Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

─░┼čte FET├ľ'n├╝n hain yap─▒lanmas─▒

─░┼čte FET├ľ'n├╝n hain yap─▒lanmas─▒
T├╝rkiyeÔÇÖyi 15 TemmuzÔÇÖda kana bulayan FET├ľÔÇÖn├╝n d├╝nya ve T├╝rkiyeÔÇÖde nas─▒l ├Ârg├╝tlendi─čine ula┼č─▒ld─▒. 8 k─▒tada faaliyet y├╝r├╝ten ter├Âr ├Ârg├╝t├╝n├╝n en ba┼č─▒nda FET├ľ eleba┼č─▒s─▒ Fethullah G├╝len ÔÇśKainat ─░mam─▒ÔÇÖ olarak yer al─▒yor.
15.09.2016 / 09:27


─░stanbul Mali Suçlarla Mücadele ┼×ube Müdürlü─čü ekipleri, 11 Eylül 2015'te ald─▒─č─▒ bir ihbar üzerine Maltepe'de bir operasyon düzenledi.

Bir kamyonette yap─▒lan aramada, FETÖ/ PDY mensuplar─▒n─▒n imha etmek istedi─či gizli belgeler bulunup el konuldu. Belgelerde yap─▒lan incelemelerde, örgüt yap─▒lanmas─▒ ve isimler de┼čifre edildi. ─░ncelemelerin ard─▒ndan Mali Polis, terör örgü- tünün i┼čleyi┼čini en ince detaylar─▒na kadar gösteren bir ┼čema haz─▒rlad─▒.Örgü- tün ┼čemas─▒nda, FETÖ/PDY'nin en üst noktas─▒nda 'Kainat ─░mam─▒" olarak belirtilen terör eleba┼č─▒s─▒ Fethullah Gülen yer ald─▒. FETÖ/PDY'nin devleti ve toplumu 'örümcek a─č─▒' gibi nas─▒l sard─▒─č─▒n─▒ gösteren belgelere ula┼č─▒ld─▒.─░┼čte dünyay─▒ '8 k─▒ta'ya ay─▒r─▒p yay─▒lan terör örgütünün 'küresel yap─▒lanmas─▒'...

KA─░NAT ─░MAMI GÜLENFETÖ'nün dünyay─▒ nas─▒l ele geçirmeye çal─▒┼č- t─▒─č─▒n─▒ gösteren haritan─▒n en üstünde, FETÖ eleba- ┼č─▒s─▒ Fethullah Gülen yer al─▒yor. Gülen, örgüt taraf─▒ndan Mesih/Mehdi olarak kabul ediliyor. Terör örgütü, Gülen'in isminin alt─▒nda 3 bölüme ayr─▒l─▒yor: 'Özel Kalem', 'Mollalar Grubu' ve '─░sti┼čare Heyeti' (Ba┼čyüceler).'ÖZEL KALEM': Örgütün ilk aya─č─▒nda bulunan bu grup, direkt Gülen'e ba─čl─▒ ve terör eleba┼č─▒s─▒n─▒n 'mahrem i┼čleri'ni üstleniyor. Bu gruptakiler, Gülen'in s─▒rda┼č─▒ ve hizmetlisi gibi faaliyet gösteriyor.MOLLALAR GRUBU: Gülen'in 25-30 y─▒ld─▒r yan─▒ndan ay─▒rmad─▒─č─▒, bizzat özel olarak ilgilenip yeti┼čtirdi─či 'Mollalar Grubu' da direkt Gülen'e ba─čl─▒ çal─▒┼čma yürütüyor. Her türlü dini konular─▒ konu┼čtu─ču bu grup, al─▒nan kararlar─▒n duyurulmas─▒nda da rol üstleniyor. Mollalar, ayn─▒ zamanda müfetti┼č olarak faaliyet gösteriyor ve denetleme, s─▒nama çal─▒┼čmas─▒n─▒ yürütüyor. Genellikle akademik kariyere sahip ilahiyat mezunlar─▒ndan olu┼čuyor. Örgütün yönetiminde bu üst organ etkin rol üstleniyor. Al─▒nan kararlar, meclis üyesi olan örgüt mensuplar─▒nca silsile yolu ile en alt birimlere kadar iletiliyor.─░LLEGAL ÖZEL YAPILANMA─░ST─░┼×ARE HEYET─░ (BA┼×YÜCELER KURULU): 'Özel Kalem' ve 'Mollalar Grubu' gibi direkt Gülen'e ba─čl─▒ olarak faaliyet yürütüyor. Gülen'in ba┼čkanl─▒k etti─či heyet, 16 ki┼čiden olu┼čuyor. Talimatlara uyulup uyulmad─▒─č─▒n─▒ kontrol eden, bilgi toplayan, rehberlik yapan, kontrol ve tefti┼č i┼člerini yürüten '─░sti┼čare Heyeti', örgütü ikaz edip uyarabiliyor. K─▒ta sorumlular─▒ ve ülke imamlar─▒ bu grubun alt─▒nda ┼čekillenirken, sadece Türkiye ─░mam─▒ Mustafa Özcan direkt heyetle ba─č kurabiliyor.TAY─░N HEYET─░: '─░sti┼čare Heyeti'ne ba─čl─▒ olarak 1995'te kurulan 'Tayin Heyeti', ─░stanbul Çaml─▒ca'daki Çaml─▒ca Camii yak─▒n─▒nda in┼ča edilen binada faaliyet gösteriyordu. FETÖ'nün 'k─▒ta sorumlular─▒' ile 'ülke sorumlular─▒' (imamlar─▒) da 'Tayin Heyeti'nin alt─▒nda örgütleniyor. Türkiye ─░mam─▒ d─▒┼č─▒nda di─čer ülke imamlar─▒- n─▒n atamalar─▒, yer de─či┼čtirmeleri bu yap─▒ taraf─▒ndan kararla┼čt─▒r─▒l─▒p icra ediliyor.TÜRK─░YE ─░MAMLI─×IFETÖ'nün sözde Türkiye imam─▒ Mustafa Özcan, hem '─░sti┼čare Heyeti'nde bulunuyor hem de FETÖ/PDY'nin Türkiye aya─č─▒nda legal ve illegal örgütsel yap─▒lanman─▒n sorumlusu durumunda.

YARGI ─░MAMLARI: 'Adalet'in her organ─▒nda (hâkim, savc─▒, adliye çal─▒┼čan─▒) örgütlenme faaliyetini yürüten grup.EMN─░YET ─░MAMLARI: Emniyet te┼čtilat─▒na s─▒zan ve çal─▒┼čan yap─▒.TSK ─░MAMI: 15 Temmuz'un ard─▒ndan Adil Öksüz'ün TSK ─░mam─▒ oldu─ču de┼čifre oldu.M─░T ─░MAMI: ─░stihbarat te┼čkilat─▒ içinde yer al─▒p bilgi toplama faaliyetini yürütüyor.MÜLK─░YE ─░MAMI: Vali, vali yard─▒mc─▒s─▒ ve kaymakamlar─▒ koordine ediyor.SA─×LIK: Sema ve ┼×ifa hastaneleri. STK'LAR: Vak─▒flar, sendikalar, dernekler, yard─▒m kurulu┼člar─▒.

E─×─░T─░M: Dershaneler, üniversiteler, kurslar ve di─čer okullar.

MEDYA: Yaz─▒l─▒, görsel ve dijital medya.

F─░NANS: Bank Asya, Kaynak Holding, ba─č─▒┼č-himmet (ki┼či ve kurumlardan).DÜNYAYI 8'E BÖLMÜ┼×LERFETÖ'nün örgütlenmesinde dünyan─▒n 8 k─▒taya; Avrupa, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Asya, Orta Asya, Pasifik, Ortado─ču ve Afrika'ya ayr─▒ld─▒─č─▒ görülüyor.AVRUPA: Bat─▒ Avrupa, Balkanlar ve eski Do─ču Bloku ülkelerinde 3 imam bulunuyor.

AMER─░KA: ABD-Kanada ve Güney Amerika'da 2 imam faaliyet yürütüyor.

ASYA: Türk cumhuriyetleri, Uzakdo─ču, Ortado─ču ve Rusya cumhuriyetlerinde 4 imam bulunuyor.

AFR─░KA: 1 imam atand─▒─č─▒ biliniyor.Nihat Uluda─č /Habertürk


Bu haber toplam 3507 defa okundu
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler