Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

VATANDA┼×A KAYIP-KA├çAK M├ťJDES─░!

VATANDA┼×A KAYIP-KA├çAK M├ťJDES─░!
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan─▒ Taner Y─▒ld─▒z," Kay─▒p ka├žak bedelleriyle ilgili a├ž─▒klamalarda bulundu
22.02.2015 / 17:00

"Elektrik paras─▒n─▒ ödemeyenlerle alakal─▒, onlar─▒n tahsiliyle alakal─▒ kararl─▒l─▒─č─▒m─▒z devam edecek çünkü ödeyenin de hakk─▒n─▒ bu vesileyle korumam─▒z laz─▒m" dedi.'KANUNLA┼×TIRMAYI DÜ┼×ÜNÜYORUZ'


 


Tokat Valili─čini ziyaret eden Bakan Y─▒ld─▒z, Vali Cevdet Can ile bir süre görü┼čtü. Ziyarette bas─▒n mensuplar─▒n─▒n sorular─▒n─▒ yan─▒tlayan Y─▒ld─▒z, "Elektrikte kay─▒p kaçakla ilgili düzenlemeniz olacak m─▒?" ┼čeklindeki soru üzerine, "Edirne'den Kars'a, Sinop'tan Hatay'a kadar Türkiye'nin belli bölgelerinde yo─čunla┼čm─▒┼č olmas─▒na ra─čmen ama ─░stanbul'da da ─░zmir'de de Ankara'da da bu kay─▒p kaçakla ilgili mücadelemiz devam ediyor. Bir k─▒s─▒m illerde, Do─ču ve Güneydo─ču Anadolu'da daha da yo─čun. Bat─▒ illerimizde daha az yo─čun ama bütün illerimizde devam ediyor. O yüzden bizim bir kanun tasar─▒m─▒z var, ┼ču anda ilgili komisyonda. Bildi─činiz gibi Genel Kurul'un gündemi hayli yo─čun. Biz onu komisyondan geçirdikten sonra da tekrar Genel Kurul'a indirip bu yasama döneminde bunu kanunla┼čt─▒rmay─▒ dü┼čünüyoruz" diye konu┼čtu.


 


'ÖDEYEN─░N HAKKINI KORUYACA─×IZ'


 


Türkiye'de ulusal tarife uyguland─▒─č─▒n─▒, Edirne'de de Kars'ta da elektrik fiyat─▒n─▒n ayn─▒ oldu─čunu belirten Y─▒ld─▒z, "Böyle bir yeknesakl─▒─ča do─čru gitmek istiyoruz. 3 bölgemizi hariç tuttu─čumuzda Türkiye'nin kay─▒p kaçak oran─▒, son 12 y─▒ll─▒k mücadeleyle beraber AB ülkelerinin kay─▒p kaçak oran─▒ndan daha dü┼čük hale gelmi┼čtir, yüzde 9,4'dür. Türkiye'nin toplam─▒na bakt─▒─č─▒m─▒zda (kay─▒p kaçak oran─▒) yüzde 15'in üzerinde. O aç─▒dan önümüzdeki 3 y─▒l içinde bütün vatanda┼člar─▒m─▒z─▒n hem devlet hakk─▒ hem de kul hakk─▒ olmas─▒ aç─▒s─▒ndan buna büyük itina göstereceklerine inan─▒yorum. Özellikle elektrik paras─▒n─▒ ödemeyenlerle alakal─▒, onlar─▒n tahsiliyle alakal─▒ kararl─▒l─▒─č─▒m─▒z devam edecek çünkü ödeyenin de hakk─▒n─▒ bu vesileyle korumam─▒z laz─▒m" dedi.

KAYIP KAÇAK BEDEL─░

Bir bas─▒n mensubunun "Kay─▒p kaçak bedellerinin ödenmeyece─čiyle ilgili bilgiler var" sözleri üzerine Y─▒ld─▒z, "Biliyorsunuz tüketici birlikleri vas─▒tas─▒yla yerel mahkemelerin ve daha sonra ilgili mahkemelerinin vermi┼č oldu─ču kararla beraber bir bireysel ba┼čvuru tarz─▒nda niteleniyor ancak bireysel ba┼čvurularla beraber al─▒nabiliyor. Dedi─čim gibi, kanun haz─▒rl─▒─č─▒yla beraber biz bunun maliyet unsuru oldu─čuna inan─▒yoruz. Bu maliyet unsurunu da hep beraber kar┼č─▒lam─▒┼č olaca─č─▒z, Türkiye'de birçok sektörde yapt─▒─č─▒m─▒z gibi" ifadelerini kulland─▒.


 


AA

Bu haber toplam 1564 defa okundu
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler