Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

G├╝len T├╝rkiye'ye D├Ânerse Ne Olur?

G├╝len T├╝rkiye'ye D├Ânerse Ne Olur?
H├╝rriyet Yazar─▒ Ahmet Hakan da G├╝len'in d├Ânmesi halinde neler olaca─č─▒n─▒ kendi ├╝slubuyla kaleme ald─▒.
18.06.2012 / 09:24


 Ba┼čbakan Erdo─čan, geçti─čimiz günlerde gerçekle┼čen Türkçe Olimpiyatlar─▒ kapan─▒┼č─▒nda Fetullah Gülen'e yapt─▒─č─▒ ça─čr─▒ ile ilgili olarak, "Bu konuda ki her türlü takdir ┼čüphesiz ki kendilerine aittir. Türkçe Olimpiyatlar─▒ öncesinde de böyle bir beklentinin oldu─čunu bildi─čim içinde bu beklentiyi de bu finale gelmi┼č olan tüm gönülda┼člar ile payla┼čay─▒m istedim" diye konu┼čtu. Hürriyet Yazar─▒ Ahmet Hakan da Gülen'in dönmesi halinde neler olaca─č─▒n─▒ kendi üslubuyla kaleme ald─▒.─░┼čte Hakan'─▒n yaz─▒s─▒ndaki o bölüm:* Cemaat disipliniyle me┼čhurdur. Ta┼čk─▒nl─▒klara yol açacak bir nümayi┼č olmaz.

* Daha önce var olan provokasyon zemini ortadan kalkt─▒─č─▒na göre herhangi bir tats─▒zl─▒k ya┼čanmaz.

* ─░stanbul'a yak─▒n bir yerde bir çiftlik evinde ya┼čar (tahminim: Çatalca taraflar─▒).

* Cemaatle hükümet aras─▒nda meydana gelebilecek s─▒cak tart─▒┼čmalara daha h─▒zl─▒ ve etkili bir ┼čekilde müdahale eder.

* Cemaate ba─čl─▒ yay─▒n organlar─▒ daha yak─▒ndan bir denetime tabi tutulabilir.

* Röportaj veren ya da etkinliklere kat─▒lan bir Fethullah Gülen portresi çizmez, inziva devam eder yani…

* Ziyaret k─▒s─▒tlamas─▒ söz konusu olur.

* Ba┼čbakan Erdo─čan ile bir bulu┼čma mutlaka gerçekle┼čir.

* Deniz Baykal da ziyaretçiler aras─▒nda yer alacakt─▒r.

* Vatan hasretini dindirmek maksad─▒yla yurtiçi küçük gezilere ç─▒kar.

* 'Okyanus ötesi' tabiri tarihe kar─▒┼č─▒r.Ba┼čbakan Erdo─čan, geçti─čimiz günlerde gerçekle┼čen Türkçe Olimpiyatlar─▒ kapan─▒┼č─▒nda Fetullah Gülen'e yapt─▒─č─▒ ça─čr─▒ ile ilgili sorulan soruyu ┼čöyle yan─▒tlad─▒:"Bizim Türkçe Olimpiyatlar─▒n─▒n kapan─▒┼č─▒nda yapt─▒─č─▒m─▒z konu┼čmada, ben bu ifadeyi kulland─▒m. Ama ilk defa bu ifadeyi kullanmad─▒m. Asl─▒nda daha önce farkl─▒ zamanlar ortak dost dedi─čimiz arkada┼člar─▒m─▒za da bunu söyledik. Ne zaman gelmek isterlerse biz bize dü┼čeni yapmaya haz─▒r─▒ dedik ve gurbette ya┼čamas─▒n─▒ da do─čru bulmay─▒z dedik. Ama bu konuda ki her türlü takdir ┼čüphesiz ki kendilerine aittir. Türkçe Olimpiyatlar─▒ öncesinde de böyle bir beklentinin oldu─čunu bildi─čim içinde bu beklentiyi de bu finale gelmi┼č olan tüm gönülda┼člar ile payla┼čay─▒m istedim. Çünkü d─▒┼čar─▒da da baz─▒ dedikodular oluyor, fitne oluyor, fesat oluyor; 'Acaba gelmek istemiyor da burada' denir. Böyle bir olumsuz yakla┼č─▒m var. Bunu da ortadan kald─▒ral─▒m istedik. Çünkü böyle bir ┼čeyi zaten dü┼čünmemiz mümkün de─čil. Biliyoruz ki zaten yasalda hiçbir manisi söz konusu de─čil. Kald─▒ ki biz vatanda┼čl─▒─č─▒ elinden al─▒nm─▒┼č olanlar─▒n vatanda┼čl─▒klar─▒n─▒ kendilerine iade etmi┼č bir iktidar─▒z. Ama Hoca Efendinin zaten böyle bir s─▒k─▒nt─▒s─▒ da yok, manisi de yok. "Öyleyse bu hasret niye? Bu gurbet niye?ö diye ifade edelim dedik. Ama yine de takdir kendilerinindir. Ama yapt─▒klar─▒ aç─▒klamaya göre de ┼čimdilik böyle bir ┼čey dü┼čünmüyorlar. Allah Sa─čl─▒k s─▒hhat ve afiyetler versin derim."


Bu haber toplam 2263 defa okundu
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler