´╗┐
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BARI┼×

Her hangi bir devletle ┼čava┼č m─▒ yap─▒ld─▒da ,bari┼č s├Âylemin de bulunuluyor.
21.01.2013 / 00:00


   Neyin bar─▒┼č─▒ ,y─▒llarca ekonomik ve siyasi olarak yap─▒lan yanl─▒┼čl─▒g─▒n ve beceriksizli─čin bar─▒┼č─▒m─▒ bu.12 Eylül itilalin den sonra, al─▒nan ekonomi kararlardan sonra ,ülke insan─▒m─▒za periyotik olarak çal─▒┼čmadan kazanmayi a┼č─▒layarak,devletin elin deki kamu i┼čletmelerini (sendikalarin da katk─▒s─▒yla)zarar eder hale getirdiler.Kamunun elindeki i┼čletmeleri çal─▒┼čanlar─▒n çahilligi ve 12 eylül dü┼čünçesinin ülkeye hakim olmas─▒n dan sonra, kamu te┼čekkülün deki kurulu┼člar─▒n iç ve di┼č kapitalistlere satarak açimasiz kapitalist uygulamalar─▒na insan─▒m─▒z─▒ mahküm birakt─▒lar.Yürtta┼člar─▒m─▒z─▒n önüne ne gelirse kabul dü┼čünçesini hakim k─▒ld─▒lar.Bu kapitalist uygulamalar─▒ kabul edilmesi  zor olur (sosyal patlamaya sebeb olur dü┼čünçesiyle )de PKK yi bu ülkeye musallat yapt─▒lar.

    PKK tasviyesi konu┼čuluyor.Neyi kimi tasviye edeceksiniz.Tasviye edileçek ortam, Özelle┼čeçek kurum kalmam─▒ssa ortadan kalkar zaten.PKK yi besleyenler amaçlarina kavu┼čtular.Türk insan─▒na vah┼č─▒ kap─▒talist li─či benligine kaz─▒mak için ,y─▒larca bu illet le bu halk─▒ ac─▒lar için de ya┼čatt─▒lar.Kaç aile bu yüzden açilar çekti.┼×imdi imraliyle sonuçlanaçak diyorlar .Eger özelle┼čmeler bitmisse bu söylenen bari┼č saglanacakt─▒r .┼×ayet özelle┼čeçek kamu kurulu┼ču varsa bu illet O son özelle┼čme gerçekle┼čene kadar sürecektir.

   R─░ZE BELED─░YES─░

    Her yaz─▒m da belirttigim gibi Rize Belediyesi,çal─▒┼čmalar─▒n dan dolay─▒ ,Rize de ya┼čay─▒p ta bir y─▒l sürey le Rizeden ayrild─▒ktan sonra döndügün de ,buras─▒ Rizemi dedirdeçek ┼čekilde ,çali┼čmalarda bulunup, ┼×ehrin çevresini degi┼čtirip modern ya┼čanabileçek ┼čehirler aras─▒na sokmu┼čtur.Lak─▒n bu kadar modern ┼čehirçilik anlay─▒┼č─▒ olan Ba┼čkan ve ekibinin, kontrolluk alan─▒n da ba┼čar─▒l─▒ olamad─▒klar─▒ görünmek tedir.Atatürk caddesini boydan boya düzenlemesini yapan mütahitle cumhuriyet caddesini yapan mütahitin i┼či ayni olmamakla birlikte merak ediyorum, bu iki caddenin belediyedeki kontrollugunu yapan ayni k─▒┼č─▒ler deyilmi. Nasil olurda bu kadar kötü i┼čçiligi olan bir i┼či kabül ederler.┼×ikayetler Belediyeye gitmiyormu yok sa dikkatemi al─▒nm─▒yor bilemiyorum .Yaz─▒k bu ki┼č günü yeti┼čkinlere deyil de , okula giden cocuklara, her kald─▒r─▒m ta┼č─▒na bas─▒l─▒nca üst ba┼č çamur olunuyor ve Belediyenin çali┼čmalar─▒na gölge dü┼čüyor.

Etiketler: HABER HABERGUNDOGDU
Bu yazi toplam 2382 defa okundu
Yazar─▒n Di─čer Yaz─▒lar─▒
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler