Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Ba┼čkan Kasap G├╝ndo─čdu'da Minib├╝s├ž├╝ler ile Kahvalt─▒da Bulu┼čtu

Ba┼čkan Kasap G├╝ndo─čdu'da Minib├╝s├ž├╝ler ile Kahvalt─▒da Bulu┼čtu
Osmanl─▒ d├Âneminden g├╝n├╝m├╝ze yans─▒yan 700 y─▒l─▒k gelene─či ya┼čatmak ad─▒na yap─▒lan Bereket DuaÔÇÖs─▒ sabah namaz─▒n─▒n ard─▒ndan G├╝ndo─čdu da yap─▒ld─▒.
05.03.2016 / 09:13


Rize Belediye Ba┼čkan─▒ Prof. Dr. Re┼čat Kasap, Belediye Ba┼čkan Yard─▒mc─▒lar─▒, Belediye Meclis üyeleri ve Gündo─čdu esnaf─▒ bereket duas─▒ yapmak üzere sabah namaz─▒nda bulu┼čtular.Her hafta farkl─▒ bir mahallede esnaf ve mahalle sakinleri ile bir araya gelerek bundan 700 y─▒l öncesine de tüccarlar─▒m─▒z─▒n yapm─▒┼č olduklar─▒ Bereket Dua’s─▒ gelene─čini ya┼čatmak ad─▒na mahallelerde esnaflar ile bir araya gelen Ba┼čkan Kasap vatanda┼člarla birlikte Dua ederek sorunlar─▒ dinledi.Her hafta Cuma namaz─▒ öncesinde farkl─▒ mahallelerde Rize Belediyesi öncülü─čünde yap─▒lan Bereket Dua’s─▒ bu hafta Gündo─čdu merkez camiinde k─▒l─▒nan sabah namaz─▒n─▒n ard─▒ndan gerçekle┼čtirildi. Dua Gündo─čdu merkez Camii imam─▒ taraf─▒ndan gerçekle┼čtirildi.

DUA’NIN ARDINDAN M─░N─░BÜSÇÜLERLE B─░R ARAYA GELD─░Gündo─čduda minibüsçüler ve ticaretle u─čra┼čan esnafla bir araya gelen Ba┼čkan Kasap, bir konu┼čma gerçekle┼čtirdi. Konu┼čmas─▒nda yap─▒lan bu organizasyonun Osmanl─▒ döneminde yayg─▒n olarak yap─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve y─▒llar önce atalar─▒m─▒z taraf─▒ndan gerçekle┼čtirilen bu gelene─či günümüzde ya┼čatmak için çal─▒┼čt─▒klar─▒n─▒ vurgulayan Ba┼čkan Kasap, kat─▒lan herkese te┼čekkür etti.

M─░N─░BÜS VE OTOBÜSLER─░M─░Z─░ TEK ÇATI ALTINA TOPLADIKKonu┼čmas─▒n─▒n devam─▒nda birle┼čtirilen minibüs ve otobüs hatlar─▒ ile alakal─▒ bilgiler aktaran Ba┼čkan Kasap, Bilindi─či üzere Rize Belediyesi olarak k─▒sa bir süre önce ┼čehir merkezinden Gündo─čdu bölgemize hizmet veren belediye otobüs ve minibüs hatt─▒ ile ┼čehir içi dolmu┼člar─▒m─▒z─▒ toplu ta┼č─▒ma olarak bir çat─▒ alt─▒na toplad─▒k. Bu birle┼čmeden sonra art─▒k söz konusu hatt─▒m─▒zda bulunan araçlar─▒m─▒z art─▒k Gündo─čdu Bozukkaleden, Çiftekavak önüne kadar olan mesafede tek seferde yolcu ta┼č─▒yabilecek. Bu sayede vatanda┼č─▒m─▒zda art─▒k bu mesafe aras─▒nda iki ayr─▒ araç de─či┼čtirmek zorunda kalmayacak. Ayr─▒ca bu birle┼čme ┼čehir içi ula┼č─▒m─▒n─▒n daha verimli olmas─▒n─▒ sa─člayacak. Hizmet verecek olan minibüslerimiz içerisinde engeli vatanda┼člar─▒m─▒z─▒n kullanabilecekleri araç say─▒lar─▒n─▒ da her geçen gün artt─▒r─▒yoruz ve bu yönde çal─▒┼čmalar─▒m─▒zda devam ediyor.DO─×U PARK PROJEM─░Z ─░Ç─░N ÇALI┼×MALARIMIZ DEVAM ED─░YORBunun yan─▒nda göreve geldi─čimiz günden bu yana iki y─▒ll─▒k süre içerisinde Gündo─čdu da baz─▒ bölgelerimizde geçti─čimiz yaz sezonu asfalt ve beton çal─▒┼čmalar─▒m─▒z oldu ve bu yaz sezonunda da bu çal─▒┼čmalar─▒m─▒z devam edecek. ─░çme suyu çal─▒┼čmalar─▒ kapsam─▒nda bu bölgede ikamet eden vatanda┼člar─▒m─▒z─▒n daha rahat su tüketimi yapabilmesi için içme suyu ┼čebekelerimizde yenileme çal─▒┼čmas─▒ içerisindeyiz ve yeni su deposu in┼čaat─▒ çal─▒┼čmalar─▒m─▒z devam ediyor. Vatanda┼člar─▒m─▒z─▒n daha ferah ve mutlu olduklar─▒ bir ortamda ya┼čamlar─▒n─▒ sürdürebilmeleri için Rize Belediyesi olarak aral─▒ks─▒z çal─▒┼čmalar─▒m─▒z─▒ devam ettirece─čiz” dedi.


Bu haber toplam 1408 defa okundu
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler