´╗┐
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

PEYGAMBER EFEND─░M─░Z UYARDI: K─░MSE B─░R ┼×EY ALMASIN!

CEMALETT─░N SAK
Elinize bir Irak haritas─▒ al─▒n ve Kandil Da─č─▒ÔÇÖn─▒n neresi oldu─čuna ┼č├Âyle bir bak─▒n.
16.08.2012 / 00:00


Hakkari’den 50 km Irak taraf─▒nda yüksek ve yaz─▒n bile karl─▒ bir da─č.

Hakkari’den bak─▒nca rahatl─▒kla gözüküyor. ─░ran-Irak s─▒n─▒r─▒nda olan bir da─č.

PKK kamplar─▒ bu da─čda bulunuyor....--Hemen bu da─č─▒n bat─▒ya do─čru paraleli Erbil. Erbil-Kandil aras─▒ 100 km.--Erbil ┼ču anda gökdelenleri ile ─░stanbul’un maslak bölgesini geçmi┼č durumda.--Hem Kandil hem de Erbil, Barzani’nin kontrolünde.--Kandil’den biraz güneye git oras─▒ da Süleymaniye. Oras─▒ da her taraf─▒ gökdelenlerle süslü bir ┼čehir olmu┼č.--S─▒n─▒r─▒n Türk taraf─▒nda karakollar─▒m─▒z bile yontma ta┼č devrinden kalma, ama s─▒n─▒r─▒n hemen öbür taraf─▒nda gökdelenlerle süslü ┼čehirler yükseliyor ve bir de tabi Kandil Da─č─▒…--Erbil’de 5 tane Türk bankas─▒ çal─▒┼č─▒yor.

--400 civar─▒nda dev Türk firmas─▒ bütün Erbil’i ve bölgeyi imar ediyor.Türkiye de ne kadar me┼čhur, anl─▒ ┼čanl─▒ muhafazakâr olan veya olmayan isim varsa herkes orada.--Da─č─▒n ete─činde biz Erbil’i ihya ediyoruz, da─čda terörist can─▒ s─▒k─▒l─▒nca gelip Türkiye’de katliam yap─▒yor.--Erbil’de Türk in┼čaat firmalar─▒ bir numara. Öyle dedikodular konu┼čuluyor ki.

Ülkemizin en önde gelen siyasileri orada Barzani ile kol kola…--Barzani’nin Türkiye’ye bu kadar s─▒k gelmesinin arkas─▒nda bu ticari i┼člerin oldu─ču söyleniyor.--Kesin olan ┼ču ki; Erbil’i, Süleymaniye’yi Kuzey Irak’─▒ biz in┼ča ediyoruz.--Elektri─čini bedava bir fiyata biz veriyoruz.--Petrolünü biz al─▒yoruz, parasal ihtiyaçlar─▒n─▒ böylelikle biz kar┼č─▒l─▒yoruz.

--Orada var olan canl─▒l─▒─č─▒n, büyümenin kayna─č─▒ biziz. Biz olmasak bu bölge ku┼č uçmaz kervan geçmez bir yer olacakt─▒.--Gel gör ki Türkiye’nin ba┼č─▒ndaki terör belas─▒n─▒n merkez üssü burada Kandil’de.

--Da─čdaki terörist dinlenirken ovadaki Türk i┼čçilerini seyrediyor.--S─▒n─▒r─▒ geçince seyretti─či o i┼čçilerin evlatlar─▒n─▒ öldürüyor.

--Barzani bu paray─▒ petrolden buldu, biz ise Güneydo─ču’daki petrol yataklar─▒m─▒z─▒ ─░srail ve ABD’li firmalara devrettik, bizim halk─▒m─▒z aç geziyor.--Irak’─▒n kuzeyinden bu bölgelere petrol paras─▒ ad─▒ alt─▒nda terör örgütünden halk─▒m─▒za para gönderiliyor.Y─▒llard─▒r bir  Prof. ┼čöyle diyor : bu kaynaklar─▒ devlet-millet beraber i┼čletmesi laz─▒m, (h.b)

E─čer onun dedi─čini dinleseydik; gökdelenlerin yükseldi─či bölge Hakkâri, Silopi, ┼×─▒rnak olacakt─▒.

Kendi topraklar─▒ndaki petrolü ABD’liye verenler, Erbil’i imar edenler, terörü de─čil bitirmek, ancak büyütürler.


      Peygamberimiz hadislerinde ihtimal bir gün F─▒rat’─▒n suyu çekilir. Ve alt─▒ndan hazineden bir da─č zuhur eder. Kim orada bulunursa bir ┼čey almas─▒n” demektedir. (Buhari, Fiten, 24; Müslim Fiten, 30; Ebu Davud, Melahim, 12, 13). Buradaki zenginlik anla┼č─▒lan birilerinin ba┼č─▒n─▒ döndürmü┼č.

---Hat─▒rlay─▒n Kuran-─▒ Kerim’de Allah (c.c) Talut ile Calut’un hikâyesinden bahsediyor.

---Talut, nehirdeki sudan içmeyin diyor. Kim içti kalbine fitne girdi kaybedenlerden oldu.

---┼×imdi ise Peygamber Efendimiz “kim orada bulunursa bir ┼čey almas─▒n” diyor.Yani bu bölgede ç─▒kacak zenginli─če kan─▒p kimse elini buna uzatmas─▒n.---Maalesef görüyoruz ki, bugün ba┼č─▒m─▒zdaki terörün kayna─č─▒ buras─▒.Paran─▒n avlad─▒─č─▒ siyasiler, bürokratlar ve i┼čadamlar─▒ terörün önlenmesinde en önemli engel olarak duruyor.---S─▒n─▒r─▒n bir taraf─▒nda petrol ak─▒yor, di─čer taraf─▒nda evlatlar─▒m─▒z─▒n kan─▒.---Irak’ta akan petrolün zenginlikleri ile avuçlar─▒n─▒ dolduranlar bilsinler ki avuçlar─▒ndaki ┼čehitlerimizin kan─▒d─▒r.


....GÜN GELECEK HERKES ETT─░─×─░N─░ BULACAK.EDEN BULUR...


      RAMAZAN BAYRAMINIZI KUTLAR TERÖRSÜZ ─░NSANLARIN DAHA SAYGIN,D─░N─░N─░ YA┼×AYAB─░LEN B─░R TOPLUM OLMASI D─░LER─░M.
Bu yazi toplam 2965 defa okundu
Yazar─▒n Di─čer Yaz─▒lar─▒
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler