Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

THY'deki kriz ├ž├Âz├╝ld├╝!

THY'deki kriz ├ž├Âz├╝ld├╝!
T├╝rk Hava Yollar─▒'nda ├çar┼čamba g├╝n├╝ yap─▒laca─č─▒ a├ž─▒klanan grev ├Âncesindeki y├Ânetim krizi ├ž├Âz├╝ld├╝.
12.05.2013 / 15:59


    Tarihinin en iyi dönemini ya┼čayan THY, grev krizini çözmeye çal─▒┼čt─▒─č─▒ bir ortamda Hamdi Topçu ile Temel Kotil aras─▒nda ya┼čanan gerginlikle sars─▒ld─▒. Temel Kotil izne ç─▒kar─▒ld─▒, Topçu yönetimi topluyor. Türk Hava Yollar─▒ (THY),  15 May─▒s tarihinde sendikan─▒n ba┼člataca─č─▒ ‘grev’ ile bo─ču┼čtu─ču bir dönemde sürpriz yönetim kriziyle kar┼č─▒ kar┼č─▒ya. Edinilen bilgilere göre THY Yönetim Kurulu Ba┼čkan─▒ Hamdi Topçu, cuma günü THY Genel Müdürü Temel Kotil‘i ücretli izne ç─▒kard─▒. Bu karar─▒ Londra’da ö─črenen Temel Kotil’in THY’nin sponsoru oldu─ču basketbol turnuvas─▒ için gitti─či finallerden acilen geri döndü─čü belirtiliyor


 


 


 


 


┼×irketin yönetim merkezine gelen Kotil’in görevinin ba┼č─▒nda oldu─čunu bildirdi─či ifade edilirken, Topçu ba┼čkanl─▒─č─▒ndaki yönetim kurulunun hafta ba┼č─▒ toplanarak ‘ücretli izni’ oybirli─čiyle karara ba─člayaca─č─▒ yönünde bilgiler geliyor.


 


Milliyet’e bilgi veren THY yönetimi, bu ortamda Kotil’in izne ayr─▒ld─▒─č─▒n─▒ do─črulad─▒.


 


Al─▒nan karar─▒n THY’nin ya┼čad─▒─č─▒ k─▒rm─▒z─▒ ruj krizi dönemine denk gelmesi dikkat çekiyor. THY may─▒s ba┼č─▒nda hostesler için k─▒rm─▒z─▒ ruj yasa─č─▒ koymu┼čtu. Londra’da Reuters’a bu karar─▒ “alt kadrolar─▒n” ald─▒─č─▒n─▒ belirten Kotil, kendilerine sorulmadan uygulanan yasa─č─▒n kald─▒r─▒ld─▒─č─▒n─▒ aç─▒klam─▒┼čt─▒. Aradan bir hafta geçtikten sonra gelen bu aç─▒klama d─▒┼č bas─▒nda ele┼čtiri konusu olmu┼čtu.


 


Vekaleten atama


Temel Kotil’in izne ç─▒kar─▒larak, bu göreve yeni bir isim atanmas─▒ için çal─▒┼čmalar─▒n ba┼člat─▒ld─▒─č─▒ belirtilirken, THY yönetim kurulunun bu hafta ba┼č─▒nda toplant─▒ yaparak Kotil’in durumunu netle┼čtirmesi bekleniyor. Prosedür gere─či bir ayl─▒k zorunlu izne ç─▒kar─▒ld─▒─č─▒ söylenen Temel Kotil, THY’deki kariyerine 2003 y─▒l─▒nda Teknik Genel Müdür Yard─▒mc─▒s─▒ olarak ba┼člam─▒┼čt─▒. Kotil, 2005 y─▒l─▒nda THY Genel Müdürlü─čü’ne atanm─▒┼čt─▒. THY cephesinden edinilen bilgilere göre Hamdi Topçu, Temel Kotil’in yerine genel müdürlü─če vekaleten THY’de finans i┼člerinin ba┼č─▒ndaki isim (CFO) olan Co┼čkun K─▒l─▒ç’─▒ getirecek.


 


Ruj mu grev mi?


 


Kulislerde THY Yönetim Kurulu Ba┼čkan─▒ Hamdi Topçu’yu bu karar─▒ almaya iten nedenin neler olabilece─či konu┼čulurken, öne ç─▒kan ba┼čl─▒klar aras─▒nda ruj ve grev krizi bulunuyor. Ba┼čkan Topçu, ┼čirketle ili┼či─či kesilen 305 ki┼činin i┼če al─▒nmas─▒n─▒ toplu görü┼čmede ön ┼čart olarak getiren sendikaya tepkisini ‘onlar─▒ i┼če almayaca─č─▒z’ diyerek gösterirken, Temel Kotil grev konusunda bir çözüm bulunaca─č─▒ndan umutlu olduklar─▒n─▒ belirtmi┼čti.

 


Kulislerde Hamdi Topçu’nun böyle bir karar─▒ ┼čirket için oldukça kritik bir dönemde verdi─či de konu┼čuluyor. Çünkü Hava-─░┼č Sendikas─▒, 15 May─▒s’ta THY’de grev karar─▒ alm─▒┼čt─▒.


Temel Kotil Pazartesi görevinin ba┼č─▒nda olacak...THY kaynaklar─▒ndan edinilen bilgiye göre; Türk Hava Yollar─▒ Genel Müdürü Temel Kotil'in babas─▒n─▒n rahats─▒zl─▒─č─▒ nedeniyle izin talebinde bulundu─ču, yönetimin bu talebi onaylad─▒─č─▒ ancak grev süreci nedeniyle Kotil'in izin karar─▒ndan vazgeçti─či ö─črenildi.


Babas─▒n─▒n rahats─▒zl─▒─č─▒ nedeniyle izne ç─▒kmak isteyen ancak THY'deki grev süreci nedeniyle hassas bir döneme girilmi┼č olmas─▒ndan dolay─▒ izin karar─▒n─▒ kendi iste─čiyle ask─▒ya alan Kotil'in Pazartesi günü görevinin ba┼č─▒nda olaca─č─▒ belirtildi.


THY'de var oldu─ču söylenen kriz böylelikle sona ermi┼č oldu.


airporthaber

Bu haber toplam 2397 defa okundu
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler