndaki partilerden bir k─▒sm─▒n─▒ ziyaret edece─čim. Ay sonu itibari ile nihai karar─▒m─▒z─▒ milletimizle payla┼č─▒r─▒z."


 EKMELEDD─░N ─░HSANO─×LU'NUN ADAYLI─×I ┼×A┼×IRTTI MI?


    "Bu konuda söyleyecek bir ┼čeyim yok. Milletim 10 A─čustos'ta nihai karar─▒ verecektir. Onlar kendilerine göre temeli olmayan bir çat─▒ kurmu┼člar. Bu çat─▒lar─▒ hay─▒rl─▒ olsun."


 CHP ─░Ç─░NDE EKMELEDD─░N ─░HSANO─×LU ÇATLA─×I


   "CHP'nin temsilcisi de─čilim, bu onlar─▒n iç sorunu. Biz bir dü┼čünür, bir konu┼čuruz. CHP'nin içinde ┼ču olmu┼č, MHP'nin içinde bu olmu┼č bizi ilgilendirmez. Biz kendi i┼čimize bakar─▒z.


 Ak Parti siyaseti bilen, siyaseti dünyada çok farkl─▒ bir konuma ta┼č─▒m─▒┼č, merkez siyaseti ba┼člatm─▒┼č bir partidir. Dünyada tezlerin, makalelerin yaz─▒ld─▒─č─▒ partidir. Mülletin bize çimi┼č oldu─ču güzargahta yolumuza devam edece─čiz."


 I┼×─░D, 15 TÜRK'Ü DAHA KAÇIRDI MI?


    "15 ki┼činin daha kaç─▒r─▒lm─▒┼č olmas─▒ kesin de─čil. Dün ak┼čam da bu konuyla ilgili topland─▒k. Do─čru olmad─▒─č─▒ bilgisi geldi. Biz tabi çok yak─▒n markajda bu i┼či takip ediyoruz. Dün bir heyetim Kuzey Irak’tayd─▒. Onlardan da bilgi ald─▒m. Temaslar─▒n─▒ yap─▒p geç saatte döndüler. Farkl─▒ kanallarla çok farkl─▒ bir süreci i┼čletiyoruz."


 "Orada çok hassas bir süreç var. Fevri bir karar, ciddi s─▒k─▒nt─▒lar do─čurabilir. Fevri ad─▒mlarla ataca─č─▒m─▒z─▒ bir ad─▒m oradaki vatanda┼člar─▒m─▒z─▒n gelece─či ak─▒beti için daha farkl─▒ s─▒k─▒nt─▒lar do─čurabilir. Felaket tellal─▒─č─▒ yapmak do─čru de─čil. Bizim temel amac─▒m─▒z 49'u konsolosluk çal─▒┼čan─▒, 31'i TIR ┼čoförü 80 vatanda┼č─▒m─▒z─▒n ülkelerine sa─č salim dönmesini sa─člamakt─▒r. ┼×unu da tekrar belirtmek istiyorum: Basra Ba┼čkonsoloslu─čumuzu bo┼čaltm─▒┼č durumday─▒z. Irak’taki tabloya göre nerede bir tehdit hassasiyet gösteriyorsa vatanda┼člar─▒m─▒z─▒n tahliyesine yönelik ad─▒mlar─▒ at─▒yoruz."


 "B─░R MÜSLÜMAN B─░R MÜSLÜMANI ALLAHUEKBER D─░YEREK ÖLDÜREMEZ"


    "ABD duru┼ču itibar─▒yla ve yapt─▒─č─▒ aç─▒klamalarla bu tür sald─▒r─▒ya s─▒cak bakm─▒yor. I┼×─░D unsurlar─▒n─▒n halkla iç içe olmu┼č olmas─▒ sivil insanlar─▒n ölümüne yol açabilir. Böyle hassas bir yan─▒ var. Irak ordusunun kaçarak oralar─▒ onlara b─▒rakmas─▒ çok manidard─▒r. Olay art─▒k I┼×─░D unsurlar─▒yla Irak ordusu aras─▒nda bir mücadele olmaktan ç─▒km─▒┼č adeta mezhepler aras─▒ bir iç sava┼ča dönü┼čmü┼čtür. Biz bunu asla ve kata tasvip etmiyoruz. Bizim de─čer yarg─▒lar─▒m─▒z aras─▒nda mezhebi bir taassubun olmas─▒ mümkün de─čil. Biz Müslüman di─čer bir Müslüman─▒ Allahuekber diyerek öldüremez. ┼×u yap─▒lanlar─▒ bizim TC hükümeti olarak tasvibimiz asla mümkün de─čildir. Bizim birinci önceli─čimiz bu 80 vatanda┼č─▒m─▒z─▒ ülkemize döndürmektir."

Bu haber toplam 1521 defa okundu
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler