Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Cumhur'un Ba┼č─▒ Rize'de Baba Oca─č─▒nda

Cumhur'un Ba┼č─▒ Rize'de Baba Oca─č─▒nda
Erdo─čan Rize'li olmaktan grur duydu─čunu ifade etti
11.10.2014 / 17:10

     Cumhurba┼čkan─▒ Recep Tayyip Erdo─čan, "Bize durmak yok. Çankaya Kö┼čkü'ne kapan─▒p kalmak yok. Milletimizin teveccühüne lay─▒k olmak için ba┼člatt─▒─č─▒m─▒z eser ve hizmetleri, yeni projeleri tamamlamak için, ┼ču anda çok daha farkl─▒ güçlü projeleri ba┼člatmak için milletimizin aras─▒nda olmaya, milletimiz için ter ak─▒tmaya devam edece─čiz" dedi. 


 Erdo─čan, Rize Valili─či önündeki toplu aç─▒l─▒┼č töreninde halka hitap etti. 
     Rizeli hem┼čehrilerini hasret ve muhabbetle selamlayarak konu┼čmas─▒na ba┼člayan Cumhurba┼čkan─▒ Erdo─čan,  "Rize seninle gurur duyuyor" sloganlar─▒ üzerine, "Biz de sizlerle gurur duyuyoruz" kar┼č─▒l─▒─č─▒n─▒ verdi. Rize ile Rizeli olmakla, Rizelilerin güvenine mazhar olmakla iftihar etti─čini söyleyen Erdo─čan, "10 A─čustos Cumhurba┼čkanl─▒─č─▒ seçimlerinde yüzde 81 gibi çok yüksek bir oy oran─▒yla bu karde┼činize, bu hem┼čehrinize sahip ç─▒kt─▒─č─▒n─▒z için her birinize tek tek te┼čekkür ediyorum" dedi.


    Rize'nin, 10 A─čustos'ta, yüzde 81 oy oran─▒yla 81 il içinde kendisine en yüksek deste─či verdi─čini an─▒msatan Erdo─čan, "Rize ilk kez bir Cumhurba┼čkan─▒ ç─▒kard─▒, bir evlad─▒n─▒ cumhurba┼čkanl─▒─č─▒ makam─▒na yükseltti. Rize ayn─▒ zamanda Türkiye Cumhuriyeti'nin do─črudan seçimle gelen ilk cumhurba┼čkan─▒n─▒ da kendi ba─čr─▒ndan, topra─č─▒ndan, kendi evlatlar─▒ aras─▒ndan seçti. Sizler tarih yazd─▒n─▒z, tarihe silinmez bir imza att─▒n─▒z. Sizler bu karde┼činizin yüzünü ak ç─▒kard─▒n─▒z. Allah hepinizden raz─▒ olsun" diye konu┼čtu. 


     Ba┼čbakanl─▒k yapt─▒─č─▒ 12 y─▒ll─▒k sürede Rizelileri mahcup etmedi─či gibi Cumhurba┼čkan─▒ olarak da hem┼čehrilerini mahcup etmeyece─čini dile getiren Erdo─čan, "Yüre─čimde, damarlar─▒mda, nefesimde Rize'nin mertli─čini, yi─čitli─čini, ho┼čgörüsünü, millet, bayrak, vatan ve devlet sevgisini ebediyen iftiharla ta┼č─▒yaca─č─▒m" diyerek Rizelilere te┼čekkür etti. 


 Cumhurba┼čkan─▒ Erdo─čan, sözlerini ┼čöyle sürdürdü:    "Milletin oylar─▒yla i┼č ba┼č─▒na gelen bir Cumhurba┼čkan─▒, milletin her meselesini kendisine dert edinen, her meselesiyle ilgilenen bir Cumhurba┼čkan─▒ olmak mecburiyetinde. Anayasa ve yasalar çerçevesinde, siyasi partiler aras─▒ndaki tarafs─▒zl─▒─č─▒m─▒z─▒ koruyarak, hükümetimizle uyum ve koordinasyon içinde ko┼čan, ko┼čturan, terleyen bir Cumhurba┼čkan─▒ olarak görevimi ifa ediyorum ve edece─čim.


    Birilerinin dedi─či gibi 'Cumhurba┼čkan─▒, bir siyasi partinin sözcüsü gibi konu┼čuyor' gibi yak─▒┼čt─▒rmalar, Kusura bakmas─▒nlar, bizim prim verece─čimiz yak─▒┼čt─▒rmalar de─čildir. Biz hükümetimizle, bir Cumhurba┼čkan─▒ olarak iktidar─▒mla el ele omuz omuza Türkiye'yi nas─▒l daha ilerilere ta┼č─▒r─▒z, bunun gayreti içerisinde olaca─č─▒z. Biz kalk─▒p da hükümetimizle hemfikir oldu─čumuz her konuda, sonuna kadar, bir Cumhurba┼čkan─▒ olarak onlar─▒n arkas─▒nda duraca─č─▒m, durmaya devam edece─čim. Çünkü hükümet, devleti çal─▒┼čt─▒ran mekanizmad─▒r. Bu siyasi mekanizmadan halk─▒n seçti─či bir Cumhurba┼čkan─▒ olarak bizim ayr─▒ kalmam─▒z dü┼čünülebilir mi? Farkl─▒ Cumhurba┼čkan─▒ olmak budur. Yola ç─▒karken ne demi┼čtik, 'Biz farkl─▒ bir Cumhurba┼čkan─▒ olaca─č─▒z'. Onun ad─▒mlar─▒n─▒ at─▒yoruz."


 - "Bayburt ve Gümü┼čhane'ye de te┼čekkür edece─čim" 


     Trabzon'da dün gerçekle┼čtirdi─či temaslar çerçevesinde, toplu aç─▒l─▒┼č töreninde milletle kucakla┼čt─▒─č─▒n─▒, Karadeniz Teknik Üniversitesi (Ktü) akademik y─▒l aç─▒l─▒┼č törenine kat─▒ld─▒─č─▒n─▒, sivil toplum kurulu┼člar─▒n─▒n temsilcileri ve kanaat önderleriyle bir araya geldi─čini ve isti┼čareler yapt─▒─č─▒n─▒ an─▒msatan Erdo─čan, bugün de Güneysu'da babas─▒n─▒n ad─▒n─▒ ta┼č─▒yan Kaptan Ahmet Erdo─čan Anadolu ─░mam Hatip Lisesi (─░HL) ve canl─▒ ba─člant─▒yla Hopa Anadolu ─░HL'nin aç─▒l─▒┼č─▒n─▒ gerçekle┼čtirdi─čini söyledi.


    Rize'deki temaslar─▒ hakk─▒nda bilgi aktaran, yar─▒n Bayburt ve Gümü┼čhane'ye gidece─čini dile getiren Erdo─čan, Bayburt'un Rize'nin ard─▒ndan yüzde 80,3 oy oran─▒yla kendisine en yüksek oyu veren ikinci, Gümü┼čhane'nin de yüzde 75 oy oran─▒yla üçüncü il oldu─čunu hat─▒rlatt─▒. Erdo─čan, Bayburt ve Gümü┼čhane'de toplu aç─▒l─▒┼č törenlerinde halka hitap edece─čini ve te┼čekkürlerini iletece─čini kaydetti. 


    Cumhurba┼čkan─▒ Erdo─čan, "Bize durmak yok. Çankaya Kö┼čkü'ne kapan─▒p kalmak yok. Milletimizin teveccühüne lay─▒k olmak için ba┼člatt─▒─č─▒m─▒z eser ve hizmetleri, yeni projeleri tamamlamak için, ┼ču anda çok daha farkl─▒ güçlü projeleri ba┼člatmak için milletimizin aras─▒nda olmaya, milletimiz için ter ak─▒tmaya devam edece─čiz" ifadelerini kulland─▒.


    Rize'de toplu aç─▒l─▒┼č─▒ gerçekle┼čtirilecek eserler hakk─▒nda bilgi veren Cumhurba┼čkan─▒ Erdo─čan, eserlerin yap─▒m─▒nda eme─či geçenlere te┼čekkür etti. 

Bu haber toplam 1820 defa okundu
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler