Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

CHP Rize ─░l Ba┼čkan─▒ Deniz: ├ľzel Sekt├Âr├╝n D├╝┼č├╝k Fiyatla Ya┼č ├çay Almas─▒n─▒n Sorumlusu ─░ktidard─▒r

CHP Rize ─░l Ba┼čkan─▒ Deniz: ├ľzel Sekt├Âr├╝n D├╝┼č├╝k Fiyatla Ya┼č ├çay Almas─▒n─▒n Sorumlusu ─░ktidard─▒r
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Rize ─░l Ba┼čkan─▒ Saltuk Deniz, ya┼č ├žay ├╝reticilerinin ├çAYKUR taban fiyat─▒n─▒n alt─▒nda ├Âzel sekt├Âre ├žay sat─▒┼člar─▒ndan iktidar─▒ sorumlu tuttu.
13.09.2021 / 09:41


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Rize ─░l Ba┼čkan─▒ Saltuk Deniz, özel sektör çay firmalar─▒n─▒n ÇAYKUR taban kilo fiyat─▒n─▒n 1-1,5 TL dü┼čü─čüne üreticilerden ya┼č çay almas─▒ndan iktidar─▒ sorumlu tutarak, “Çay─▒n─▒z─▒ yok pahas─▒na satman─▒z─▒n bedeli siyasi iktidard─▒r, sarayd─▒r” dedi.─░l Ba┼čkan─▒ Saltuk Deniz, yapt─▒─č─▒ aç─▒klamada, iktidar olduklar─▒nda Çay Kanununu ç─▒karacaklar─▒n─▒ kaydederek, “Söz veriyoruz; iktidara geldi─čimizde ya┼č çayda aç─▒klanan fiyat─▒n alt─▒nda al─▒m yap─▒lmas─▒n─▒ yasaklayan çay kanununu bizler ç─▒kartaca─č─▒z,.” diye konu┼čtu.2021 y─▒l─▒ ya┼č çay üretiminin devam etmesine ra─čmen üreticilerin bir önceki sezonun fiyat─▒n─▒n alt─▒nda özel sektöre ya┼č çay satmak zorunda kald─▒klar─▒na vurgu yapan ─░l Ba┼čkan─▒ Deniz, “Ya┼č çayda ya┼čanan rezaleti hep birlikte görüyoruz, ya┼č─▒yoruz. Çay fiyatlar─▒ neredeyse aç─▒klanan fiyat─▒n yar─▒s─▒na kadar dü┼čecek! 2020 y─▒l─▒ aç─▒klanan fiyat─▒n alt─▒nda çay al─▒m─▒ yap─▒lmaktad─▒r. Bunun sorumlusu sadece özel sektör de─čildir. Bunun sorumlusu meclise iki kere vermi┼č oldu─čumuz, ya┼č çayda ‘Taban Fiyat─▒n’ alt─▒nda al─▒m yap─▒lmas─▒n─▒ yasaklayan kanun de─či┼čiklik önergemize mecliste ret oyu verenlerdir! Bunun sorumlusu, çayda taban fiyat uygulanmas─▒n─▒ sa─člayacak çay kanununu ç─▒karmayan iktidard─▒r, sarayd─▒r. Bunun sorumlusu, en son a─čustos ay─▒nda verdi─čimiz çay kanunu teklifimizi mecliste bekletenlerdir. Bu rezaletin ve çay üreticilerine bunu lay─▒k görenlerin sorumlusu siyasi iktidard─▒r, sarayd─▒r.” ┼čeklinde konu┼čtu.─░ktidara; Bakanl─▒─č─▒n aç─▒klam─▒┼č oldu─ču fiyat─▒n alt─▒nda al─▒m yap─▒lmas─▒n─▒ yasaklayan çay kanununu birlikte ç─▒karma teklifinde bulunan ─░l Ba┼čkan─▒ Deniz, ┼čunlar─▒ kaydetti: “De─čerli çay üreticilerimiz, size bunlar─▒ ya┼čatanlar─▒, bu haks─▒zl─▒─č─▒ ve adaletsizli─či tan─▒ ve unutma! Siyasi iktidar─▒n gerekçesi de haz─▒r. Neymi┼č peki? Serbest piyasa da taban fiyat olmazm─▒┼č. Serbest piyasa sadece çayda m─▒ var? Türkiye’deki tüm büyük ihaleleri sadece 5 firmaya verirken serbest piyasa olmuyor da çayda m─▒ oluyor. Kimi kand─▒rmaya çal─▒┼č─▒yorsunuz? Türkiye’nin tüm kaynaklar─▒n─▒ yanda┼člara aktar─▒rken serbest piyasa olmuyor da s─▒ra çay üreticisine gelince mi serbest piyasa oluyor? B─▒rak─▒n bu serbest piyasa yalanlar─▒n─▒. Bu rezalete son verin. Gelin hep birlikte çay kanununu ç─▒kart─▒p çayda taban fiyat uygulamas─▒n─▒ yani Bakanl─▒─č─▒n aç─▒klam─▒┼č oldu─ču fiyat─▒n alt─▒nda al─▒m yap─▒lmas─▒n─▒ yasaklayal─▒m. Bunu yapmad─▒─č─▒n─▒z her gün bu sömürünün vebali sizin üzerinizedir. Ne olursa olsun, buradan tüm çay üreticilerimize söz veriyoruz. ─░ktidara geldi─čimizde bu kanunu bizler ç─▒kartaca─č─▒z. Millet ─░ttifak─▒ olarak ç─▒kartaca─č─▒z. Dostlar─▒m─▒zla birlikte ç─▒kartaca─č─▒z. AKP’nin çay üreticilerine ya┼čatm─▒┼č oldu─ču ve onlara lay─▒k gördü─čü bu rezaleti ortadan kald─▒raca─č─▒z.”


Etiketler: chp ├žay
Bu haber toplam 361 defa okundu
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler