Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Cumhurba┼čkan─▒ Erdo─čan: Yar─▒ndan itibaren ko┼čturmaya ba┼čl─▒yoruz

Cumhurba┼čkan─▒ Erdo─čan: Yar─▒ndan itibaren ko┼čturmaya ba┼čl─▒yoruz
Cumhurba┼čkan─▒ Recep Tayyip Erdo─čan gelene─či bozmad─▒. Kazand─▒─č─▒ 13. se├žimin ard─▒ndan bir kez daha AK Parti Genel Merkezi'nin balkonunda zafer konu┼čmas─▒ yapt─▒.
25.06.2018 / 08:54


Cumhurba┼čkan─▒ Recep Tayyip Erdo─čan toplam 64 ilde %52.51 oy oran─▒yla yeni sistemin ilk Cumhurba┼čkan─▒ oldu. "Birazdan Ankara'da balkonday─▒z"Sand─▒ktan zaferle ç─▒kan Cumhurba┼čkan─▒ Erdo─čan, Ankara'da AK Parti Genel Merkezi'nde balkon konu┼čmas─▒ yapt─▒.Twitter hesab─▒ndan da balkon konu┼čmas─▒n─▒, "Birazdan Ankara'da balkonday─▒z." diyerek duyurdu. "Ameliyata girinceye kadar doktorlarla, ailesiyle konu┼čtum"- Hiç endi┼čeniz olmas─▒n be┼čer plan─▒nda hiçbir gücün önünde e─čilmedik. Sadece Allah'─▒n huzurunda ruküda ve secdede e─čildik. Asl─▒nda biraz daha erken saatlerde sizle birlikte olacakt─▒m ancak ─░stanbul'da Cumhurba┼čkanl─▒─č─▒ konutunda ya┼čanan kazada bir evlad─▒m─▒z kaza geçirdi. Onu ameliyata girinceye kadar doktorlarla, ailesiyle konu┼čtum. Sonrada Ankara'ya geldik. Gereken müdahaleler yap─▒l─▒yor. ┼×uanda ameliyatta. 

"Vesayete kar┼č─▒ mücadele ettik, Türkiye'ye ça─č atlatt─▒k"- Sevdan─▒z, deste─činiz, karde┼čli─činiz için havaliman─▒nda buraya yol boyu binlerce karde┼čimin kar┼č─▒lama töreniyle her birinize ayr─▒ ayr─▒ ┼čükranlar─▒m─▒ sunuyorum. Sizler 3 Kas─▒m 2002 Kas─▒m seçimlerinde yan─▒m─▒zdayd─▒n─▒z. Bizi iktidara ta┼č─▒d─▒n─▒z. Durmak yok yola devam dediniz. Bu ┼čark─▒ burada bitmez dediniz. Sizler 22 Temmuz 2007 seçimlerinde vesayete kar┼č─▒ mücadele ettik. 12 Haziran 2011 seçimlerinde yan─▒m─▒zdayd─▒n─▒z. Türkiye'ye ça─č atlatt─▒k.

"Türkiye'nin diz çökmesini bekleyenlere derslerini verdik"- Gezi olaylar─▒nda 17-25 Aral─▒k olaylar─▒nda, Cumhurba┼čkanl─▒─č─▒ seçimlerinde yan─▒m─▒zdayd─▒n─▒z. Vandallara, ihanet çetelerine kar┼č─▒ koyduk. 2015 seçimlerinde yan─▒m─▒zdayd─▒n─▒z. Ellerini ovu┼čturarak Türkiye'nin diz çökmesini bekleyenlere derslerini hep birlikte verdik. 15 Temmuz darbe giri┼čiminde buradayd─▒n─▒z. Genel Merkezi'mizi i┼čgale gelmek isteyenler oldu Külliye'nin çevresindeyiniz.

"ABD'deki oylardan ana muhalefete baya oy gelmi┼č"- Nerede bir darbeci varsa hepsinin kar┼č─▒s─▒nda oldunuz. FETÖ ihanet çetesine ve onlarla birlikte hareket edenlere sokaklar─▒ hep birlikte dar ettik. Ülkemizi, ezan─▒m─▒z─▒, bayra─č─▒m─▒z─▒, namusumuzu darbecilerin pençesinden kurtard─▒k. ABD'ye kaçt─▒lar. ABD'deki oylara bak─▒yorum. Oradaki oylarda oradan ana muhalefete baya oy gelmi┼č. Halep oradaysa ar┼č─▒n sand─▒kta. Sizler 16 Nisan halkoylamas─▒nda sand─▒ktaki iradenizle bizim yan─▒m─▒zdayd─▒n─▒z. 24 Haziran seçimlerinde yine yan─▒m─▒zda oldunuz. "Türkiye demokrasiye ne kadar önem verdi─čini gösterdi"- Bu seçimin galibi demokrasidir. Milli iradedir. Milletimizin kendisidir. 81 milyon vatanda┼č─▒m─▒z─▒n her bir ferdidir. Türk siyasi tarihinin en yüksek kat─▒l─▒ml─▒ seçiminde demokrasi ┼čölenine kat─▒lan vatanda┼člar─▒ma te┼čekkür ediyorum. Tarih yaz─▒yorsunuz. Geli┼čmi┼č ülkeler ba┼čta olmak üzere seçimler bizdekinin yar─▒s─▒n─▒ bile bulmayan kat─▒l─▒mlarla yap─▒l─▒yor. Türk milleti sand─▒kta iradesine sahip ç─▒karak demokrasiye haklar─▒na ve özgürlüklerine ne kadar önem verdi─čini tekrar gösterdi.

"En yak─▒n arkada┼č─▒m─▒zla aram─▒zdaki fark 20 puan─▒n üzerinde"- Dün darbecilerin tanklar─▒n─▒ toplar─▒n─▒ silahlar─▒n─▒ ç─▒plak elleriyle durduran bu millet bugün ayn─▒ ellerle istiklaline sahip ç─▒km─▒┼čt─▒r. Türkiye 24 Haziran gecesini bu sabah oldu─čundan çok daha güvenle bakarak tamamlayacakt─▒r. YSK az önce bu seçimin galibinin Erdo─čan oldu─čunu aç─▒klad─▒. En yak─▒n arkada┼č─▒m─▒zla aram─▒zdaki fark 20 puan─▒n üzerinde. 22 puan. ┼×ahs─▒ma iffitak─▒ma ve partime güvenen tüm karde┼člerime milletime ┼čükranlar─▒m─▒ sunuyorum.

"Bahçeli'ye, Yaz─▒c─▒o─člu'nun yadigar─▒ Alperenlere te┼čekkürler"- Cumhur ─░ttifak─▒'n─▒n bir di─čer kanad─▒ olan MHP'nin Genel Ba┼čkan─▒ Bahçeli ve tüm mensuplar─▒na te┼čekkür ediyorum. Yaz─▒c─▒o─člu'nun yadigar─▒ alperenlere te┼čekkür ediyorum. Hangi partiye oy vermi┼č olursa olsun sand─▒─ča giderek demokratik hakk─▒n─▒ kullanan her vatanda┼č─▒ma te┼čekkür ediyorum. Türkiye bu seçimde partilerin ittifak tecrübesini de ya┼čam─▒┼čt─▒r.

"Milletimizin sand─▒kta verdi─či mesaj─▒ da ald─▒k"- Hem partiler hem ülkemiz aç─▒s─▒ndan hay─▒rl─▒d─▒r. Hem ┼čahs─▒m─▒z─▒n Cumhurba┼čkanl─▒─č─▒ adayl─▒─č─▒ hem milletvekili adayl─▒─č─▒ için çal─▒┼čan AK Parti'nin tüm mensuplar─▒na te┼čekkür ediyorum. Gece demediniz gündüz demediniz ko┼čtunuz ko┼čturdunuz, çabalad─▒n─▒z. Milletimizin sand─▒kta partimize verdi─či mesaj─▒ da ald─▒k. Çok çal─▒┼čaca─č─▒z. Önümüzdeki dönem tüm bu eksikliklerimizi tamamlayaca─č─▒z. AK Parti'yi milletimizle kurduk, getirdik."Yemin töreninin ard─▒ndan program─▒m─▒z─▒ uygulayaca─č─▒z"- Bugünden sonra da gözümüz ve kula─č─▒m─▒z yine milletimizde olacakt─▒r. Hemen yar─▒ndan itibaren, milletimize verdi─čimiz sözleri yerine getirmek için ko┼čturmaya ba┼čl─▒yoruz. Yeni yönetim sistemimizle ilgili haz─▒rl─▒klar─▒m─▒z─▒ büyük ölçüde tamamlam─▒┼čt─▒k. Meclis toplan─▒p yeminimizi yapana kadar çal─▒┼čmalar─▒ tekrar gözden geçirecek ve kemale erdirece─čiz. Yemin töreninin hemen ard─▒ndanda bakanlar─▒m─▒z─▒ bürokratlar─▒m─▒z─▒ belirleyip program─▒m─▒z─▒ uygulayaca─č─▒z.

"Milletimizin tercihi kavgadan yana de─čil hizmetten yana oldu"- Türkiye'nin kaybedecek tek bir an─▒ yok. Türkiye bir demokrasi imtihan─▒n─▒ da tüm dünyaya örnek olacak ┼čekilde geride b─▒rakt─▒. Milletimizin tercihini kavgadan yana de─čil hizmetten yana oldu. Kazanan demokrasimiz, hizmet siyaseti, milli iradenin üstünlü─čü, Türkiye, Türk milleti, bölgemizdeki tüm ma─čdurlar, dünyadaki tüm mazlumlar olmu┼čtur. Sizlerin güvenine kar┼č─▒l─▒k verebilmek için daha çok ter dökece─čiz, mücadele verece─čiz."Terör örgütlerinin üzerine kararl─▒l─▒kla gidece─čiz"- Sand─▒kta bize verdi─činiz güçle ülkemizi 2023 hedeflerine ula┼čt─▒raca─č─▒z. Terör örgütlerinin üzerine kararl─▒l─▒kla gidece─čiz. Ezanlar─▒m─▒z çok daha hu┼ču ile okunacak. Her bir vatanda┼č─▒m─▒z─▒n huzurunu refah─▒n─▒ ileriye ta┼č─▒yaca─č─▒z. Türkiye tercihini demokrasisine sahip ç─▒kmaktan, reformlar─▒n─▒ devam ettirmekten kullanm─▒┼čt─▒r. Büyümeden, geli┼čmeden, kalk─▒nmadan, dünyan─▒n itibarl─▒, onurlu, sözü geçen bir ülke olmaktan kullanm─▒┼čt─▒r.

"Kem gözle bakanlara dimdik duraca─č─▒m─▒z─▒n ifadesidir"- Türkiye tercihini PKK'dan FETÖ'ye kadar tüm terör örgütleriyle kararl─▒ bir ┼čekilde mücadele etmekten kullanm─▒┼čt─▒r. Bu sonuçlar Suriye topraklar─▒n─▒ özgürle┼čtirmeye, eve dönü┼č yollar─▒n─▒ açmaya devam edece─čimizin göstergesidir. Türkiye'nin tüm mazlumlar─▒n─▒n elinden tutmaya devam edece─činin göstergesidir. Ülkemize kem gözle bakan terör örgütlerinden küresel ç─▒kar çevrelerine kadar herkesin kar┼č─▒s─▒nda dimdik durulaca─č─▒n─▒n ifadesidir. Milletimiz bu seçim sonuçlar─▒yla o kadar farkl─▒ mesajlar vermi┼čtir ki siyaset bilimciler çal─▒┼čsa bunu zor çözer. 


Bu haber toplam 1944 defa okundu
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler