Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

├çAYKUR ├ťreticilerin Dekar Ba┼č─▒na ├çay Satabilecekleri G├╝n Say─▒lar─▒n─▒ G├╝ncelledi

├çAYKUR ├ťreticilerin Dekar Ba┼č─▒na ├çay Satabilecekleri G├╝n Say─▒lar─▒n─▒ G├╝ncelledi
├çAYKUR, 2020 ya┼č ├žay sezonunda ├╝reticilerin dekar ba┼č─▒na ├žay satabilecekleri g├╝n say─▒lar─▒n─▒ g├╝ncelledi. Buna g├Âre ├╝reticiler haftada en az 3 g├╝n ├žay sat─▒┼č─▒n─▒ ger├žekle┼čtirebilecek.
14.05.2020 / 22:17


ÇAYKUR Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim’in üreticilerin kendi çaylar─▒n─▒ kendilerinin toplayabilmesi için geçen y─▒l ba┼člatt─▒─č─▒ ve üreticiler taraf─▒ndan da büyük destek gördü─čü randevulu sistemde de─či┼čikli─če gitti─či haftal─▒k çay sat─▒┼č gün say─▒lar─▒n─▒n art─▒r─▒lmas─▒ yönündeki uygulamas─▒nda bu y─▒l küçük üreticiler için haftada en az 3 gün çay sat─▒┼č─▒ yap─▒labilmesi yönünde de─či┼čikli─če gitti─či ö─črenildi.ÇAYKUR, KAMPANYAYI 20-23 MAYIS TAR─░HLER─░ ARASINDA AÇACAK. KOTA 500 VEYA ÜZER─░ OLACAK. RAMAZAN BAYRAMININ 2. VE 3. GÜN ALIM YAPILACAKRize, Artvin, Trabzon ve Giresun illerinde yakla┼č─▒k 200 bin üreticinin merakla bekledi─či 2020 y─▒l─▒ ya┼č çay sezonunun ba┼člamas─▒na say─▒l─▒ günler kal─▒rken ÇAYKUR’un Kovid-19 tedbirleri kapsam─▒nda haz─▒rl─▒klar─▒n─▒ tamamlad─▒─č─▒ ve kampanyaya haz─▒r oldu─ču birinci sürgün kampanyas─▒n─▒ Ramazan Bayram─▒n─▒n hemen öncesinde 20 – 23 May─▒s tarihleri aras─▒nda açaca─č─▒ ve kotay─▒ 500 veya üzerinde belirleyece─či bilgisine ula┼č─▒ld─▒. ÇAYKUR'un Ramazan Bayram─▒ ilk gününde mubaya yapmayaca─č─▒, bayram─▒n 2. ve 3. gününde ise al─▒mlar─▒na devam edece─či ö─črenildi.Üreticilerin geçen y─▒la kadar randevulu sistemle haftada bir veya iki gün çay sat─▒┼č─▒nda bulunmas─▒ nedeniyle kendi çay─▒n─▒ kendileri toplayabilmesi mümkün olmuyor ve çay hasad─▒n─▒n yap─▒labilmesi için üreticiler Gürcü i┼čçi al─▒m─▒nda bulunmak zorunda kal─▒yordu. ÇAYKUR Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim, kendi görev süresinden önce uygulamaya konulan ve üreticileri adeta Gürcü i┼čçilere mahkum eden randevulu sistemde Genel Müdür Vekilli─či görevine getirilmesinin ard─▒ndan de─či┼čikli─če giderek üreticilerin çay satabilece─či gün say─▒lar─▒nda art─▒┼ča gitmi┼čti.KÜÇÜK ÜRET─░C─░LER─░N ÇAY SATI┼× GÜN SAYISI 3’E ÇIKARILDIGenel Müdür Vekili Alim yönetimindeki ÇAYKUR’un bu y─▒l üreticilerin mubaya günlerinin belirlenmesinde, üreticilerin çayl─▒k alan büyüklüklerinin 2-5-8 ve 8 dekar üstü olarak yeniden esas alarak de─či┼čikli─če gitti─či ve buna göre üreticilerin ÇAYKUR’a haftan─▒n en az 3 günü çay sat─▒┼č─▒ yapabilmelerinin önünü açt─▒─č─▒ ö─črenildi.Buna göre, çayl─▒k alan─▒ 0 ile 1,99 dekar aras─▒nda olan çay üreticileri haftada 3 gün çay sat─▒┼č─▒nda bulunabilecek. Çayl─▒k alan─▒ 2 ile 4,99 dekar aras─▒nda olan üreticilerin haftada 4 gün, çayl─▒k alan─▒ 5 ile 7,99 dekar aras─▒nda olan üreticiler haftada 5 gün, çayl─▒k alan─▒ 8 dekar ve üzeri olan üreticilerden ise 6 gün çay al─▒m─▒ gerçekle┼čtirilecek.Ayr─▒ca, üreticilerin haftal─▒k satabilecekleri çay miktar─▒n─▒ belirlenen gün say─▒s─▒ndan daha fazla günde satmak istemeleri halinde bu talebin ÇAYKUR taraf─▒ndan yerine getirilece─či ve üreticilere bu yönde de kolayl─▒klar sa─članaca─č─▒, haftal─▒k çay sat─▒┼č─▒n─▒ belirlenen dekar gün say─▒s─▒ndan daha az günde sat─▒┼č─▒na ise müsaade edilmeyece─či bilgisine ula┼č─▒ld─▒.


Etiketler: Çaykur Çay Rize
Bu haber toplam 474 defa okundu
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler