´╗┐
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ULUDERE

Uludere bir istibarat yetersizligidir.
01.01.2013 / 00:00


    Devletin ve hükümetin,aç─▒klamalar─▒na bak─▒l─▒rsa,uludere deki bombalamadan ölenlerin,Askeri ve güvenlik bak─▒m─▒n 'dan,yasaklanm─▒┼č bir güzel─čahtan,kat─▒rlarla yükledikleri malzemeleri s─▒n─▒r─▒ ihlal edildikleri için vuruldugu idi.Dagl─▒ca karakoluna Teröristler ayn─▒ takt─▒g─▒ uygulam─▒┼člard─▒.Kat─▒rlarla ta┼č─▒m─▒┼č olduklar─▒ uzun namlulu s─▒lah ve röketatarlari,Karakol 'un kar┼č─▒s─▒na konu┼čland─▒rm─▒┼člar,sonrada sald─▒r─▒ya geçmi┼čler ve onca askerimizi ┼čeh─▒t etm─▒┼člerdi.Ayni ─░stibarat zafiyetide uluderede görülmektedir.

           Bu olayda BDP Milletvekilleri t─▒msah gözya┼člari ak─▒tmalar─▒n─▒n (ve ülke gündemine tutmalar─▒n─▒n nedeni)Ayni  ┼čekilde s─▒n─▒r karakollar─▒na yap─▒lacak vur kaç takt─▒g─▒n─▒n yap─▒lam─▒yacag─▒n─▒n önleminin biraz daha gev┼čet─▒lmek istenmesin dendir.Da─čdaki ya┼čam ömürleri 22 ile ençok 26 olan 5 bine yak─▒n genç insan için neden gözya┼č─▒ ak─▒tmad─▒klar─▒n─▒n h─▒ç sorulmamas─▒n─▒da anlayam─▒yorum.Evet bu bir sorun dur y─▒llarca iç içe girmi┼č bu toplulugu ne yap─▒l─▒rsa yap─▒ls─▒n ayr─▒lamayacag─▒n─▒ da görmeli insanlar.Art─▒k üç boyutlu gözlüklerle olaylara bak─▒lam─▒yacag─▒n─▒ ,Devleti idare edenlerin gördügünü ,Terör yanda┼člar─▒n─▒n da görmesin de yarar oldugunu dü┼čünüyorum.┼×erafettin ELÇ─░ bey YA┼×AMI BOYUN ÇA KÜRT REAL─░STL─░G─░ ─░Ç─░N B─░R ÖMÜR TÜKETT─░ ve son nefesine kadarda kürt üm diyede haykirdi ama ,hiç bir zaman ayrilikçi olmadi.Rahmetli öldügü zaman ,Türk bayrag─▒na sar─▒l─▒ tabutunun Yüce meçlisin önün de tören yap─▒lacag─▒n─▒ bilmiyormuydu varislerine yap─▒lmas─▒n diye telkin de bulunamazm─▒yd─▒.Evet Kürt veya her hangi bir etnik kimlik yok say─▒lamaz say─▒lmamal─▒da ama etnik kimlik ad─▒ ald─▒n dada bu yoksul ve çahil halk─▒m─▒z─▒n da s─▒rt─▒n dan kimse nemalanmas─▒n.

        Uluderedeki olay bir istibarat yan─▒lg─▒s─▒ndand─▒r.Özellikle MIT in yanl─▒┼č istibarat yetersizligin den kaynaklanm─▒┼čt─▒r.Uluderedeki Operasyon bilinç li bir operasyondur.TSK ya PKKn─▒n üst yönetiçilerin den Ferman Hüsey inin ,gurubun içerisin de oldugu istibarati geldigin den operasyon yap─▒lm─▒┼čt─▒r.Bu gurubun içerisin de oldugu ist─▒barat─▒ be┼č alt─▒ ist─▒barat bilgisin de vardi.Buyönüylede Uludere bir ist─▒barat Façiyasidir.TUNÇEL─░ de Özür dilenmesi gibi burda dilenmesi söz konusu deyildir.Özür dilemek MIT i geni┼č bir ┼ček─▒lde sorgulamak anlam─▒na geliyorki hükümet yetkileri buna izin vermezler.Hatta sorgulanamaz diyede kanun ç─▒kar─▒lm─▒┼čt─▒r.

          Dolay─▒s─▒yla Uludere deki olaylarda özür hayald─▒r.─░stibarat yetersizligi vard─▒,bilinçli ┼ček─▒lde de TSK y─▒ zor duruma sokulmak istenmeside a┼č─▒kard─▒r.

                                                            ODTU

          ODTU lü pirlantalar kamuoyun da muhaliflerin bile ne yapmak istediklerini anlad─▒klari hakl─▒ protoslarini sayg─▒yla kar┼č─▒l─▒yorum.Bu ilim yuvas─▒ndak─▒ pirlantalar Dunyada neden say─▒l─▒ Ünivesite içerisin de girdiklerini de hayk─▒r─▒yorlar.Fakat bu eylemde ne yap─▒lmak istenildigini bilmeden pe┼č pe┼če ac─▒klamada bulunan tabelada ünivesite rektörü fakat lise denge okul müdürleri olaylara menfaat penceresin den bakmas─▒nlar.

           ODTU lü pirlantalardan dilegim odur ki ,bu hakl─▒ eyleminizin için de kendisine yer edinmek isteyen ,CHP li ne yönetiçi nede milletvekili almamalar─▒d─▒r.CHP liler meçliste küçük ┼čeyleri tart─▒┼čacag─▒na Ülkede bütün alt─▒n yumurtlayan kurumlar sat─▒l─▒yor ,bunlar için çal─▒ss─▒nlar.

                                         ┼×─░MD─░DE MESAJ─░M

              Mutlu,Huzurlu,Bol bereketli ve Kazançl─▒,Sa─čl─▒kl─▒bir Y─▒l gecirmek umuduyla,Bütün milletimize ve Bizlere MUTLU YILLAR.

Etiketler:
Bu yazi toplam 2538 defa okundu
YORUMLAR
osman yavuz: 
""
her zaman uludere diye uluyan insanlara sormak laz─▒m.. ela─čz─▒da silahs─▒z kur┼čuna dizilen k─▒nal─▒ kuzulara kimler g├Âz ya┼č─▒ d├Âkt├╝..birde odd├╝ d├╝nyada sa─▒l─▒ bir ilim yuvas─▒. tek talihsizli─či ortado─ču isminin olmas─▒.. mal├╝m ortado─ču denin├že ┼čiddet g├Âz ya┼č─▒ akla geliyor ankaradaki ortado─ču sakindi onada ├žomak soktular.. sayg─▒lar.. arifim tarifim
01.01.2013 / 21:14
Yazar─▒n Di─čer Yaz─▒lar─▒
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler