Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Uluslararas─▒ Adalet Divan─▒'nda s├Âz T├╝rkiye'de! Bug├╝n sunum yap─▒lacak

Uluslararas─▒ Adalet Divan─▒'nda s├Âz T├╝rkiye'de! Bug├╝n sunum yap─▒lacak

D─▒┼či┼čleri Bakan Yard─▒mc─▒s─▒ Büyükelçi Ahmet Y─▒ld─▒z, bugün Uluslararas─▒ Adalet Divan─▒'nda ─░srail'in Filistin'deki i┼čgal ve ilhak eylemlerine dair sözlü sunum yapacak.

26.02.2024 / 09:57

─░srail'in Gazze'deki insan haklar─▒ ihlalleri ve sivillere yönelik sald─▒r─▒lar─▒ ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.Bu kapsamda Uluslararas─▒ Adalet Divan─▒'n─▒n, ─░srail'in Filistin'deki hukuksuz eylemlerine ili┼čkin bulgu ve gözlemlerini de─čerlendirmesine yönelik duru┼čmalar─▒ sürüyor.Söz s─▒ras─▒ Türkiye'de Duru┼čmalar kapsam─▒nda söz s─▒ras─▒ bugün Türkiye'de olacak.D─▒┼či┼čleri Bakan Yard─▒mc─▒s─▒ Büyükelçi Ahmet Y─▒ld─▒z, ─░srail'in Filistin'deki i┼čgal ve ilhak eylemlerine yönelik bir sözlü sunum gerçekle┼čtirecek.UAD'deki duru┼čmalarda Türkiye ad─▒na sözlü beyanda bulunacak Y─▒ld─▒z'a, Lahey Büyükelçisi Ünal, Lahey Büyükelçili─či'nden Elçi-Müste┼čar P─▒nar Gülün Kayseri, Müste┼čar Recep Kö┼čker, Adalet Mü┼čaviri Abdullah Ömero─člu, ikinci katipler Ozan Can Gümü┼č ve Baran Volkan Ate┼č e┼člik edecek.

─░srail'in hukuksuz eylemleri Divan'a sunulacakUluslararas─▒ Adalet Divan─▒'nda yakla┼č─▒k 30 dakika sürecek olan olan sunumda, Türkiye'nin Filistin'e olan deste─či, uluslararas─▒ kamuoyu önünde bir kez daha dile getirilecek.Türkiye, ─░srail'in 1967'den bu yana Filistin topraklar─▒nda sürdürdü─čü hukuksuz uygulamalar─▒ detayl─▒ bir ┼čekilde ele alacak ve Divan ile bu konudaki bilgi ve bulgular─▒n─▒ payla┼čacak.Uluslararas─▒ toplumun harekete geçirilmesi hedefleniyorHafta boyunca 47 ülkenin sözlü beyanda bulunaca─č─▒ Divan'da, son gün Türkiye'nin de aralar─▒nda bulundu─ču 5 ülke ve 3 uluslararas─▒ kurulu┼č, görü┼člerini sunacak.Uluslararas─▒ Adalet Divan─▒'n─▒n verece─či karar─▒n yasal olarak ba─člay─▒c─▒l─▒─č─▒ olmamakla birlikte, ─░srail üzerindeki bask─▒y─▒ art─▒rmas─▒ bekleniyor.Sunumla birlikte Türkiye'nin Filistin meselesindeki tutumu ve uluslararas─▒ arenadaki çabalar─▒na vurgu yap─▒larak, ─░srail'in hukuksuz uygulamalar─▒na kar┼č─▒ uluslararas─▒ toplumun harekete geçirilmesi hedeflenecek.─░srail'in soyk─▒r─▒m suçlamas─▒yla yarg─▒land─▒─č─▒ davadan farkl─▒UAD’nin, 52 devlet ve 3 uluslararas─▒ kurumun sözlü beyanlar─▒n─▒ dinleyece─či dan─▒┼čma görü┼čü, Güney Afrika’n─▒n ─░srail aleyhine Soyk─▒r─▒m Sözle┼čmesi'nin ihlali sebebiyle açt─▒─č─▒ davadan farkl─▒ olarak, iki devlet aras─▒nda ihtilafl─▒ bir davaya ili┼čkin olmay─▒p, sadece ─░srail’in Filistin’i i┼čgalinin hukuki sorumlulu─čuna ili┼čkin Divan’─▒n ba─člay─▒c─▒ olmayan hukuki görü┼čünü içeriyor.


Bu haber toplam 130 defa okundu
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler