Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Bakan Bozda─č, HDPÔÇÖli vekilleri utand─▒rd─▒

Bakan Bozda─č, HDPÔÇÖli vekilleri utand─▒rd─▒
Adalet Bakan─▒ Bekir Bozda─č, Genel KurulÔÇÖda Mardin Valisinin randevu taleplerine cevap vermedi─čini iddia eden HDPÔÇÖli milletvekillerini utand─▒rd─▒.
10.12.2015 / 08:58


Bakan Bozda─č, “┼×uanda valinin odas─▒nda sizin milletvekilleriniz ile Mardin Valisi görü┼čüyor, ay─▒pt─▒r ay─▒p. Hemen bir yanl─▒┼čla kalk─▒p burada yarg─▒s─▒z infaz yap─▒yorsunuz” dedi.  HDP’li milletvekilleri, Mardin’de Do─ču ve Güneydo─ču’da ya┼čanan olaylar nedeniyle valilerle görü┼čemediklerini belirterek, konuyu Genel Kurul gündemine getirdi. Mardin Valisi’nin randevu taleplerine cevap vermedi─čini iddia eden HDP’li milletvekilleri, Meclis Ba┼čkanl─▒k Divan─▒'na yürüdü. Ba┼čkanl─▒k Divan─▒ önünde toplanarak Meclis Ba┼čkanvekili Ahmet Ayd─▒n ile tart─▒┼čan HDP’li milletvekilleri, Ayd─▒n’─▒n tüm uyar─▒lar─▒na ra─čmen tart─▒┼čmaya bir süre daha devam etti.

Konuyla ilgili hükümet ad─▒na aç─▒klama yapmak için söz isteyen Adalet Bakan─▒ Bekir Bozda─č, bilgi almak için Mardin Valisini arad─▒─č─▒n─▒ belirterek, “Ben valiyi arad─▒m, bir milletvekilinin randevu talebine ‘hay─▒r’ m─▒ demi┼č diye arad─▒m. Kendisi bana döndü ve görü┼čtüm. Valimizden randevu talep edilmi┼č. Talep s─▒ras─▒nda vali Kalk─▒nma Ajans─▒'n─▒n toplant─▒s─▒nda oldu─ču için hemen cevap verememi┼č. Toplant─▒dan sonra randevu taleplerini kabul etmi┼č. ┼×uanda valinin odas─▒nda sizin milletvekilleriniz ile Mardin Valisi görü┼čüyor, ay─▒pt─▒r ay─▒p. Hemen bir yanl─▒┼čla kalk─▒p burada yarg─▒s─▒z infaz yap─▒yorsunuz” diye konu┼čtu.“S─░Z─░N YASLANDI─×INIZ TERÖR─░STLER OTOMAT─░K S─░LAHLARLA SALDIRIYOR”

Konu┼čmas─▒n─▒n devam─▒nda HDP’yi ve terör örgütünü ele┼čtiren Bakan Bozda─č, hendekleri kapatana kadar operasyonlar─▒n sürece─čini kaydetti. Terör örgütünün Diyarbak─▒r’da Tahir Elçi’nin öldürüldü─čü olay yerinde delilleri toplayan cumhuriyet savc─▒s─▒ ve görevlilere otomatik silahlarla sald─▒rd─▒─č─▒n─▒ ve suçlular─▒n ortaya ç─▒kart─▒lmamas─▒ için ellerinden geleni yapt─▒klar─▒n─▒ kaydeden Bakan Bozda─č, “Kim sokaklara hendek kaz─▒yor? PKK’n─▒n teröristleri kaz─▒yor. Kim may─▒nl─▒yor? Teröristler may─▒nl─▒yor. Biz Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak sokaklar─▒ tuzaklayan, may─▒nlayan, hendek kazan, askerin, polisin, masum insanlar─▒n hayat─▒na kast eden terör örgütüne kar┼č─▒ devletin güvenlik güçleri müdahale ediyor. Sur’da dört ayakl─▒ minarenin yan─▒nda Diyarbak─▒r Baro Ba┼čkan─▒ hayat─▒n─▒ kaybetti. Olay yeri incelemesine giden ba┼čsavc─▒, savc─▒lar, avukatlar delilleri toplamak için inceleme yap─▒yor, sizin yasland─▒─č─▒n─▒z teröristler otomatik silahlarla sald─▒r─▒yor. Otomatik silah yetmiyor, roketle sald─▒r─▒yorlar. O yetmiyor uzaktan kumanda ile güvenlik alan─▒ içinde olay yeri incelemesi yap─▒lan yerde güvenli─či alan polisin arac─▒n─▒ patlatt─▒lar. Sizden ┼čunu duymak isterdim, ‘ey teröristler, bu hendekleri kald─▒r─▒n, bu may─▒nlamaya son verin, askeri polisi ┼čehit etmeyin’ diye sesinizi yükseltmeniz laz─▒m.Sanki Diyarbak─▒r’─▒n valisi, Silvan’─▒n kaymakam─▒, cumhuriyetin hükümeti keyfine soka─ča ç─▒kma yasa─č─▒ ilan ediyor. Oradaki vatanda┼č─▒n can ve mal güvenli─či için devlet vazifesini yap─▒yor. O hendekleri oradan kald─▒raca─č─▒z. Terör örgütüne kar┼č─▒ parlamentoda hükümete sesinizi yükseltti─činiz gibi terör örgütüne kar┼č─▒ da sesinizi yükselteceksiniz. Dün iki polisimiz, bugün bir polisimiz ┼čehit oldu. Biz oradaki sivillerin hayat─▒n─▒ korumak için özen gösteriyoruz. Hayat─▒n─▒ kaybeden sivillerin tamam─▒ teröristlerin sald─▒r─▒s─▒ ile hayat─▒n─▒ kaybetti. Hepsi soru┼čturuluyor. Tahir Elçi’nin olay─▒nda bile hakikatin ortaya ç─▒kmas─▒ndan korkuluyor, olay yerini inceleyenlere sald─▒r─▒ yap─▒l─▒yor. Olaylar─▒n üzerine hükümetimiz kararl─▒l─▒kla gidecek. Terörle mücadele kararl─▒l─▒kla devam edecektir” ┼čeklinde konu┼čtu. DERYA YET─░MEtiketler: hdp pkk
Bu haber toplam 1783 defa okundu
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler