Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Rize'de CHP'nin 'Adalet' Y├╝r├╝y├╝┼č├╝nde Gerginlik

Rize'de CHP'nin 'Adalet' Y├╝r├╝y├╝┼č├╝nde Gerginlik
CHP Rize ─░l Ba┼čkanl─▒─č─▒, CHP Genel Ba┼čkan─▒ Kemal K─▒l─▒├ždaro─člu taraf─▒ndan ba┼člat─▒lan ÔÇśAdaletÔÇÖ y├╝r├╝y├╝┼č├╝ne destek amac─▒yla il├želerde y├╝r├╝y├╝┼člere ba┼člad─▒. Arde┼čen ve Pazar y├╝r├╝y├╝┼čleri sorunsuz ge├žerken, ├çayeliÔÇÖnde tepkiyle kar┼č─▒la┼čt─▒lar.
23.06.2017 / 14:29


CHP Genel Ba┼čkan─▒ Kemal K─▒l─▒çdaro─člu taraf─▒ndan ba┼člat─▒lan ‘Adalet’ yürüyü┼čüne destek amac─▒yla CHP Rize ─░l Ba┼čkanl─▒─č─▒ taraf─▒ndan dün Rize'nin Arde┼čen, Pazar ve Çayeli ilçelerinde Adalet yürüyü┼čü yap─▒ld─▒. Arde┼čen ve Pazar’daki yürüyü┼čler s─▒ras─▒nda herhangi bir olumsuzluk ya┼čanmazken, Çayeli’ndeki yürüyü┼č s─▒ras─▒nda vatanda┼člar, CHP'lilere tepki gösterdi, gruba sald─▒rmak isteyenleri polis ekipleri engelledi.CHP Rize ─░l Ba┼čkanl─▒─č─▒ ise yürüyü┼člerle ilgili yapt─▒─č─▒ aç─▒klamada, Çayeli’nde ya┼čanan olaylar nedeniyle Kalkandere, ─░yidere, Derepazar─▒ ilçe yürüyü┼člerinin ileriki bir tarihe ertelendi─čini aç─▒klad─▒.CHP R─░ZE ─░L BA┼×KANLI─×I "─░LÇE ADALET YÜRÜYÜ┼×LER─░ " AÇIKLAMASIYap─▒lan aç─▒klamada ┼čunlar kaydedildi: CHP Rize ─░l Ba┼čkanl─▒─č─▒ olarak ─░lçelerde planlam─▒┼č oldu─čumuz ADALET YÜRÜYÜ┼×LER─░' nin 1.etab─▒n─▒ Arde┼čen,Pazar ve Çayeli ilçe yürüyü┼člerini yaparak tamamlad─▒k.

ARDE┼×EN ─░lçemizde çok yo─čun ya─č─▒┼č olmas─▒na ra─čmen kalabal─▒k bir kitle ile yürüyerek Kaymakaml─▒k önünde bas─▒n aç─▒klamam─▒z─▒ gerçekle┼čtirdik.

PAZAR ─░lçemizde, ilçe giri┼činde toplanarak kalabal─▒k bir kitle ile yürüyü┼čümüze ba┼člay─▒p Meydan Park─▒nda yapt─▒─č─▒m─▒z bas─▒n aç─▒klamas─▒ ile yürüyü┼čümüzü tamamlad─▒k.

ÇAYEL─░ ─░lçemizde ─░lçe Binas─▒ önünde toplanarak yürüyü┼če geçildi. Yol boyunca vatanda┼člar─▒n ve geçen arabalar─▒n destekleriyle kar┼č─▒la┼č─▒ld─▒. Fakat bu arada ba┼člang─▒çta bir ki┼či ,sonras─▒nda iki ki┼čininde ilavesiyle yürüyü┼č kortejimize kar┼č─▒ sözlü tacizler ba┼člad─▒. Yap─▒lan sözlü sald─▒r─▒lara "ADALET, ADALET, ADALET" slogan─▒ ve alk─▒┼člarla yan─▒t verildi. Bir iki sözlü sata┼čma ile yürüyü┼čten vaz geçece─čimizi dü┼čünenler biz yürüyü┼če devam ettikçe sald─▒rganl─▒klar─▒n─▒ art─▒rd─▒lar..Fakat biz her ┼čeye ra─čmen BASIN AÇIKLAMAMIZI "ADALET, ADALET, ADALET" sloganlar─▒ e┼čli─činde gerçekle┼čtirdik.Bas─▒n aç─▒klamas─▒ s─▒ras─▒nda biriken kalabal─▒k gene ayn─▒ ki┼čilerin ve onlara 1-2 ki┼činin daha eklenmesiyle fiili sald─▒r─▒ giri┼čiminde bulundular. Fakat emniyet güçlerinin zaman─▒nda müdahalesi ile buna f─▒rsat bulamad─▒lar..10 dakikal─▒k bir beklemenin ard─▒ndan alandan ayr─▒ld─▒k. Bas─▒n aç─▒klamam─▒za tepki gösteren az say─▒da insan─▒n yan─▒nda ,bas─▒n aç─▒klamam─▒za tepki gösterenlere tepki gösterenlerin say─▒s─▒n─▒n daha çok oldu─čunu gördük.

Bugün (dün) ya┼čanan gerilimin bir ön provakasyon oldu─čunu dü┼čünerek yar─▒n (bugün) gerçekle┼čtirece─čimiz Kalkandere, ─░yidere, Derepazar─▒ yürüyü┼člerini önümüzdeki günlere erteledik...

Türkiye'nin her yerinde oldu─ču gibi Rize'nin her yerinde de vatanda┼člar─▒m─▒zla birlikte ADALET ÇA─×RIMIZI yüksek sesle söyleyece─čiz. Bu ça─čr─▒ kimseye kar┼č─▒ olmak de─čildir.Bu ÇA─×RI ADALETTEN YANA OLMAK, ADALET─░N HERKESE E┼×─░T VE AD─░L OLARAK UYGULANMASI ÇA─×RISIDIR..Bu ça─čr─▒ YA┼×AMSALDIR.YA┼×AMI SAVUNMAKTIR.B─░RL─░KTE YA┼×AMAYI SAVUNMAKTIR..

Bu ça─čr─▒ ─░NSANLIK ÇA─×RISIDIR.. Bu nedenle bizler bu ça─čr─▒m─▒z─▒ HER ZAMAN YAPMAYA DEVAM EDECE─×─░Z.


Etiketler: adalet
Bu haber toplam 487 defa okundu
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler