Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Rize RENK'i De─čerlendirdi

Rize RENK'i De─čerlendirdi
Ekrem Orhon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret eden Vali Ersin Yaz─▒c─▒, idareci ve ├Â─čretmenlerin kat─▒l─▒m─▒yla RENK Projesini de─čerlendirdi.
29.05.2015 / 18:31

Vali Ersin Yaz─▒c─▒, Vali Yard─▒mc─▒s─▒ Mehmet Özer, ─░l Milli E─čitim Müdürü ┼×emsettin Durmu┼č ve Okul Müdürü Meriyem Turgut ile birlikte kitap okuma saatine de kat─▒ld─▒lar.
 


Okulun ö─čretmenler odas─▒nda, okul yöneticileri ve ö─čretmenleriyle bir araya gelen Vali Ersin Yaz─▒c─▒, burada ö─čretmenlerle tek tek tan─▒┼čarak, okulun Rize’ye hizmet veren güzel bir okul oldu─čunu, bu okuldan yeti┼čecek ö─črencilerin ba┼čta Rize ve Türkiye’nin de─či┼čik yerlerindeki turistik tesislerde çal─▒┼čma imkân─▒ bulacaklar─▒n─▒, onun için iyi yeti┼čtirilmeleri ve yabanc─▒ dillerini geli┼čtirmeleri gerekti─čini söyledi. Ba┼čar─▒ konusunda en büyük pay─▒n ö─čretmenlerde oldu─čunu ifade eden Vali Yaz─▒c─▒, "Rize’de e─čitim kurumlar─▒m─▒z gerçekten çok güzel.  Fiziki yap─▒lar elbette önemli ancak, her ┼čey insan unsurunda bitiyor. Bu noktada idareciler olarak bize dü┼čen görevler ve sahada size sunulan görevler var.  Ö─črenci ö─čretmen ve velilerle birlikte sinerji olu┼čturup ba┼čar─▒ elde etmek istiyoruz. "dedi.


 


Dostluk üzerine ö─črencilerin görü┼člerini de alan Vali Yaz─▒c─▒,  "Kitap, en iyi dost ve en sa─čl─▒kl─▒ arkada┼čt─▒r. Kitaplar bizi hiç bir zaman yaln─▒z b─▒rakmaz ihtiyaç duydu─čumuz her an yan─▒m─▒zda olurlar. "┼čeklinde konu┼čtu. Ö─črencilerin çok çal─▒┼č─▒p ba┼čar─▒y─▒ en özverili ┼čekilde yakalamas─▒ için her zaman arkalar─▒nda olacaklar─▒n─▒ belirten Vali Ersin Yaz─▒c─▒, ö─črencilik ya┼čam─▒ ile meslek hayat─▒ hakk─▒nda bilgiler verirken, ö─črencilere ya┼čamlar─▒n─▒n her an─▒nda hayallerinin ve hedeflerinin olmas─▒ gerekti─čini dile getirdi.


 


Bu okuldan yeti┼čecek ö─črencilerin turizm ve otelcilik konusunda deneyimli olacaklar─▒na inand─▒─č─▒n─▒ ifade eden Vali Yaz─▒c─▒, konu┼čmas─▒n─▒n devam─▒nda ┼čunlar─▒ söyledi:


 


"Do─čal güzelli─či, tarihi mekânlar─▒, yaylalar─▒, denizi ile turizm aç─▒s─▒ndan büyük bir potansiyele sahip olan ilimizde, turizme yönelik bir okulun bulunmas─▒ bizler için bir ┼čans ve avantajd─▒r. Hizmet sektörü, ülkemizde ve dünyada h─▒zla geli┼čirken eleman ihtiyac─▒ en çok hissedilen meslek dallar─▒ndan biridir. Bu okulun kendisini iyi yeti┼čtiren, kendilerine sunulan e─čitim imkânlar─▒n─▒ en iyi ┼čekilde kullanan çocuklar─▒m─▒z bir bak─▒ma i┼č garantili olarak mezun oluyorlar. Hizmet sektöründe personelimizin iyi yeti┼čmi┼č ve görevini iyi yap─▒yor olmas─▒, donan─▒ml─▒ olmas─▒ son derece önemli. Ekrem Orhon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de, nitelikli personel ihtiyac─▒n─▒ kapatacak en önemli okullar─▒m─▒zdan birisi.
 


Gerçekten buradan yeti┼čen çocuklar─▒m─▒z─▒n ben i┼č sorunu olaca─č─▒n─▒ dü┼čünmüyorum.  Turizmde büyük roller üstleneceksiniz. Her aç─▒dan sizler için bizler için çok özel bir okul. Türkiye’de turizm çok ilerledi, önünüz çok aç─▒k. Ba┼čar─▒larla dolu bir gelecek sizi bekliyor. Türkiye’nin ara elemana ihtiyac─▒ var. Mesleki ve teknik e─čitime ihtiyac─▒ var.  Gelecek nesillerin yeti┼čtirilmesinde önemli rol üstlenecek gençlerimizin, meslek sahibi yap─▒larak topluma kazand─▒r─▒lmas─▒n─▒n önemini her gün daha çok kavr─▒yoruz. Bu aç─▒dan son y─▒llarda gençlerimizi kabiliyetlerine göre yeti┼čtirerek meslek edinmelerini sa─člamak milli e─čitimin temel politikas─▒ haline gelmi┼čtir. Bu süreçte RENK Projesine yapm─▒┼č oldu─čunuz katk─▒lar ve verdi─činiz destekten dolay─▒ te┼čekkür ediyor; okul idarecilerine, ö─čretmenlerimize ve ö─črencilerimize ba┼čar─▒lar diliyorum" dedi.

Bu haber toplam 1633 defa okundu
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler