Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

R─░ZEÔÇÖN─░N YEN─░ VAL─░S─░ KEMAL ├çEBER K─░MD─░R?

R─░ZEÔÇÖN─░N YEN─░ VAL─░S─░ KEMAL ├çEBER K─░MD─░R?
1972 Y─▒l─▒nda Tokat ili Artova il├žesinde do─čdu. ─░lk, orta ve lise e─čitimini TokatÔÇÖta tamamlad─▒, 1993 y─▒l─▒nda Ankara ├ťniversitesi Siyasal Bilgiler Fak├╝ltesiÔÇÖnden mezun oldu.
05.11.2018 / 09:12

 
 


1994 y─▒l─▒nda kaymakam aday─▒ olarak ba┼člad─▒─č─▒ mülki idare amirli─činde; s─▒ras─▒yla Burdur-Karamanl─▒, Tunceli-Hozat, Burdur-Gölhisar Kaymakaml─▒─č─▒ görevlerinde bulundu.


 


─░çi┼čleri Bakanl─▒─č─▒ bünyesinde, bir y─▒l süreyle Hukuk Mü┼čaviri olarak çal─▒┼čt─▒, 2007 y─▒l─▒nda Mülkiye Ba┼čmüfetti┼čli─čine atand─▒. Yedi y─▒l süren Ba┼čmüfetti┼člik görevinin ard─▒ndan 2014 y─▒l─▒nda Emniyet Genel Müdürlü─čü emrine görevlendirildi ve Vali olarak atand─▒─č─▒ 21 Haziran 2017 tarihine kadar bizzat Emniyet Genel Müdürü ile birlikte çal─▒┼čt─▒.


 


1996 y─▒l─▒nda dokuz ay süreyle ─░ngiltere’de,2013 y─▒l─▒nda da bir y─▒l süreyle Amerika Birle┼čik Devletleri’nde ba┼čta Kamu Yönetimi olmak üzere farkl─▒ alanlarda çal─▒┼čmalar yapt─▒. Amerika Birle┼čik Devletleri’nde bulundu─ču sürede Federal Acil Durum Yönetim Kurumu (FEMA) hakk─▒nda incelemeler yapt─▒ ve ara┼čt─▒rma raporlar─▒ haz─▒rlad─▒.


 


Yurt d─▒┼č─▒nda gerçekle┼čtirdi─či çal─▒┼čmalar─▒n yan─▒ s─▒ra Süleyman Demirel Üniversitesi’nde haz─▒rlad─▒─č─▒ ”Mali Yönüyle Afet Yönetimi” konulu yüksek lisans teziyle, geli┼čmi┼č ülkelerde uygulanan afet yönetim sistemleriyle, ülkemizde uygulanan afet yönetim sistemini mukayese ederek, bu çerçevede kentle┼čme sorunlar─▒na ve afetlerin mali aç─▒dan yönetimi konular─▒ndaki çözüm önerilerini s─▒ralad─▒ ve bu konudaki uzmanl─▒─č─▒yla TBMM’de haz─▒rlanan Afet ve Acil Durum Yasas─▒ komisyon çal─▒┼čmalar─▒na kat─▒larak yasa tasla─č─▒n─▒n haz─▒rl─▒k süreçlerinde aktif görev ald─▒.


 


Ba┼čbakanl─▒kta yürütülen; Kamu Hizmet Standartlar─▒n─▒n Tesbiti, Kamu Hizmetlerinin ─░yile┼čtirilmesi ve Bürokrasinin Azalt─▒lmas─▒ projelerinde de görev alan Say─▒n Çeber’in kriz, afet ve acil durum yönetimi, kentsel dönü┼čüm ba┼čta olmak üzere farkl─▒ konularda yay─▒mlanm─▒┼č makaleleri bulunmaktad─▒r.


 


Kamu Yönetimi alan─▒nda kurs, seminer ve benzeri e─čitimlere kat─▒lm─▒┼č; farkl─▒ ülkelere k─▒sa süreli mesleki çal─▒┼čma ziyaretleri gerçekle┼čtirmi┼čtir.


Muhtarlar ile omuz omuza çal─▒┼čmay─▒ destekleyen yerelde vatanda┼č─▒n aya─č─▒na gitmeyi bilen bir ki┼či. 


21 Haziran 2017 tarih ve 30103 say─▒l─▒ Resmi Gazete’de yay─▒mlanan Bakanlar Kurulu karar─▒ ile Karabük Valili─či’ne atanan Say─▒n Valimiz Kemal Çeber evli ve iki çocuk babas─▒d─▒r.

Etiketler: kemal ├žember
Bu haber toplam 1167 defa okundu
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler