Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

T625 milli helikopterin ismi G├Âkbey oldu

T625 milli helikopterin ismi G├Âkbey oldu
T├╝rkiye'nin genel maksat ihtiya├žlar─▒na y├Ânelik olarak ├╝retilen, yerli helikopterin ismi Cumhurba┼čkan─▒ Erdo─čan taraf─▒ndan G├Âkbey olarak duyuruldu.
12.12.2018 / 16:43


Türkiye'nin y─▒llard─▒r üzerinde çal─▒┼čt─▒─č─▒ ve ilk uçu┼čunu 6 Eylül 2018 saat 06:00’da gerçekle┼čtiren T625 Genel Maksat Helikopteri'nin seri üretim ismi Cumhurba┼čkan─▒ Erdo─čan taraf─▒ndan duyuruldu.Özellikle, geni┼č kullan─▒m alan─▒ sayesinde operasyonel gereksinimlere de hizmet edebilecek olan T625 Genel Maksat Helikopteri'nin ismi "Gökbey" olarak aç─▒kland─▒. T625 milli helikopterin ismi G├Âkbey olduDEV AR-GE ÜSTÜN MÜHEND─░SL─░KYerli donan─▒m ile üretilip yüksek millilik içeren kabiliyetleri ile alan─▒n─▒n öncü modellerinden biri olan Gökbey, üstün performans ve kullan─▒m kalitesi için tasarlanm─▒┼č, tamam─▒yla yerli imkan ve kabiliyetler ile üretilecek bir helikopter.T625 milli helikopterin ismi G├Âkbey olduYük ta┼č─▒ma, ta┼č─▒mac─▒l─▒k ve operasyonel faaliyetler aç─▒s─▒ndan önemli bir güç olan Gökbey, yüksek yük kapasitesine sahip geni┼č kabin alan─▒ ile dünyan─▒n dört bir yan─▒ndaki sivil ve askeri kullan─▒c─▒lar─▒n, muhtelif görev profillerinin icras─▒ için kolayl─▒kla konfigüre edilebilecek.T625 milli helikopterin ismi G├Âkbey olduTAMAMEN M─░LL─░ KAYNAKLARLA ÜRET─░L─░YORT625 geni┼č görev yelpazesine sahip olmas─▒ndan ötürü ta┼č─▒ma, VIP, kargo, hava ambulans, arama kurtarma ve k─▒y─▒ ötesi ta┼č─▒ma görevlerini icra edebilecek.T625 milli helikopterin ismi G├Âkbey olduÖzgün Helikopter Program─▒ kapsam─▒nda, yap─▒sal ve aviyonik sistemlerin yan─▒ s─▒ra, transmisyon, motor ve ini┼č tak─▒mlar─▒ gibi kritik öneme haiz sistemlerin tasar─▒mlar─▒ ve üretimleri de, tamamen milli kaynaklar kullan─▒larak gerçekle┼čtiriliyor.T625 milli helikopterin ismi G├Âkbey olduSkorsky yerine kullan─▒lacak helkopterin, 2021 y─▒l─▒nda seri üretime geçece─či öngörülüyor.S─░KORSKY'E BÜYÜK RAK─░PGenel maksat helikopterleri sahas─▒ndaki en büyük paya sahip olan Sikorsky, özellikle Türk Silahl─▒ Kuvvetleri'nde de en çok kullan─▒lan helikopterlerden biri.Bu alanda Gökbey'in büyük bir rekabet getirmesi beklenirken, Gökbey bu noktada kapasitesi, ta┼č─▒ma alan─▒ ve donan─▒m─▒ ile Sikorsky'nin taht─▒n─▒ ┼čimdiden sars─▒yor.


Bu haber toplam 1810 defa okundu
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler