Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Kar geliyor...

Kar geliyor...
Meteorolojiden ya─č─▒┼č ve buzlanma uyar─▒s─▒... Yurdun b├╝y├╝k b├Âl├╝m├╝ ya─č─▒┼č alt─▒nda. ─░stanbul'da bug├╝n karla kar─▒┼č─▒k ya─čmur bekleniyor. Uzmanlar, ├Ân├╝m├╝zdeki 3 g├╝n boyunca ya┼čanacak so─čuk havaya kar┼č─▒ uyar─▒yor.
05.01.2015 / 14:33


   Akdeniz k─▒y─▒lar─▒, Orta ve Do─ču Karadeniz K─▒y─▒ kesimi ile Güneydo─ču Anadolu bölgesinde ya─čmur ve sa─čanak, ya─č─▒┼č alan di─čer yerlerde karla kar─▒┼č─▒k ya─čmur ve kar ┼čeklinde görülmesi beklenen ya─č─▒┼člar─▒n; Do─ču Akdeniz, Do─ču Karadeniz, Do─ču Anadolu'nun bat─▒s─▒, Güneydo─ču Anadolu ile Antalya'n─▒n do─čusu, Ordu, Giresun, Sivas, Erzurum, mu┼č ve Bitlis çevrelerinde kuvvetli, Do─ču Anadolu'nun bat─▒s─▒, Hatay, Osmaniye, Kahramanmara┼č, Adana'n─▒n do─čusu, Gaziantep, Kilis ve ad─▒yaman çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer ┼čiddetli olmas─▒ bekleniyor.

  BATIDA 2 ─░LA 4 DERECE DÜ┼×ECEK

  Hava s─▒cakl─▒─č─▒n─▒n bat─▒ kesimlerde 2 ila 4 derece azalaca─č─▒, di─čer yerlerde önemli bir de─či┼čiklik olmayaca─č─▒ tahmin ediliyor. Rüzgar─▒n ise bat─▒ bölgelerde kuzey, do─ču kesimlerde güney yönlerden yönlerden hafif ara s─▒ra orta kuvvette, Güneydo─ču Anadolu'da kuvvetli (30-40 km/saat), Marmara ile Ege ve Do─ču Akdeniz k─▒y─▒lar─▒nda kuvvetli ve k─▒sa süreli f─▒rt─▒na (40-70 km/saat) ┼čeklinde esmesi bekleniyor.

Baz─▒ illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek s─▒cakl─▒klar─▒ ise ┼čöyle:

Ankara: Parçal─▒ çok bulutlu, aral─▒kl─▒ karla kar─▒┼č─▒k ya─čmur ve kar ya─č─▒┼čl─▒ 2

─░stanbul: Çok bulutlu, karla kar─▒┼č─▒k ya─čmur ve yüksekleri kar ya─č─▒┼čl─▒ 5

─░zmir: Parçal─▒ ve çok bulutlu 5

Adana: Çok bulutlu, ya─čmur ve sa─čanak ya─č─▒┼čl─▒ geçece─či tahmin ediliyor. Ya─č─▒┼člar─▒n; ö─čle saatlerinden itibaren kuvvetli, do─čusunda çok kuvvetli olmas─▒ bekleniyor. 12

Antalya: Çok bulutlu, ya─čmur ve sa─čanak ya─č─▒┼čl─▒ 16

Konya: Parçal─▒ çok bulutlu, aral─▒kl─▒ karla kar─▒┼č─▒k ya─čmur ve kar ya─č─▒┼čl─▒ 2

Samsun: Parçal─▒ çok bulutlu, ya─čmurlu, iç kesimleri karla kar─▒┼č─▒k ya─čmur ve kar ya─č─▒┼čl─▒ 8

Trabzon: Parçal─▒ çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere ya─čmurlu, iç kesimleri karla kar─▒┼č─▒k ya─čmur ve kar ya─č─▒┼čl─▒ 9

Erzurum: Parçal─▒ ve çok bulutlu, yer yer yo─čun olmak üzere kar ya─č─▒┼čl─▒ -1

Diyarbak─▒r: Çok bulutlu, yer yer kuvvetli ya─čmurlu 5


ANKARA KARLA UYANDI

  Ba┼čkentte kar ya─č─▒┼č─▒, kentin yüksek yerlerinde etkili  oluyor.  Ak┼čam saatlerinde ba┼člayan kar ya─č─▒┼č─▒ nedeniyle Dikmen, ┼×entepe ve Keçiören gibi kentin yüksek yerleri beyaza büründü. Büyük┼čehir belediyesi ekipleri, aral─▒klarla devam eden kar ya─č─▒┼č─▒n─▒n  ula┼č─▒m─▒ olumsuz etkilememesi için ana arterler ve baz─▒ caddelerde kar küreme ve  yol tuzlama çal─▒┼čmas─▒ yürüttü.

Meteoroloji Genel Müdürlü─čü'nün tahminlerine göre Ankara'da kar ya─č─▒┼č─▒  gün boyu ve yar─▒n aral─▒klarla devam edecek.

  BOLU DA─×I'NDA DA KAR YA─×I┼×I VAR

  Bolu Da─č─▒'nda ak┼čam saatlerinde ba┼člayan ya─č─▒┼č nedeniyle görü┼č  mesafesinin 30 metreye kadar dü┼čmesi sürücülere zor anlar ya┼čat─▒yor. Ya─č─▒┼č, özellikle D-100 karayolunun Heyelan, Bakacak, Karanl─▒kdere, TEM  otoyolunun viyadükler ve Bolu Da─č─▒ Tüneli kesiminde etkili oluyor.

  Karayollar─▒ ekiplerinin karla mücadele çal─▒┼čmas─▒ yapt─▒─č─▒  güzergahlarda, trafik ekipleri de sürücüleri dikkatli olmalar─▒ ve a┼č─▒r─▒ h─▒z  yapmamalar─▒ konusunda uyar─▒yor.

  SALI, ÇAR┼×AMBA VE PER┼×EMBEYE D─░KKAT

  ─░zmir’de çar┼čamba ve per┼čembe günü buzlanma ve don bekleniyor. Do─ču Akdeniz, ─░ç Anadolu’nun güney ve do─čusu, Orta Karadeniz ile Do─ču ve Güneydo─ču Anadolu bölgelerinin bat─▒s─▒nda çok kuvvetli ya─č─▒┼č olaca─č─▒ tahmin ediliyor. Marmara ve Ege Bölgesi’nde hava s─▒cakl─▒klar─▒ s─▒f─▒r─▒n alt─▒nda 10 dereceye kadar dü┼čecek, don olaylar─▒ ya┼čanacak. Yap─▒lan son tahminlere göre, hafta içinde Bursa ve Bal─▒kesir’de gece en dü┼čük s─▒cakl─▒─č─▒n, s─▒f─▒r─▒n alt─▒nda 10, Çanakkale’de 5, Yalova’da 4 ve ─░stanbul’da 2 dereceye kadar inmesi bekleniyor.

  BUZLANMA VE DON UYARISI

  ─░zmir’de çar┼čamba ve per┼čembe günü ya─č─▒┼č beklenmezken ya─č─▒┼č sonras─▒ görülecek so─čuk hava nedeniyle buzlanma ve don olay─▒ uyar─▒s─▒ yap─▒ld─▒. ─░zmir’de gece en dü┼čük s─▒cakl─▒─č─▒n s─▒f─▒r─▒n alt─▒nda 4, Manisa’da 6 ve Ayd─▒n’da ise 2 dereceye kadar dü┼čece─či tahmin ediliyor. Kar ya─č─▒┼č─▒n─▒n aral─▒klarla etkili olaca─č─▒ Do─ču Anadolu Bölgesi’nde, hava parçal─▒ ve çok bulutlu, aral─▒klarla kar ya─č─▒┼čl─▒, Erzincan ve çevresinde ya─čmur ve karla kar─▒┼č─▒k ya─čmur ┼čeklinde geçecek. Ya─č─▒┼člarla bölge genelinde hava s─▒cakl─▒─č─▒nda 2 ile 4 derece

dü┼čü┼č olmas─▒ bekleniyor.


Etiketler: kar hava durumu
Bu haber toplam 3519 defa okundu
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler