Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Pekmezinin Faydalar─▒ Say Say Bitmiyor

Pekmezinin Faydalar─▒ Say Say Bitmiyor
├ťz├╝m tansiyondan ├ža─č─▒n vebas─▒ kansere, stresten enfeksiyonlara kadar bir├žok hastal─▒─č─▒n devas─▒. ─░┼čte ├╝z├╝m├╝n faydalar─▒...
02.01.2013 / 11:31


        Kara Üzüm Pekmezi, vücudu virüslere kar┼č─▒ dirençli hale getiriyor. koroner kalp hastal─▒klar─▒ ve kanser gibi ölüm oran─▒ yüksek hastal─▒klar─▒ önledi─čini ve bu hastal─▒klar─▒ tedavi edici özelli─či oldu─čunu.     Kara üzümün kabuklar─▒nda bulunan ve fitoaleksin grubu bile┼čiklerinden olan 'resveratrol'ün kanser olu┼čumunu engelledi─čini,      Dü┼čük yo─čunluktaki ya─čl─▒ bile┼čiklerin okside olarak k─▒lcal damarlarda birikmesini engelleyerek kalp krizi riskini azaltt─▒─č─▒n─▒.      Karaci─čer hastal─▒klar─▒ ve kans─▒zl─▒─č─▒n tedavisinde de etkili olan kara üzüm, içerdi─či meyve asitleri ve lifli yap─▒s─▒ndan dolay─▒ mideye zarar vermeden böbrek ve ba─č─▒rsak sisteminin çal─▒┼čmas─▒n─▒ düzenler, kan─▒n temizlenmesine de yard─▒mc─▒ olur" 

     ─░çerdi─či besin maddeleri sayesinde güzellik iksiri olan ve zay─▒flama rejimlerinde kullan─▒lan üzümün gerçek bir beyin besini oldu─čuna dikkat çeken Doç. Dr. Hüseyin Çelik, "Ö─čleden sonra yenilecek bir salk─▒m üzüm veya kahvalt─▒da tüketilecek karaüzüm pekmezi, vücudu ve beyin hücrelerini zindele┼čtirmektedir. Bir kilo üzüm, bin 150 gram süt, 390 gram et, 300 gram ekmek ve bin 200 gram patatese e┼čde─čer say─▒lmaktad─▒r" diye konu┼čtu. Çelik, özellikle nem oran─▒ yüksek Karadeniz Bölgesi'nde yeti┼čen kara üzümün kabuklar─▒yla beraber tüketilmesinin önemine i┼čaret ederek, "Böylece kabuklardaki resveratrol maddesinden insan vücudu çok daha fazla miktarda yararlanacakt─▒r" dedi.

Amino asitler, B vitaminleri (B1, B2), mineraller, potasyum, magnezyum ve demir içerdi─či için ba─č─▒┼č─▒kl─▒k sistemini kuvvetlendirir.- Kara üzüm pekmezi ─░çerdi─či do─čal fruktoz sayesinde vücudun harcad─▒─č─▒ enerjinin k─▒sa sürede depolanmas─▒n─▒ sa─člar.- Bünyesindeki magnezyum insan─▒n i┼č verimlili─čini artt─▒r─▒r.- Bünyesindeki asitler (tartarik, sitrik, malik, süksinik, fumarik, pyruvik, oxaglutarik, gliserik, glikolik, dimetil-süksinik, shikiminik ve guinik asit) mideye zarar vermeden böbrek ve karaci─čerin çal─▒┼čmalar─▒n─▒ h─▒zland─▒r─▒r, bu çal─▒┼čmalar─▒ destekler.- Kan say─▒s─▒n─▒ artt─▒r─▒r- Ya─člar─▒n erimesine yard─▒mc─▒ olur.- Vücudu virüslere kar┼č─▒ dirençli hale getirir.- Kabuk ve çekirdekleri ba─č─▒rsak metabolizmas─▒n─▒ h─▒zland─▒r─▒r.-Kara üzüm pekmezi  Cildin taze ve temiz bir görünüm almas─▒n─▒ sa─člar.- ─░çerdi─či bioflavonoidler sayesinde C vitamini aktivitesini artt─▒r─▒r.- Kara üzüm pekmezi Alerji ve kireçlenmelerde iltihap olu┼čumunu engeller.- Besinlerin parçalanmas─▒ sonucunda olu┼čan serbest radikallerin k─▒lcal damarlar─▒n duvarlar─▒na sald─▒rmas─▒nda güçlü bir antioksidant görev üstlenerek dü┼čük yo─čunluktaki lipoproteinlerin (LDL) k─▒lcal damarlarda birikmesini engeller.- Hücrelerde de─či┼čim sonucunda tümör olu┼čumuna izin verebilecek hücre için moleküller üzerine serbest radikallerin sald─▒r─▒s─▒n─▒ bloke eder ve sonuçta kanser olu┼čumunu engeller.Herkese sa─čl─▒kl─▒ ve mutlu bir hayat temenni ederken %100 do─čal ve katk─▒s─▒z ürünlerimizi tüketmenizi tavsiye ederiz--Bulmakta zorlananlar habergundogdu@hotmail.com  e-posta atarak teminini  sa─član─▒r..


Bu haber toplam 12489 defa okundu
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler