Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

B├╝lent Ar─▒n├žÔÇÖ─▒n tehdidine tepki ya─č─▒yor

B├╝lent Ar─▒n├žÔÇÖ─▒n tehdidine tepki ya─č─▒yor
Ankara Cumhuriyet Ba┼čsavc─▒s─▒ Y├╝ksel KocamanÔÇÖ─▒ yapt─▒─č─▒ a├ž─▒klamayla tehdit eden TBMM eski Ba┼čkan─▒ ve Y─░K ├╝yesi B├╝lent Ar─▒n├žÔÇÖa tepki ya─čd─▒. MHPÔÇÖli Cemal Enginyurt, ÔÇťBa┼čsavc─▒y─▒ sana kimse yedirmez, haddini bil!ÔÇŁ diye seslenirken, AK Parti eski Milletvekili Mehmet Metiner ve ┼×amil TayyarÔÇÖda sert s├Âzlerle ÔÇťFET├ľÔÇÖn├╝n moral ve motivasyon babas─▒ÔÇŁ B├╝lent Ar─▒n├žÔÇÖa tepki g├Âsterdi.
01.01.2020 / 18:54


Yeni Akit’in sorusu üzerine Yüksel Kocaman'dan Ekrem Yeter aç─▒klamas─▒



Ankara Cumhuriyet Ba┼čsavc─▒s─▒ Yüksel Kocaman, FETÖ ile mücadeleye ili┼čkin Yeniakit.com.tr’nin “Bülent Ar─▒nç’─▒n damad─▒ Ekrem Yeter’le ilgili verilen beraat karar─▒na ili┼čkin itirazda bulunmu┼čtunuz, son durum nedir?” ┼čeklindeki soru üzerine Yüksel Kocaman, "Ekrem Yeter ile ilgili bizim aç─▒m─▒zdan o dosya dolu bir dosyayd─▒. Mahkeme beraat karar─▒ verdi. Karara itiraz ettik ve bozulaca─č─▒n─▒ dü┼čünüyorum" aç─▒klamas─▒nda bulunmu┼čtu. Ba┼čsavc─▒ Kocaman’─▒n bu sözleri üzerine Bülent Ar─▒nç, tehdit içerikli bir aç─▒klamada bulundu.



MHP’li Enginyurt: Ba┼čsavc─▒y─▒ sana kimse yedirmez, haddini bil!



MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, FETÖ’nün avukatl─▒─č─▒na soyunan Ar─▒nç’a, “Bülent Ar─▒nç yine saçmalam─▒┼č, bu sefer de damad─▒ için,Ankara Cumhuriyet Ba┼čsavc─▒s─▒na ayar vermeye kalkm─▒┼č.Hadi oradan fetösever Bülent! Haddini a┼čma. Adalet senin evde emir verdi─čin hizmetçinin ad─▒ de─čil.ADALET,herkesin hak ve hukukudur. Ba┼čsavc─▒y─▒ sana kimse yedirmez, haddini bil.” sözleriyle tepki gösterdi.



Nedim ┼×ener: Efsane savc─▒y─▒ üstü kapal─▒ tehdit ediyor!



Bülent Ar─▒nç’─▒n Ankara Cumhuriyet Ba┼čsavc─▒s─▒ Yüksel Kocaman’─▒ hedef alan ‘ihanet’ içerikli aç─▒klamas─▒na bir tepki de gazeteci Nedim ┼×ener’den geldi. ┼×ener, “Yahu ne damatm─▒┼č arkada┼č, FETÖ’nün derne─činde üye, bank Asya’da hesap, FETÖ üst düzeyi ile yüzlerce görü┼čme.. Damada kefil olacak diye FETÖ ile mücadelede efsane savc─▒y─▒ üstü kapal─▒ tehdit ediyor…” ┼čeklinde tepkisini dile getirdi.



┼×amil Tayyar: Kötü niyetli adam, gözda─č─▒ vermi┼č!



AK Parti eski Milletvekili ┼×amil Tayyar, Twitter'dan yapt─▒─č─▒ aç─▒klamada Ekrem Yeter'e verilen beraat karar─▒yla ilgili itiraz eden Ankara Cumhuriyet Ba┼čsavc─▒s─▒ Yüksel Kocaman'a destek verdi.



Aç─▒klamas─▒nda TBMM eski Ba┼čkan─▒ Bülent Ar─▒nç'─▒n mektupla savc─▒ya gözda─č─▒ vermeye çal─▒┼čt─▒─č─▒n─▒ ifade eden Tayyar, Mehmet Metiner'in tweetini al─▒nt─▒lad─▒. Tayyar, Ar─▒nç için "kötü niyetli adam" nitelemesinde bulundu.



─░┼čte Tayyar'─▒n o aç─▒klamalar─▒;



"Kötü niyetli adam, Ankara Cumhuriyet Ba┼čsavc─▒s─▒na gözda─č─▒ vermi┼č! FETÖ’den yarg─▒lanan damad─▒na kalkan olmu┼č. Say─▒n ba┼čsavc─▒m, sak─▒n geri ad─▒m atmay─▒n, bu aziz millet yan─▒nda. ─░yiler de en az kötüler kadar cesur olmal─▒d─▒r. Gerekirse bedel ödeyelim, kötülere f─▒rsat vermeyelim."



“Ba┼čsavc─▒ Yeni Akit’in sorusuna cevap vermi┼č”



Mehmet Metiner bugünkü yaz─▒s─▒nda, “Münhas─▒ran Bülent Ar─▒nç’─▒n damad─▒n─▒n dosyas─▒ için bir bas─▒n toplant─▒s─▒ düzenlemi┼č de─čil… Adet oldu─ču veçhile yap─▒lan bilgilendirme toplant─▒s─▒nda Yeni Akit’ten Mehmet Özmen Bay Ar─▒nç’─▒n damad─▒n─▒n dosyas─▒n─▒ sorunca Say─▒n Ba┼čsavc─▒ da cevap vermi┼č… Deme ki neymi┼č i┼čin gerçe─či… Ba┼čsavc─▒ durup dururken bu konuya girmemi┼č… Sorulan bir soruya cevap vermi┼č… Peki ne demi┼č? ‘Bize göre dolu bir dosyayd─▒. O yüzden ilgili mahkeme beraat karar─▒ verince biz de istinaf’a itirazda bulunduk.’ Evet, dedi─či özetle bu…” ifadelerine yer verdi.



“Eski-yeni unvanlar─▒yla Ba┼čsavc─▒ya gözda─č─▒ veriyor”



“Bay Ar─▒nç üzülecek diye mi konu┼čmamal─▒yd─▒?” diye soran Mehmet Metiner, sözlerini ┼čöyle sürdürdü:



“Ne yani, Ba┼čsavc─▒ soruya cevap vermese miydi Bay Ar─▒nç’─▒n hat─▒r─▒ için, o gücenmesin-k─▒r─▒lmas─▒n diye? Hem merak ediyorum Bay Ar─▒nç bu olay─▒n neresinde? Veya niye bu kadar celalli, hiddetli? En önemlisi Bay Ar─▒nç bu öfkesini niye sadece FETÖ ile mücadelede ön saflarda yer alan insanlara kar┼č─▒ kusuyor? Geçmi┼čte Reis’e de ‘ma─čduriyetler’ üzerinden cübbe alt─▒ndan sopa göstermi┼čti, hat─▒rlarsan─▒z… Bu bir siyasi gözda─č─▒yd─▒ yapt─▒─č─▒… ┼čimdi ayn─▒ gözda─č─▒n─▒ Ankara Ba┼čsavc─▒s─▒na eski-yeni unvanlar─▒ üzerinden gösteriyor.”



“Bülent Ar─▒nç, kriminal bir unsura dönü┼čtü!”



Bülent Ar─▒nç’─▒n sürekli FETÖ’nün uyuyun hücrelerini uyand─▒rmak amaçl─▒ ç─▒k─▒┼člarda bulundu─čunu hat─▒rlatan eski AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner, sözlerini ┼čöyle tamamlad─▒:



“Bir de FETÖ ile kavgada ön saflarda vuru┼čan insanlar─▒ ‘kötü niyetli adamlar’ diye suçlayarak hadsizlik yap─▒yor… Oysa yarg─▒lanan kendisi de─čil, damad─▒… Ba┼čsavc─▒ hiçbir ┼čekilde onunla ilgili de konu┼čmu┼č de─čil… Niye bu durumda kalk─▒p görevini cesaretle yapan bir Ba┼čsavc─▒ya gözda─č─▒ verme yoluna gidiyor? Üstelik o geçmi┼čte kalan anl─▒-┼čanl─▒ s─▒fat─▒n─▒ kullanarak… TBMM antetli ka─č─▒d─▒ kullanarak…. ─░yi ki Cumhurba┼čkanl─▒─č─▒ Yüksek ─░sti┼čare Kurulu (Y─░K) antetli ka─č─▒d─▒ kullanmad─▒…. Sormazlar m─▒: Niye siz cevap veriyorsunuz, hangi s─▒fatla cevap veriyorsunuz, Adalet Bakan─▒n─▒ ve HSK üyelerini göreve davet ederken ne demeye çal─▒┼č─▒yorsunuz? Damad─▒n─▒z─▒n resmi avukat─▒ iseniz sorun yok. Hakk─▒n─▒zd─▒r. Sahi avukat─▒ m─▒s─▒n─▒z? Bildi─čimiz kadar─▒yla de─čilsiniz. Hem olsan─▒z bile ne de─či┼čir! Nas─▒l olur da anl─▒-┼čanl─▒ s─▒fatlar─▒n─▒z─▒n arkas─▒na s─▒─č─▒n─▒p FETÖ ile mücadele konusunda ölümüne duru┼č sergileyen bir Ba┼čsavc─▒ya gözda─č─▒ vermek yetmiyormu┼č gibi onu itibars─▒zla┼čt─▒rmaya kalk─▒┼čmak da neyin nesidir? Bilesiniz ki bu sizin haddiniz de─čildir....Yahu as─▒l ihsas-─▒ reyde bulunan sizsiniz! Televizyon konu┼čmalar─▒n─▒zla ve yaz─▒l─▒ aç─▒klamalar─▒n─▒zla eski ve yeni s─▒fatlar─▒n─▒z─▒n arkas─▒na yaslanarak yarg─▒y─▒ etkilemeye çal─▒┼čan sizsiniz! Say─▒n Ba┼čsavc─▒n─▒n yapt─▒─č─▒ yasal bir görevin ifas─▒d─▒r. Konuyla ilgili k─▒sa cevap da görevlerinden biridir. Kötü niyetli olan sizsiniz! Bir Ba┼čsavc─▒ya öyle ulu orta gözda─č─▒ verme cesaretini nerden al─▒yorsunuz? Haddinizi sahiden a┼č─▒yorsunuz ve siyaseten kriminal bir unsura dönü┼čmü┼č durumdas─▒n─▒z. Yeter art─▒k!”



https://www.yeniakit.com.tr/haber/bulent-arincin-tehdidine-tepki-yagiyor-988896.html






Bu haber toplam 275 defa okundu
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler