´╗┐
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

OSLO SUREC─░

Oslo s├╝reci MIT Mu┼čte┼čari neznin de devam ediyor.
08.01.2013 / 00:00


    Daha önçeki yaz─▒lar─▒m da belirtti─čim ─čibi oslo süreçi Celal TALABANI Ba┼čkanl─▒g─▒ neznin de devam ettiriliyor.Talaban─▒ nin rahats─▒zl─▒g─▒ nedeniyle bir süre ara verilen görü┼čmeler ,─░mran─▒ çan─▒s─▒yla  birebir,Ahmet TÜRK ve Ayla Ata AKAT taraf─▒n dan sürdürülüyor.MIT mü┼čte┼čar─▒ taraf─▒n dan degerlendirilen istekler in┼čallah ,üniter yap─▒m─▒z─▒n son bulmas─▒yla sonuçlanmaz.

        PKK Di┼č güçlerin ve K─▒ta ötesi ,Yeni Dunyan─▒n  yard─▒m─▒  olmadan hayat bulam─▒yacan─▒ kör olan bile anlad─▒g─▒ Günümüzde,ne tavizler verilip ,Bu beladan kurtar─▒lacag─▒m─▒z─▒  da bekleyip göreçez.Bunca süreden beri devam eden bu terör belasindan büyük tav─▒z vermeden kurtaracag─▒m─▒z─▒ zannetm─▒yorum.Di┼č güçler ya ba┼čka angümanlar ülkemizde uygulayaçaklar yada bunça özelle┼čtirmenin ( her ne oursa olsun sat mant─▒g─▒n─▒n alt─▒n da) devletimizi ekonom─▒ olarak zay─▒flatma dü┼čüncersinin di┼č güçlerin isteg─▒ dogrultusun da yap─▒ld─▒g─▒n─▒  dü┼čüneçem .Bekleyip görecez. 

  SAKIK

   BDP mu┼č milletvekili Sirri SAKIK  bey Meçlis kürsüsün den konu┼čmas─▒na devam ederken konuyu, tarihe ,TÜRK tarihine getirerek sizin tarihiniz kanlarla doludur dedi.Özellikle AKP Millet vekilleri meçlis te Sirri SAK─▒k a sald─▒rd─▒lar,Sirri SAKIK bey san─▒r─▒m Tünçeli deki (DERS─░M) de geçmi┼čteki olaylardan ötürü Sif ─░smet Pa┼čay─▒ Kötülemek için yap─▒lan Özürden bahsediyor.1915 Olaylar─▒n─▒ Tarihcilere b─▒rakal─▒m derken hiç inkar edilmeyen bir uslup kullananlar için dü┼čünüyor.Uluderede teröristlerin ayni takt─▒g─▒ kullanarak dagl─▒cada onlarca askerin ┼čeh─▒t edildigini unutup bir yanl─▒┼čl─▒k oldu deyip orda mahsum olduklar─▒ hala tart─▒┼č─▒lan bir olay─▒ kanl─▒ olay diyenler için söyleyip ,bizim tarihimizi, hem de bu ülkenin 70 m─▒lyon insan─▒n temsil edildigi bir yerde söylenmesi hele hele bu günlerde söylenmesi cok man─▒dard─▒r.Sk─▒k bey in Bunu söylemesini dü┼čünmesini saglayan geçmi┼č ya┼čananlari ortam─▒ bilmeden özür dileyenlerdendir.Uluderede kaçakciligi basite alanlardir.1915 olaylar─▒n─▒ sadece tek tarafl─▒ görmek isteyenlerden dir.Bu olaylara öbjektif ve çikar amaçli bakmazsak ve geçmi┼č insanlarimizla hesapla┼čmazsak Siri SAKIK bey o kelimeleri Bu ülkenin Meçlisin de yapamaz veya dü┼čünemezdi.

      Uludere uludere diyenlere sorar─▒m o bombalamadan sonra yak─▒lan maddeler neydi.Neden acele olarak onlar yak─▒ld─▒.Yoksa  kat─▒rlara yüklü olan  PKK n─▒n gelir kalemi olan kendir veyahut esrar m─▒yd─▒ neden bunlar ac─▒klanmaz.  

      M─░LL─░YET Gazetesi Yazari Nam─▒k DURUKAN Uludere Kaçakçilikdan geçinen insanlari gazete sayfas─▒n da ta┼č─▒d─▒.Uluderedeki kaçakçilari öyle masumane anlatiyorki sanki toptanc─▒lardan mal alan sat─▒c─▒lar─▒n ,pazarda sebze satarcas─▒na olaylar─▒ masumanece anlat─▒yor.Sayfas─▒n da.Getirdikleri mallar Mazot,Çay,S─▒gara, sorar─▒m sizlere, bu Ülkenin gelir kaynaklar─▒n─▒n en büyügü olan bu ürünleri, kat─▒rlarla getirenler acaba habur s─▒n─▒r kap─▒s─▒n dan Tir lar dolusu getirmez mi.Yetkilileri bu konuya tav─▒z vermeks─▒z─▒n Ülkenin menfaatleri dogrultusun da gerekl─▒ önlemleri almalarini bekliyorum.

  TEBR─░K MESAJIM

         TEDA┼× da ─×örev yapmakta iken ,Özelle┼čtirme kapsam─▒n da,Rize Devlet Hastanesine nak─▒l yoluyla ─čöreve ba┼člayan,Elkt. Mühendisi Davut AKSOY bey in ,Hastahaneler ve sa─čl─▒k sisteminin yap─▒land─▒r─▒lmas─▒ndan  sonra,Hastene Müdürlü─čüne getirilmi┼čtir.

        ┼×ehrimizin önemli kurumlar─▒ndan olan,Rize devlet Hastanesin de Göreve getirilen Davut bey gibi yetenekli bir insan─▒n ,Hastanemize Deger katacakt─▒r.Kendisi bir nefer gibi çal─▒┼čaçag─▒ndan h─▒ç bir ku┼čkum yoktur.Aksoy bey in bu görevi layik─▒yla yapacag─▒na ─▒nanc─▒m tamd─▒r.Gençliginin de verm─▒┼č oldugu,performansla ,prati─činide ortaya koyarak ,al─▒┼ča gelm─▒┼č yönetiçiligin d─▒┼č─▒n da görev yapmas─▒n─▒ bekl─▒yorum.

  Karde┼č─▒m─▒ze bu görevi lay─▒k görenlere de ayr─▒ça te┼čekkur ederim .

                      SAYGILARIMLA

Etiketler: davut aksoy
Bu yazi toplam 2523 defa okundu
Yazar─▒n Di─čer Yaz─▒lar─▒
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler