´╗┐
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

F─░L─░ST─░N

T├╝rkiye deki kamu oyu Filistin de ne oldu─čunu,ka├ž ├Ârg├╝t (lider)taraf─▒ndan y├Âneltildi─čini,hangi ├Ârg├╝t├╝n Filistin'in b├╝y├╝k bir ├žo─čunlu─čuna h├╝kmetti─čini,ve hangi illerde veya b├Âlgelerde hakim oldu─ču
10.12.2012 / 00:00

    Arafat öldükten sonra el-fetih örgütünün ba┼č─▒na ┼×imdiki dünya da  Filistinlilerin tek lideri konumun deki Abbas geçmi┼čtir.Abbas liderli─čin  deki el fetih örgütü Gazze de büyük bir ço─čunlu─ča sahiptir.Bat─▒ ┼čeriya da ve Ram ahlakta Hamas   örgütü hakimdir.Hamasin büro ┼čefi (yani lideri)Halit Me┼čal d─▒r.


     Filistinlileri dünyada ve birle┼čmi┼č milletlerde temsil eden el fetih lideri Abbas olmas─▒na ra─čmen,Filistinlileri Hamas li ba┼čbakan ─░smail Haniye yönetir.Haniye sadece Filistin de ve Türk di┼čilerin de tan─▒n─▒r.Hamas örgütü geçmi┼čte ba─č─▒ms─▒zl─▒k ad─▒ alt─▒n da her ─░srail e terör sald─▒r─▒s─▒ yap─▒┼č─▒n da ─░srail Filistin e girmi┼č Filistin Topraklar─▒ Bu sald─▒r─▒lar neticesin de bu gün ki S─▒n─▒rlara inmi┼č ,┼čimdiki s─▒n─▒rlarda ,Gazze den Ram ahla ha,Ram ahla dan bat─▒ ┼×eriya ya gitme ┼čans─▒ olmayan her il in sinir kom┼čusu ─░srail olacak ┼čekil de dizayn edildi.Biz Arap ve Müslüman olanlar ne Güzel Gaza geliyoruz.Bu Günlerde Filistin'in Topraklar─▒n─▒  Cezaevi gibi ─░srail topraklar inin içine Hapsetmi┼č  olan Büro ┼×efi Halit ME┼×AL 45 y─▒l sonra Ram alla s─▒n─▒r kap─▒s─▒n dan Filistin topraklar─▒na giri┼čin de  de Ba─č─▒ms─▒z l─▒─č─▒n Direni┼č de tir söylemin  de bulunmas─▒ bu gün ki Filistin topraklar─▒n─▒n  da daha da küçülece─či nin  bir belirtisidir.─░srail el fetih örgütünü Filistinlerin tek ve güçlü örgütü olma-sini istemedi─čin den ( Büyük Mücahit Arafat t─▒n da ┼čaibeli ölümün den sonra)  Filistin de hem de dünya konjektörün de zay─▒flatmak için Ha mas in lider kadrosunu ortadan kald─▒rm─▒yor. 


         MUHTE┼×EM YÜZ YIL


     Ülke gündemin de olan bu dizi bir nevi Osmanl─▒ yi küçük dü┼čürmesinden daha çok ┼×eriat kanunlar─▒yla yöneltilen bu Cihan devletinin, dini hükümlerin sadece Anadolu dak─▒ vatanda┼člara m─▒ uyguland─▒─č─▒d─▒r., Osmanl─▒n─▒n sadece belden a┼ča─č─▒n─▒ dü┼čündü─čünü izleyenlere yans─▒t─▒yor.Ben de bu dizinin Atalar─▒m─▒za Türk dünya sinin en büyük  kumandan─▒na yap─▒lan bu denli ars─▒zl─▒─č─▒ kabul etmiyorum .Fakat s─▒rf Osmanl─▒ d─▒r diyede ülke gündeminde oturmas─▒n─▒ k─▒n─▒yorum.Çünkü Behçet Ç diye bir polisiye dizi varki bu dizi bu gün Bütün emniyetimizi polisimizi küçük dü┼čürmesini yani s─▒ra polis te┼čkilat─▒n─▒n, Sayg─▒s─▒z , Alkolik,,Kad─▒n avc─▒s─▒, Kendi te┼čkilat arkada┼člar─▒n─▒n mafyaya satan,her türlü i┼č genceyi yapan, Vatan ta┼ča kar┼č─▒ kaba ve argo dil kullanan ,Her türlü pisli─če bula┼čm─▒┼č bir te┼čkilat görünümünü veren bu diziye kimsenin sesi ç─▒km─▒yor. Ne yaz─▒k k─▒  Genelkurmay ba┼čkan─▒n─▒ terör örgütü liderli─čin den yarg─▒lanan bir devlette kurumlar in sahiplenen ne bir irade nede bir halk toplulu─ču var. 


             DERS─░M


      Dersim söylenin ce  herkesin akl─▒na ismet pa┼ča geliyor. Tunçel-ide bir katl─▒-yamdan söz edenlere sesleniyorum. Kimse ─░smet pa┼čaya bu olay─▒ mal etmesin, Devlete kar┼č─▒ ba┼č kald─▒r─▒┼č' i bast─▒rmak için bu müdahale yap─▒l─▒rken   Celal Bayar da Adnan Mendereste CHP Vekili idi neden bu olayda bu  isimler zikredilmez.Bunu dillerine dolayanlar─▒n amac─▒   Yoksa  Mustafa Kemal le hesapla┼čmam─▒ .  

Etiketler:
Bu yazi toplam 2396 defa okundu
YORUMLAR

""
t┼čk eder─▒m
14.12.2012 / 16:46
turgut ece: 
""
can al─▒c─▒ konular.herkes biliyor ama bilmezden geliyor.tepede kimin bayrag─▒ varsa ona selam duruyorlar.
14.12.2012 / 00:10
H├ťSEY─░N AR─░F TORUN: 
""
tesp─▒tler─▒n─▒z─▒ kat─▒l─▒yorum ba┼čar─▒lar
10.12.2012 / 19:53
Yazar─▒n Di─čer Yaz─▒lar─▒
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler