Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

─░l Milli E─čitim Dan─▒┼čma Komisyonu toplant─▒s─▒ Vali Ersin Yaz─▒c─▒ Ba┼čkanl─▒─č─▒nda yap─▒ld─▒.

─░l Milli E─čitim Dan─▒┼čma Komisyonu toplant─▒s─▒ Vali Ersin Yaz─▒c─▒ Ba┼čkanl─▒─č─▒nda yap─▒ld─▒.
Rize'de e─čitim ve ├Â─čretim faaliyetlerinin t├╝m boyutlar─▒yla ele al─▒nd─▒─č─▒ ─░l Milli E─čitim Dan─▒┼čma Komisyonu toplant─▒s─▒ Vali Ersin Yaz─▒c─▒ Ba┼čkanl─▒─č─▒nda yap─▒ld─▒.
17.01.2016 / 21:07


Valilik Aydersalonu'nda düzenlenen toplant─▒ya Vali Ersin Yaz─▒c─▒, Rize Belediye Ba┼čkan─▒ Prof. Dr. Re┼čat Kasap, Vali Yard─▒mc─▒s─▒ Mehmet Kurt,  Recep Tayyip Erdo─čan Üniversitesi Rektör Yard─▒mc─▒s─▒ Prof. Dr. ─░stiklal Ya┼čar Vural, Recep Tayyip Erdo─čan Üniversitesi E─čitim Fakültesi Dekan─▒ Prof. Dr. Mehmet Küçük, ─░l Özel ─░dare Genel Sekreter Vekili Salih Kurtulu┼č, ─░l Milli E─čitim Müdürü ┼×emsettin Durmu┼č, ─░l Sa─čl─▒k Müdürü Dr. Mustafa Tepe,  Aile ve Sosyal Politikalar ─░l Müdürü ─░dris Altunta┼č, ─░l Genel Meclis üyeleri, Milli E─čitim ┼×ube Müdürleri, Okul Müdürleri, Sivil Toplum Kurulu┼ču temsilcileri, Okul Aile Birlikleri ve ö─črenci temsilcileri kat─▒ld─▒. ─░l Milli E─čitim Müdürlü─čü çal─▒┼čmalar─▒ sunumunun izlenmesinin ard─▒ndan toplant─▒ aç─▒l─▒┼č konu┼čmas─▒n─▒ yapan ─░l Milli E─čitim Müdürü ┼×emsettin Durmu┼č, yap─▒lan çal─▒┼čmalarla ilgili olarak komisyona brifing sundu.

OKUL Z─░YARETLER─░N─░N ÖNEM─░Yapt─▒─č─▒ sunumda ─░l Milli E─čitim Müdürü ┼×emsettin Durmu┼č,  Rize Milli E─čitiminin durum analizi,  il geneli ö─čretmen, ö─črenci ve derslik say─▒lar─▒, 2015 y─▒l─▒nda yap─▒lan TEOG s─▒navlar─▒nda kesin olmayan sonuçlara göre ba┼čar─▒ oran─▒, üniversite s─▒navlar─▒nda Rize'nin ba┼čar─▒s─▒ konusunda geçmi┼č y─▒llara göre k─▒yaslamalar, yeti┼čtirme ve destekleme kurslar─▒nda yer alan ö─čretmen ve ö─črenciler hakk─▒nda bilgi, okul ziyaretlerinin önemi, projeler, e─čitim yat─▒r─▒mlar─▒, hedefler ve e─čitim planlamalar─▒ konular─▒nda kat─▒l─▒mc─▒lara bilgiler aktard─▒. ─░l Milli E─čitim Müdürü ┼×emsettin Durmu┼č, ─░l genelinde yürütülen e─čitim ö─čretim faaliyetlerinde kar┼č─▒la┼č─▒lan sorunlarla ilgili kat─▒l─▒mc─▒lar─▒n görü┼č ve önerilerinin büyük önem ta┼č─▒d─▒─č─▒n─▒ belirterek, katk─▒lar─▒ndan dolay─▒ komisyon üyelerine te┼čekkür etti.Gerçekle┼čen toplant─▒da konu┼čan Vali Ersin Yaz─▒c─▒, e─čitimin herkesi ilgilendiren bir konu oldu─čunu belirterek, sadece milli e─čitim müdürlükleri, okul idarecilerinin ve ö─čretmenlerin tek ba┼č─▒na yürütebilecekleri bir konu olmad─▒─č─▒n─▒ söyledi.BA┼×ARI EK─░P BA┼×ARISIDIRE─čitimin ülke ve gelece─čimiz aç─▒s─▒ndan önemli oldu─čunu söyleyen Vali Ersin Yaz─▒c─▒, "Hep beraber yol alarak Rize'mizi çok daha iyi yerlere ta┼č─▒yabiliriz. Fiziki imkânlar bak─▒m─▒ndan Rize iyi bir durumda. Sorunlar─▒ ortak çal─▒┼čmalarla hep birlikte çözmek, e─čitim-ö─čretim kalitesinin art─▒r─▒lmas─▒n─▒n önündeki engelleri ortadan kald─▒racakt─▒r. Ba┼čar─▒y─▒ elde edebilmek için ekip çal─▒┼čmas─▒na ihtiyaç var.  Ba┼čar─▒ ekip ba┼čar─▒s─▒d─▒r. Bu ekip içerisinde yer alan birimlerimizin, çocuklar─▒m─▒z ve gelece─čimiz için neler yap─▒labilece─či konusunda de─čerlendirmede bulunaca─č─▒z "dedi.HAYATIMIZI ┼×EK─░LLEND─░REN E─×─░T─░MD─░RTemel E─čitimden Orta Ö─čretime Geçi┼č s─▒nav─▒ ile Yüksekö─čretime Geçi┼č S─▒nav─▒nda Rize'nin daha önceki y─▒llara göre büyük bir ba┼čar─▒ elde etti─čini belirten Vali Yaz─▒c─▒,  "Bu ba┼čar─▒n─▒n geçici de─čil, kal─▒c─▒ olmas─▒ gerekiyor. Hayat─▒m─▒z─▒ ┼čekillendiren e─čitimdir. E─čitimde süreklilik esast─▒r. Ba┼čar─▒lar─▒n elde edilmesi için ba┼člatt─▒─č─▒m─▒z çal─▒┼čmalar─▒m─▒za, projelerimize aral─▒ks─▒z devam ediyoruz. E─čer bir ┼čeyi yapmay─▒ gerçekten çok istiyorsan─▒z, ba┼čarmak için elinizden gelen her ┼čeyi yapars─▒n─▒z.                                                                                                                                    


Bu haber toplam 1569 defa okundu
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler