Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ÔÇśA├çIK KAPIÔÇÖ PROJES─░ R─░ZEÔÇÖDE UYGULAMAYA GE├çT─░

ÔÇśA├çIK KAPIÔÇÖ PROJES─░ R─░ZEÔÇÖDE UYGULAMAYA GE├çT─░
Vatanda┼čla en ├╝st d├╝zeyde ileti┼čimin kurulmas─▒, taleplerinin etkin ve h─▒zl─▒ bir ┼čekilde al─▒narak takip edilmesi ve sonu├žland─▒r─▒lmas─▒ amac─▒yla olu┼čturulan ÔÇťA├ž─▒k Kap─▒ÔÇŁ projesi RizeÔÇÖde uygulanmaya ba┼člad─▒.
19.02.2018 / 16:14


Elektronik olarak ya da olu┼čturulan Aç─▒k Kap─▒ birimlerinde yaz─▒l─▒ olarak taleplerin al─▒naca─č─▒ ve yap─▒lan ba┼čvurular─▒n, süreç ve sonuç bilgileri k─▒sa mesaj ile müracaat sahibine iletilece─či proje kapsam─▒nda Rize'de, Valilik Hizmet binas─▒n─▒n giri┼činde olu┼čturulan büronun aç─▒l─▒┼č─▒, Rize Valisi Erdo─čan Bekta┼č taraf─▒ndan gerçekle┼čtirildi.

Rize Valisi Erdo─čan Bekta┼č, büronun aç─▒l─▒┼č─▒nda yapt─▒─č─▒ konu┼čmada, Cumhurba┼čkan─▒ Recep Tayyip Erdo─čan'─▒n talimat─▒ ile ─░çi┼čleri Bakan─▒ Süleyman Soylu'nun himayelerinde ba┼člat─▒lan "Aç─▒k kap─▒" uygulamas─▒n─▒ hizmete ald─▒klar─▒n─▒ söyledi.Aç─▒k Kap─▒ projesi ile vatanda┼č odakl─▒ bir yakla┼č─▒m benimseyeceklerini belirten Vali Bekta┼č, “Aç─▒l─▒┼č─▒n─▒ yapt─▒─č─▒m─▒z bu birimde vatanda┼člar─▒m─▒z taraf─▒ndan yap─▒lan müracaatlara ili┼čkin h─▒zl─▒ ve do─čru çözümler üretilecek. Güler yüzlü ve konular─▒na hakim çal─▒┼čanlar arac─▒l─▒─č─▒ ile tüm vatanda┼člar─▒m─▒z ile birebir ve s─▒cak bir ileti┼čim kurulacak” dedi ve olu┼čturulan bu birimlerde ─░çi┼čleri Bakanl─▒─č─▒’na ba─čl─▒ kurumlar, yerel yönetimler ve di─čer ilgili kurum ve kurulu┼člarla i┼čbirli─či halinde hizmet verilmesini amaçland─▒─č─▒n─▒ ifade etti.Rize olarak "Aç─▒k kap─▒" çal─▒┼čmalar─▒n─▒ k─▒sa sürede tamamlayarak halk─▒n hizmetine sunduklar─▒n─▒ ifade eden Bekta┼č, "Burada önemli olan vatanda┼č─▒m─▒z─▒n hiçbir ┼čeyi bilmiyorsa bile ba┼čvurabilece─či bir kap─▒n─▒n oldu─čunu bilmesi. Hangi kurumda, sorununu nas─▒l çözece─či konusunda bir fikri olmasa bile do─črudan ba┼čvurabilece─či bir kap─▒ var." dedi.Bekta┼č, "Aç─▒k kap─▒" hizmeti kapsam─▒nda vatanda┼č─▒n do─črudan her kurum için ba┼čvurabilece─čini belirterek, "─░lgili kuruma gitmeden bilgi alabilecek, i┼člem ba┼člatabilecek. Ba┼čvuru yapt─▒─č─▒ i┼člemler sonucunda kendisi bilgilendirilecek. Bu yeni bir uygulama. ─░yi bir ba┼člang─▒ç olaca─č─▒n─▒ dü┼čünüyoruz. Burada vatanda┼č─▒n talebi al─▒nacak ve ilgili kurumla görü┼čülecek ve yap─▒lmas─▒ ne gerekiyorsa yap─▒lacak." diye konu┼čtu.

Konu┼čman─▒n ard─▒ndan Vali Bekta┼č , "Aç─▒k kap─▒" bürosunu gezerek yetkililerle görü┼čtü.

Cemalettin SAK


Bu haber toplam 947 defa okundu
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler