´╗┐
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

D─░NK C─░NAYET─░

8.y─▒l ge├žmesine ra─čmen ├ž├Âz├╝len meyan dava.
25.01.2015 / 00:00


     Hrant D─░NK' in öldürülmesinin üstünden, koca 8 y─▒l geçti. Cinayeti i┼čleyen katiller yakalanmas─▒na ra─čmen, yard─▒m yatakl─▒k edenleri, bu cinayeti i┼čleyenlere yol verenleri, kamu görevlerindeki yetkililerin hangi amaçla bu cinayete göz yumduklar─▒ veya bu cinayette kamu görevlerinin görevlerini yapm─▒┼člarsa dahi, neden bu cinayetin içine çekilmek istendiklerini hala çözümlenememesi endi┼če vericidir.

     ─░ddialardan biri olan! Cinayetten sonra emniyet görevlisi birinin, cinayeti i┼čleyen zanl─▒yla telefon görü┼čmesi, dava dosyas─▒na bakan ceza hâkiminin bu dosyada örgüt ili┼čkisi yok demesi, Halen kafa kar─▒┼čt─▒ran haberlerdir. Veya haberlerde konu olan bu konu┼čmalar, kamu görevlilerini, kamu düzenini bilinçli olarak y─▒pratmak, Dink cinayetiyle Devlet görevlilerinden veya devletten öç mü al─▒nmak isteniyor diye dü┼čündürüyor?Bu cinayet duru┼čma salonlar─▒nda de─čil, ┼čeffaf olmas─▒ için, bu duru┼čma binlerce insanin dinleyebilece─či kapal─▒ spor salonlar─▒nda ve hatta statlarda yap─▒lmal─▒. ─░nsanlar─▒n huzurun da, san─▒klar, tan─▒klar, ihmali olanlar bu büyük halk huzurun da ┼čeffaf olarak yarg─▒lanmal─▒d─▒r.

Anadolu da ya┼čayan bütün yurtta┼člar─▒m─▒z korkusuzca, çekinmeden, yurdun her topra─č─▒na gidebilmeli fikrini söyleyebilmeli. Kald─▒ k─▒ Hrant DiNK, konu┼čmac─▒ olarak gitti─či Malatya da, ┼čöyle bir sunum yapm─▒┼čt─▒.Geçmi┼č de ─░ngilizler, Frans─▒zlar, Ruslar─▒n, Almanlar─▒n, ┼ču topraklar üzerin de oynam─▒┼č olduklar─▒ rol ne ise, Bugün aynen tekrarlan─▒yor. Geçmi┼čte Ermeniler onlara inand─▒, onlara güvendi, Osmanl─▒dan kurtaracaklar─▒n─▒ sand─▒lar, ama yan─▒ld─▒lar. Geldiler, kendi hesaplar─▒n─▒ yapt─▒lar ve gittiler. Anadolu da karde┼či karde┼če vurdurup kan içerisin de b─▒rak─▒p çekip gittiler. Günümüz de senaryo  ayni.ABD K.Irak da kürt devleti olu┼čturmak istemekte, gelip i┼čini yapar sonra çekip gider, sonrada oradaki insanlar─▒ kendi kavgalar─▒ içerisin de b─▒rak─▒rlar. Demi┼čti ölmeden önce Malatya konu┼čmas─▒nda hrant, bu dü┼čüncelerini aç─▒kça söyleme cesaretini yapan bu rahmetli nas─▒l olurda Anadolu’da bu ülkede hain dü┼čman olur. Bu konu┼čmalar─▒ yapan Ermeni, Yunan, ─░ngiliz kim olursa olsun nas─▒l olurda hain olur. Geçmi┼čte ölmeden önce söylemin de bulundu─ču dü┼čünceleri ya┼čam─▒yor muyuz ┼čimdi.Evet, bu ülke çok sam─▒m─▒ bir yurtta┼č─▒n─▒ kaybetti. Ard─▒ndan bilmeden konu┼čulanlar yanl─▒┼čd─▒.┼×u unutulmamal─▒ k─▒ ayr─▒mc─▒ ┼čovenist dü┼čünceler ve fikirler bu günkü PKK’y─▒ do─čurdu.S─▒kça söylemekden çekinmeden yazaca─č─▒m! Önümüze bir ┼čeyler konup okuyoruz, dinliyoruz ama do─črulu─čunu ara┼čt─▒rm─▒yoruz. Lütfen halk olarak, ön yarg─▒l─▒ olmayal─▒m. Okuyal─▒m, okuyal─▒m yine uslanmadan b─▒kmadan do─čruya ula┼čal─▒m. Unutmayal─▒mki ön yarg─▒dan ar─▒nmak atomu parçalamaktan daha zordur.

Etiketler: dink cinayeti
Bu yazi toplam 1900 defa okundu
Yazar─▒n Di─čer Yaz─▒lar─▒
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler