Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Bedelli askerli─če ba┼čvuru say─▒s─▒ 515 bini ge├žti

Bedelli askerli─če ba┼čvuru say─▒s─▒ 515 bini ge├žti
Bedelli askerlik uygulamas─▒ndan faydalanmak ├╝zere ba┼čvuranlar─▒n say─▒s─▒ 515 bini ge├žti.
15.09.2018 / 16:10


Bedelli askerlik uygulamas─▒ndan ilk celp döneminde faydalanacaklar bugün k─▒┼člalar─▒na teslim olurken, uygulamadan yararlanmak üzere ba┼čvuranlar─▒n say─▒s─▒ 515 bini geçti. Ba┼čvurusunu tamamlayan yükümlü say─▒s─▒ ise 170 bine yakla┼čt─▒.BUGÜN TESL─░M OLMAYA BA┼×LAYACAKLARBedelli askerlik uygulamas─▒na ili┼čkin celp takvim süreci i┼čliyor. Müracaat sürecini tamamlam─▒┼č bedelli askerlik hizmetine tabi yükümlülerden, 3 celp döneminden ilkinde temel askerlik e─čitimi alacaklar bugün k─▒┼člalar─▒na teslim olmaya ba┼člayacak.B─░LG─░ MESAJI GÖNDER─░LM─░┼×T─░─░lk celp döneminde temel askerlik e─čitimi için silah alt─▒na al─▒nacak yükümlüler temel askerlik e─čitimi alabilecekleri birlikleri sistem üzerinden ö─črenirken, adlar─▒na kay─▒tl─▒ cep telefonlar─▒na da bilgi mesaj─▒ olarak gönderilmi┼čti.TEMEL ASKERL─░K E─×─░T─░M─░ VER─░LECEKMilli Savunma Bakanl─▒─č─▒nca, bedelli askerlikten faydalanmak isteyenlere 3 celp döneminde temel askerlik e─čitimi verilece─či duyurulmu┼čtu. Birliklere sevk i┼čleminin ilk cep dönemi için 15 Eylül, ikincisinin 6 Ekim, üçüncü sevkin ise 27 Ekim'de yap─▒laca─č─▒ aç─▒klanm─▒┼čt─▒.

 
SEVK B─░LG─░LER─░ AÇIKLANACAK─░kinci celp dönemine ili┼čkin sevk bilgileri 6 Eylül'de aç─▒klan─▒rken, üçüncü celp dönemine ili┼čkin bilgiler ise 27 Eylül'de e-Devlet sisteminden ilan edilecek. ─░lk 3 dönemde yer almayan di─čer yükümlülerin celp planlamas─▒ ise 3 Kas─▒m'dan sonra yap─▒larak ayr─▒ca duyurulacak.TALEPLER SÜRÜYORAA muhabirinin edindi─či bilgiye göre, bedelli askerlik uygulamas─▒na yönelik yo─čun talep devam ediyor. Bedelli askerlikten faydalanmak için ba┼čvuranlar─▒n say─▒s─▒ 515 bini geçti. Ba┼čvurusunu tamamlayan yükümlü say─▒s─▒ ise 170 bine yakla┼čt─▒.BA┼×VURU ┼×ARTLARIDüzenlemeye göre, bedelli askerlikten 1 Ocak 1994 tarihi de dahil, bu tarihten önce do─čup 15 bin lira ödeyenler yararlanabilecek. Uygulamadan faydalanacaklar 21 gün temel askerlik e─čitimi alacak.Yurt d─▒┼č─▒nda ya┼čayanlar ile resmi olarak yurt d─▒┼č─▒nda 3 y─▒ldan daha fazla çal─▒┼čanlar, 2 bin avro ödemeleri ve Milli Savunma Bakanl─▒─č─▒nca verilecek uzaktan e─čitimi almalar─▒ halinde askerlik hizmetini yerine getirmi┼č say─▒lacak.Kanuna göre, bedelli askerlikten faydalanmak isteyen hak sahipleri, 3 A─čustos'ta ba┼člayan ve 3 Kas─▒m'a kadar sürecek 3 ay boyunca ba┼čvurular─▒n─▒ e-Devlet üzerinden ayr─▒ca yurt içinde askerlik ┼čubeleri ile yurt d─▒┼č─▒nda konsolosluklar arac─▒l─▒─č─▒yla yapabilecek.Hak sahibi oldu─ču belirlenerek müracaat─▒ kabul edilen yükümlüler, ba┼čvuru belgesini ald─▒ktan sonra bankaya 15 bin lira yat─▒racak. Yükümlüler, bedeli yat─▒rd─▒─č─▒n─▒ gösteren dekontu askerlik ┼čubelerine teslim ederek celp duyurusunu bekleyecek.─░┼×LEMLER─░N─░ GEC─░KT─░RENLER KAPSAM DI┼×INA ÇIKARTILACAKCelp dönemleri ilan edilen yükümlülerin, yoklamalar─▒n─▒ celp dönemleri için belirlenen ve e-Devlet'te ki┼čisel olarak belirtilen yoklama tarihine kadar tamamlamas─▒ gerekecek. Gerekli i┼člemlerini süresi içerisinde tamamlamayan yükümlüler, bedelli askerlik kapsam─▒ d─▒┼č─▒na ç─▒kart─▒lacak.Ö─×RETMENLERE BEDELL─░ ASKERL─░K KOLAYLI─×IÖte yandan, ö─čretmenlerin, yar─▒y─▒l ve yaz tatilinde bedelli askerlik yapabilecekleri de aç─▒kland─▒. Milli E─čitim Bakanl─▒─č─▒nca illere gönderilen yaz─▒da, e─čitim ö─čretim hizmetlerinin aksat─▒lmadan yürütülmesi aç─▒s─▒ndan ö─čretmenlerin 21 günlük bedelli askerlik e─čitimlerini sömestir veya yaz tatilinde yerine getirebilecekleri bildirilmi┼čti.Bedelli askerlik için müracaat eden veya ba┼čvuracak durumda olan ö─čretmenlerin bilgilerini isteyen Milli E─čitim Bakanl─▒─č─▒, bu isimleri Milli Savunma Bakanl─▒─č─▒na gönderecek.Bu kapsamda ö─čretmenler, e─čitimin ö─čretimin aksamamas─▒ için sömestir ve yaz tatilinde 21 günlük bedelli askerlik e─čitimine al─▒nacak.


Etiketler: askerlik paral─▒
Bu haber toplam 630 defa okundu
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler