Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sa─čl─▒k Bakan─▒ndan Eleman Al─▒nacak A├ž─▒klamas─▒

Sa─čl─▒k Bakan─▒ndan Eleman Al─▒nacak A├ž─▒klamas─▒
Sa─čl─▒k Bakan─▒ Koca, 31 bin 317 sa─čl─▒k personeli al─▒m─▒ için k─▒lavuz yay─▒nlamak üzere önümüzdeki hafta ÖSYM'ye gönderilece─čini bildirdi.
12.11.2022 / 08:51
Sa─čl─▒k Bakan─▒ Fahrettin Koca, temaslar─▒ için Ni─čde'ye gitti.


Ni─čde Valili─či'nde aç─▒klamalarda bulunan Bakan Koca, Türkiye'nin son 20 y─▒lda sa─čl─▒k alan─▒nda geldi─či noktan─▒n ç─▒─č─▒r açt─▒─č─▒n─▒ belirtmesinin yan─▒ s─▒ra, sa─čl─▒k personeli atamas─▒ bekleyen vatanda┼člara müjdeyi duyurdu.


31 bin 317 yeni sa─čl─▒k personeli al─▒nacak


Geçti─čimiz günlerde 85 bin aç─▒ktan atama yap─▒laca─č─▒n─▒n aç─▒kland─▒─č─▒n─▒ vurgulayan Fahrettin Koca, 31 bin 317 ki┼činin atamas─▒ için önümüzdeki hafta, k─▒lavuzun ÖSYM'ye gönderilece─čini söyledi.


Fahrettin Koca, o ifadelerini ┼ču cümlelerle tamamlad─▒;


“Biliyorsunuz, 85 bin aç─▒ktan atama yapaca─č─▒m─▒z─▒ ilan etmi┼čtik. ─░lk etab─▒ olarak 31 bin 317 ki┼činin al─▒m─▒ için k─▒lavuz yay─▒nlamak üzere önümüzdeki hafta ÖSYM'ye gönderiyoruz. 11 bin 317 sürekli i┼čçi al─▒m─▒ için de ─░┼×KUR'a listelerimizi gönderiyoruz. Toplamda ilk etapta 42 bin 500 ki┼či alaca─č─▒z. Mülakat yapmaks─▒z─▒n do─črudan atama yapaca─č─▒z. Hemen ard─▒ndan ikinci etap ilan─▒na ç─▒k─▒lacak. Ayr─▒ca kurum içi ve aç─▒ktan 4 bin 924 sözle┼čmeli atama çal─▒┼čmalar─▒m─▒z sürüyor. En geç Ocak ay─▒nda ilana ç─▒kaca─č─▒z.”


Ülkemizi küresel bir sa─čl─▒k üssü haline getirme hedefimiz var"


Fahrettin Koca'n─▒n aç─▒klamalar─▒ndan geri kalanlar;


Bakan Koca; “Türkiye Yüzy─▒l─▒' hedefi çerçevesinde sa─čl─▒k turizminde 'Health Türkiye' çat─▒ markas─▒yla ülkemizi küresel bir sa─čl─▒k üssü haline getirme hedefimiz var. Sa─čl─▒k alan─▒ndaki geli┼čme ivmemiz, sadece halk─▒m─▒z─▒n en nitelikli sa─čl─▒k hizmetlerine eri┼čimini sa─člamakla kalmad─▒, bizi sa─čl─▒kta küresel bir aktör konumuna da ta┼č─▒d─▒. Bugün Türkiye, insan─▒na en geni┼č kapsay─▒c─▒l─▒kta ve en kolay ┼čekilde eri┼čebildi─či, en nitelikli sa─čl─▒k hizmetini sunabilen ender ülkelerden birisi haline geldi.


"Ayakta duran sa─čl─▒k sistemimiz, ba┼čar─▒n─▒n sa─člam temeller üzerinde yükseldi─čini gösterdi"


Pandeminin etkisinde geçen son üç y─▒lda birçok geli┼čmi┼č ülkenin sa─čl─▒k sistemleri felç olurken, dimdik ayakta duran sa─čl─▒k sistemimiz, ba┼čar─▒n─▒n sa─člam temeller üzerinde yükseldi─čini gösterdi. Ba┼člatt─▒─č─▒m─▒z Beyaz reform sayesinde sistemimiz daha güçlü olacakt─▒r. Sonuçlar─▒n─▒n k─▒sa zamanda vatanda┼člar─▒m─▒za yans─▒yaca─č─▒na inan─▒yorum.


Vatanda┼člar─▒m─▒za daha iyi ┼čartlarda hizmet..."


Ayr─▒ca Ni─čde A─č─▒z ve Di┼č Hastanemizin proje çal─▒┼čmalar─▒nda sona geldik. Bunun ihalesini de ayn─▒ tarihte, 27 Ocak'ta yapaca─č─▒z. Çamard─▒ ─░lçe Hastanemizin arsas─▒n─▒ belirledik. Proje ihalesini yapt─▒k. Önümüzdeki ┼×ubat ay─▒nda in┼čaat ihalesini yapaca─č─▒z. Aile sa─čl─▒─č─▒ merkezi, toplum sa─čl─▒─č─▒ merkezi gibi, birçok birinci basamak sa─čl─▒k yat─▒r─▒mlar─▒n─▒n da, in┼čas─▒na, projelendirilmesine, planlamas─▒na, devam ediyoruz. Bu yat─▒r─▒mlar─▒m─▒zla birlikte, Ni─čde’mizin sa─čl─▒k altyap─▒s─▒n─▒ daha da güçlendirmi┼č ve vatanda┼člar─▒m─▒za daha iyi ┼čartlarda hizmet vermi┼č olaca─č─▒z.”

Bu haber toplam 74 defa okundu
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler