Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Erdo─čan'dan Rag─▒p Zarakolu hakk─▒nda su├ž duyurusu

Erdo─čan'dan Rag─▒p Zarakolu hakk─▒nda su├ž duyurusu
Cumhurba┼čkan─▒ Erdo─čan, darbe ve idam tehdidi i├žerdi─či gerek├žesiyle "Makus kaderden ka├ž─▒┼č yok" ba┼čl─▒kl─▒ k├Â┼če yaz─▒s─▒ nedeniyle su├ž duyurusunda bulundu.
07.05.2020 / 00:26


Art─▒ Gerçek'te yer alan Rag─▒p Zarakolu'nun, "Makus kaderden kaç─▒┼č yok" ifadeleri ve Cumhurba┼čkan─▒ Erdo─čan ile Adnan Menderes'in foto─čraflar─▒ ile birlikte yay─▒nlanan yaz─▒s─▒, tepkiye sebep olmu┼čtu.Yay─▒nlanan yaz─▒ hakk─▒nda ─░leti┼čim Ba┼čkan─▒ Fahrettin Altun taraf─▒ndan suç duyurusunda bulunulurken; bugün ise Cumhurba┼čkan─▒ Recep Tayyip Erdo─čan, yaz─▒n─▒n darbe ve idam tehdidi içerdi─či gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu."AÇIKÇA DARBE VE ─░DAM TEHD─░D─░ YAPILMI┼×TIR"Erdo─čan'─▒n avukat─▒ Ahmet Özel taraf─▒ndan yap─▒lan suç duyurusu dilekçesinde, Cumhurba┼čkan─▒ Recep Tayyip Erdo─čan'─▒n "halk oyuyla seçilen ilk Cumhurba┼čkan─▒ oldu─čuna" dikkat çekilerek "Cumhurba┼čkan─▒ Recep Tayyip Erdo─čan'a kar┼č─▒ aç─▒kça darbe ve idam tehdidi yap─▒lm─▒┼čt─▒r. Bu yay─▒n ve tehditler ayn─▒ zamanda içinden geçmekte oldu─čumuz küresel salg─▒n sürecinde ülkemizin devleti ve milletiyle birlikte yürüttü─čü mücadeleyi de hedef alarak, ba┼čta yürütülen bu ba┼čar─▒l─▒ mücadeleye önderlik eden Say─▒n Cumhurba┼čkan─▒m─▒z olmak üzere tüm milletimizin moral ve motivasyonunu dü┼čürmeyi, halk aras─▒nda korku ve tart─▒┼čma yaratarak kamu bar─▒┼č─▒n─▒ bozmay─▒ amaçlamaktad─▒r." ifadelerine yer verildi.

"FA┼×─░ST VE VESAYETÇ─░ ANLAYI┼×...""Cumhurba┼čkanl─▒─č─▒ makam─▒na kar┼č─▒ anti-demokratik ça─čr─▒larda bulunuldu─ču ve tüm demokratik kazan─▒mlar─▒n imha edilmesinin hedeflendi─či" öne sürülen dilekçede, "Milletimizin iradesini, en büyük siyasal kazan─▒mlar─▒m─▒z olan demokrasimizi ve cumhuriyetimizi aç─▒kça tehdit etmektedir. Bu nedenle bu fa┼čist ve vesayetçi anlay─▒┼č sebebiyle ┼čüpheliler hakk─▒nda suç duyurusunda bulunmak zorunlu hale gelmi┼čtir." denildi.CEZALANDIRILMALARI TALEP ED─░LD─░Cumhurba┼čkan─▒ Erdo─čan aleyhine "bir gazeteci olarak bas─▒n özgürlü─čünün koruma alan─▒n d─▒┼č─▒nda kalan siyasi ve ideolojik kayg─▒lar sebebiyle kas─▒tl─▒ olarak kamu yarar─▒na ayk─▒r─▒ ┼čekilde" kaleme al─▒nd─▒─č─▒ belirtilen yaz─▒n─▒n, hukuka ayk─▒r─▒ oldu─ču ve bu nedenle ifade ve bas─▒n özgürlü─čü çerçevesinde de─čerlendirilmesinin mümkün olmad─▒─č─▒ vurguland─▒.Dilekçede; Cumhurba┼čkan─▒ Erdo─čan'─▒n ┼čahs─▒na yönelik yap─▒lan sald─▒r─▒n─▒n önlenmesi için Rag─▒p Zarakolu, Evrensel Gazetesi Sorumlu Müdürü ve ba─čl─▒ oldu─ču yetkili, Art─▒gerçek ─░nternet Gazetesi Sorumlu Müdürü ve ba─čl─▒ oldu─ču yetkililer hakk─▒nda, Türkiye Cumhuriyeti'nin Anayasal düzenine ve Cumhurba┼čkan─▒'na kar┼č─▒ alenen i┼člemi┼č olduklar─▒ fiiller nedeniyle soru┼čturma aç─▒larak cezaland─▒r─▒lmalar─▒ talep edildi.


Bu haber toplam 1386 defa okundu
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler