Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Kotil: Kasam─▒z Dolu THY Para Biriktiriyor

Kotil: Kasam─▒z Dolu THY Para Biriktiriyor
T├╝rk Hava Yollar─▒ (THY) Genel M├╝d├╝r├╝ Temel Kotil, Rize'de kat─▒ld─▒─č─▒ konferansta THY'nin kasas─▒nda 1,8 milyar dolar paras─▒ oldu─čunu ve ┼čirketin art─▒k para biriktirdi─čini s├Âyledi.
11.12.2012 / 14:13


Kotil, Recep Tayyip Erdo─čan Üniversitesi Gençlik Kulübü taraf─▒ndan ─░smail Kahraman Kültür Merkezi'nde düzenlenen, ''Havac─▒l─▒kta Türkiye'nin Dünü, Bugünü ve Yar─▒n─▒'' konulu konferansta yapt─▒─č─▒ konu┼čmada, dünyada havac─▒l─▒k sektörüne yetecek kadar yolcu olmad─▒─č─▒n─▒, yolcudan daha çok uçak seferi düzenlendi─čini belirtti.


Recep Tayyip Erdo─čan Üniversitesi Gençlik Kulübü’nün ─░smail Kahraman Kültür Merkezi’nde düzenledi─či “Havac─▒l─▒kta Türkiye`nin Dünü, Bugünü, Yar─▒n─▒" konulu konferansta konu┼čan Kotil, dünyada ta┼č─▒nan 3.5 milyar yolcu ile havac─▒l─▒kta 636 milyar dolar ciro olu┼čturuldu─čunu belirterek havac─▒l─▒─č─▒n dünyada büyüme oran─▒n─▒n yüzde 3-4 seviyelerinde oldu─čunu söyledi. THY’nin ise bu y─▒l 8.1 milyar dolar ciro yapaca─č─▒n─▒ ifade eden Kotil, ┼čöyle konu┼čtu:“Bu rakama 1.8 milyar dolardan geldik. 2023 y─▒l─▒nda bu rakam─▒ 19 milyar dolara ç─▒karma hedefimiz var. THY olarak yolcu say─▒m─▒z─▒ 10 milyondan bu y─▒l yakla┼č─▒k 40 milyona getirdik. Her y─▒l yüzde 20 büyüdük. Sektör yüzde 4 büyürken biz yüzde 20 büyüdük. Avrupa’da Almanya ve Fransa’dan sonra ─░ngilizleri geçerek 3’üncü en büyük havayolu olduk.”

HEDEF─░M─░Z BATININ ─░LK 5 YILDIZLI HAVAYOLU OLMAKTIR THY’ nin 5+5+5 olmak üzere 15 y─▒ll─▒k büyüme plan─▒ oldu─čunu ifade eden Kotil, sözlerini ┼čöyle sürdürdü. “┼×uanda 201 uça─č─▒m─▒z var. 35 büyük uçak daha sipari┼č ettik. 2020 y─▒l─▒ itibariyle 370 uça─ča ç─▒kmay─▒ hedefliyoruz. Bu uçaklar─▒m─▒zla günde 200 bin yolcu ta┼č─▒yoruz. Kaliteli hizmet veriyoruz. Kalitede 5 y─▒ld─▒zl─▒ olaca─č─▒z. Bat─▒da 5 y─▒ld─▒zl─▒ havayolu yok, hepsi do─čumuzda yer al─▒yor. Hedefimiz bat─▒n─▒n ilk 5 y─▒ld─▒zl─▒ havayolu olmakt─▒r. Hep çal─▒┼č─▒yoruz ve alana kadar devam edece─čiz. Böyle gidersek 2023 ve 2071 y─▒l─▒nda iyi yerlerde olaca─č─▒z. ” YURT DI┼×I UÇAK B─░LET─░  ─░STED─░ Kotil’in konu┼čmas─▒n─▒n ard─▒ndan soru cevap bölümüne geçildi. Bu s─▒rada söz alan Recep Tayyip Erdo─čan Üniversitesi ─░ktisat ve ─░dari Bilimler Fakültesi 4’üncü s─▒n─▒f Ö─črencisi Serdar Gurbeto─člu, ülkeler aras─▒ üniversitelerin ö─črenci de─či┼čim program─▒ kapsam─▒nda 12 arkada┼č─▒ ile e─čitim almak amac─▒yla Çekoslovakya’ya gideceklerini belirterek Kotil’den gidi┼č-dönü┼č uçak bileti istedi. ─░stek üzerine gülümseyen Kotil, “Biz size destek verece─čiz” dedi. Program─▒n sonunda Recep Tayyip Erdo─čan Üniversitesi Gençlik Kulübü’nün Ba┼čkan─▒ Gürsel Kuk, Kotil’e plaket sundu. Konu┼čmas─▒ s─▒ras─▒nda boynuna Çaykur Rizespor’un atk─▒s─▒ tak─▒lan Kotil’e konu┼čmas─▒n─▒n sonunda Rize Amatör Küme tak─▒mlar─▒ndan Srahozspor atk─▒s─▒ hediye edildi.


temel-kotil-rizede-konferansta.jpgEtiketler:
Bu haber toplam 3007 defa okundu
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler