Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Yunan gazetesi: T├╝rkiye, Afrika'da yay─▒l─▒yor

Yunan gazetesi: T├╝rkiye, Afrika'da yay─▒l─▒yor
20 y─▒l içinde çarp─▒c─▒ bir ┼čekilde artan elçilik say─▒s─▒, Yunanistan'da gündem oldu. Türkiye'nin, k─▒tadaki varl─▒─č─▒yla Avrupa ve di─čer ülkeleri geride b─▒rakt─▒─č─▒ belirtildi.
29.08.2022 / 11:03

Türkiye, özellikle son dönemde Afrika ile siyasi diyalo─čunu güçlendiriyor.Afrika ile ili┼čkiler, kazan-kazan modeliyle geli┼čtiriliyor.Yunanistan bas─▒n─▒ndan "powergame.gr" adl─▒ internet sitesi, harita üzerinde Ankara'n─▒n k─▒tadaki varl─▒─č─▒na dikkati çekti.Türkiye'nin Afrika'daki varl─▒─č─▒Türkiye'de 2005 y─▒l─▒n─▒n "Afrika Y─▒l─▒" ilan edildi─či an─▒msat─▒larak, 2002 y─▒l─▒nda söz konusu k─▒tada 12 olan elçilik say─▒s─▒n─▒n 20 y─▒l içinde 44'e yükseltildi─či ve ilerleyen y─▒llarda bu say─▒n─▒n 50'yi a┼čmas─▒n─▒n beklendi─či kaydedildi.Haberde, "Türkiye'nin varl─▒─č─▒, Avrupa ve dünyadaki büyük ülkeleri ve ekonomileri geçti. Bu ülkeler, iç sava┼člar ve güvenlik nedenleriyle Afrika ülkelerinden çekilmi┼čti." denildi."Olumlu imaj─▒n─▒ daha da güçlendirdi"Türkiye'nin büyükelçilikler arac─▒l─▒─č─▒yla ortaya koydu─ču varl─▒─č─▒n─▒n, hem hükümetler hem de vatanda┼člar taraf─▒ndan olumlu bir unsur olarak alg─▒land─▒─č─▒ ve bu durumun Türkiye'nin olumlu imaj─▒n─▒ daha da güçlendirdi─či vurguland─▒.Konuyla ilgili olarak, "Geni┼čleme, ba┼čbakan seçildi─činden bu yana 31 Afrika ülkesini ziyaret eden ve k─▒ta d─▒┼č─▒nda bir devlet ba┼čkan─▒ için rekor bir say─▒ olan Cumhurba┼čkan─▒ Recep Tayyip Erdo─čan'─▒n damgas─▒n─▒ aç─▒kça gösteriyor." tespitinde bulunuldu.K─▒taya yönelik uçu┼č a─č─▒Öte yandan, k─▒tada Türk dizilerine ilginin artt─▒─č─▒, Türk Hava Yollar─▒'n─▒n 39 Afrika ülkesinde 60 noktaya ula┼čt─▒─č─▒ aktar─▒ld─▒.Ayn─▒ haberde, "Türkiye'nin Afrika'daki olumlu imaj─▒n─▒n katalizörü, Türk ─░┼čbirli─či ve Koordinasyon Ajans─▒ (T─░KA) oldu." ifadesi kullan─▒ld─▒.


Etiketler: fransa afrika
Bu haber toplam 510 defa okundu
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler