´╗┐
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

YEN─░ ├ľ─×RET─░M YILIÔÇĆ

├ťlkemizin ve ailelerin en sorun ya┼čad─▒g─▒ konulardan bir taneside e─čitimdir.
18.06.2012 / 00:00


Y─▒llardan beri Ülkemizi yöneten iktidarlar,insanlarimiza kaliteli e─čitim vermeyi  dü┼čünürken  ,her zaman insan─▒m─▒z─▒n bir yönünü eksik  b─▒rakm─▒┼člard─▒r.

 

Öyleki her köye bir ilkokul vardi,köyler çivil çivildi,fakat e─čitim yetersiz kal─▒yordu.Bundan dönülüp ta┼č─▒ma e─čitime gecilerek pilot köyler secildi.Sonrada malum ┼čimdiki sisteme kesintisiz e─čitime geçildi.

 

                   Kesintisiz e─čitimin  sadece imamhatiplilerin veya kuran kurslar─▒n─▒n önünün t─▒kanmas─▒  için yap─▒ld─▒g─▒n─▒ soyluyor veya dü┼čünüyor ─▒nsanlar─▒m─▒z.Ben onunla birlik te kesintisiz e─čitimin ,ülkemizin ara eleman yeti┼čmesi ac─▒s─▒ndan ,issizligin artmasi ,kaliteli ve meslek sahipi ─▒nsan yet─▒┼čr─▒lmes─▒ne büyük bir darbe vurdugunu dü┼čünüyorüm ve kimse olayin bu boyutuna bakm─▒yor.Bir memlekette illa herkesin ünivesiteli ve herkesin devleti i┼č kap─▒s─▒ görmes─▒nden dü┼čünce baz─▒nda ar─▒nmas─▒ gerek─▒r.Bu ülkede marangoz,suvaci,boyaci,kalebodurcu,berber,tornaci,tesviyeci vs vs meslek gurubuna ara elemana iht─▒yaci var .Kesintisiz e─čitim bu ara meslek yeti┼čtiriçiliginede büyük darbe vurmu┼čtur.Insan─▒m─▒z belli bir ya┼čtan sonra bu meslek dal─▒na ya gidem─▒yor veya ya┼či geçt─▒g─▒ için bu meslekleri ö─črenem─▒yordu.

 

                   Asl─▒nda ülkemizin i┼č ve i┼čçi bulma kurumu düzenli olarak nas─▒lk─▒ her ay─▒n sonunda issiz  olan  ki┼čilerin rakamlari aç─▒klan─▒yor ,ayni ┼čekilde  i┼čçi açi─činin hangi sektörlerde oldugunu   aranan meslek  guruplarinida   açiklamasi gerekir.Ben inan─▒yorumk─▒ ülkemizde i┼č var fakat kalifiye i┼čçi acigi had sayfada.

 

                   Ama öyle bir alg─▒lama vark─▒ sank─▒ olay─▒ imamhatip lere  veya kuran   kurs  lar─▒na mal edenlerde var bu hem muhalefet kanad─▒n da hemde baz─▒ iktidar mesüplarinda var.Benim düsünçemde 4+4+4 iktidarin belki bü─čünlerde deyil ama 10-15 y─▒l sonra semeresini alaçag─▒m─▒z en büyük içraatidir.

 

                    Hiristiyan toplumlarda okur yazar oran─▒ avrupada yüz de  yüz dünyada yüzde  seksen dokuzdur .─░slam ülkelerinde okur yazar oran─▒ yuzde k─▒rkt─▒r.Hiristiyan ülkelerde bir milyon ki┼čiye bin teknisyen dü┼čüyorken .─░slam ülkelerin de bir milyon ki┼čiye sadece bir teknisyen dü┼čüyor .

 

                    Bu sistemle beraber umuyorum ki,art─▒k kalitesiz ezberci -ak─▒lc─▒ olmayan e─čitim verilmeyeçek.Umarimki get─▒r─▒lmek istenen e─čitim türü ,

Sorgulayiçi (teslimiyetci deyil).Ara┼čt─▒rmaç─▒ (Ezberçi deyil)  Yarat─▒c─▒ ve bil─či edinmek için oldugunu du┼čunuyorum.

 

 

                   NOT: ÖZELL─░KLE R─░ZE KIZ M ESLEK L─░SES─░NDE K─░ BAZI DERSLERDE Ö─×RETMENLER SIFIR NOTU KARNELERE VERIYORLAR.SIFIRIN BIZIM ZAMANIMIZDAKI ANLAMI D─░S─░PL─░N SUCU KARNEYE VER─░LME NEDEN─░DE EY BABA ,EBEY─░N KEND─░N─░ SORGULA DEMEKT─░. VE BAZI A─░LELER KEND─░S─░N─░ VE COCUGUNU SORGULADIKTAN SONRA B─░R EKS─░KL─░K KEND─░LER─░NE GÖREM─░YORLAR .KEND─░LER─░N─░ SORGULAYAN EBEY─░NLER G─░B─░ B─░R S─░N─░F─░N YUZDE DOKSANI BA┼×ARISIZ OLAN B─░R DERSTEN OKUL YÖNET─░M─░ VEYA O DERS ─░N Ö─×RETMEN─░ KEND─░S─░N─░ SORGULUYORMU H─░Ç?

Etiketler: ilk├Â─čretim
Bu yazi toplam 2925 defa okundu
Yazar─▒n Di─čer Yaz─▒lar─▒
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler