´╗┐
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

┼×imdi biz koyun, sen ise devrimcisin ├Âyle mi?

CEMALETT─░N SAK
D├╝nya topraklar─▒ ├╝zerinde hi├ž bir darbe, asker veya polis deste─či olmadan ba┼čar─▒lamaz. D├╝nyan─▒n t├╝m ├╝lkeleri gizli destek verse de, baronlar bu ama├ž u─čruna servetlerini ortaya koysa, da ba┼čar─▒n─▒n gelmesi m├
15.06.2013 / 00:00


    Sadece Türkiye'deki örneklere bak─▒n, ne dedi─čimi iyi anlars─▒n─▒z.     40'larda, 60'larda, 80'lerde hep bu destek bulundu─ču için darbeler oldu. 90'larda Erbakan' da bu güçler destek verdi─či için ala┼ča─č─▒ ettiler.
┼×imdi kimse k─▒v─▒r─▒p, "Yahu ne alakas─▒ var. Biz sadece protesto hakk─▒m─▒z─▒ kulland─▒k. Erdo─čan'─▒ devirme giri┼čimimiz falan yoktu" falan demesin. Hiç ┼ček ┼čüphe yok ki, d─▒┼č deste─či vard─▒ bu kirli oyunun. Yoksa Irak'taki sava┼ča 10 muhabir, Libya'ya 6 muhabir, Tunus'a 4 muhabir gönderen CNN ─░nternetional, Taksim meydan─▒na s─▒k─▒┼č─▒p kalan gösteriler için 14 tecrübeli eleman─▒n─▒ görevlendirmezdi de─čil mi?    ─░ngiliz, Frans─▒z ve Alman kanallar─▒ ayn─▒ a─č─▒zdan bir kara kampanya ba┼člatmaz, Türkiye'yi ekonomik anlamda güvenilmez bir ülke olarak lanse etmez, "Türk bahar─▒" alt yaz─▒lar─▒ e┼čli─činde a┼ča─č─▒lamazd─▒.
─░ç destek de bir o kadar çoktu.     Olmasa, G-8 zirvesi için toplanan eylemcilere e┼ček sudan gelinceye kadar dayak atan ─░ngiltere, kendi totosundaki meseleyi b─▒rak─▒p Türkiye ile ilgilenmezdi.   Yoksa CHP'n─▒n Ba┼čkan─▒ Kemal K─▒l─▒çdaro─člu Kad─▒köy'de mitingini iptal edip arkas─▒na katt─▒─č─▒ onbinlerce eylemciyi bir minibüs sürücüsü maharetiyle Taksim'e b─▒rak─▒p, s─▒v─▒┼čmazd─▒.
Yoksa a─čz─▒ndan ve kaleminden necaset akan gazeteciler "Diktatöre direni┼č" man┼četleri atmaz, Birle┼čmi┼č Milletler'e, "HELP! HELP! Diktatör 27 ki┼čiyi öldürdü. Müdahale edin! HELPPP" diye ─░ngliizce mesajlar yazmazd─▒.Yoksa iktidar─▒n nemelar─▒n─▒ kesti─či sözde sanatç─▒lar, "2. Kurtulu┼č Sava┼č─▒ ba┼člad─▒. Bugün ölmek için ne güzel bir gün!", "Mesele sadece Gezi Park─▒ de─čil arkada┼č. Sen hâlâ anlamad─▒n m─▒? Hadi gel" diyerek "As─▒lacaks─▒n Tayyip" diyen cehennem taz─▒lar─▒na destek vermeye ko┼čmazd─▒.     Yoksa iktidar─▒n haks─▒z kazançlar─▒n─▒n önünde durdu─ču baronlar bu i┼čin ba┼č─▒n─▒ çekmezdi. Yoksa ─░srail, ─░lgiltere, Fransa, Almanya gibi ülkeler bu i┼če göbek atmaz, Avrupa Parlementosu'nda "Tayyip istifa" diyen slogan atanlara asla ve kat'a rastlamazd─▒k.
Yoksa anar┼čistinden tut, PKK’l─▒s─▒na, provokatöründen tut, aksiyoncusuna kadar herkes birkaç saat içinde orada toplanmazd─▒.Ba┼čar─▒l─▒ olman─▒z için önünüzde iki ciddi engelv ard─▒ ve o engelleri a┼čamad─▒n─▒z.    Hakk─▒n─▒z─▒ teslim etmek laz─▒m. "1000 polis istifa etti, saflar─▒m─▒za kat─▒ld─▒" yaygaras─▒ kopararak polisi, "Asker polise sokaklardan çekil yoksa size ate┼č ederiz dedi" diyerek askeri saflar─▒n─▒za çekmeye çal─▒┼čt─▒n─▒z ama olmad─▒. 
Haliyle amac─▒n─▒zda ba┼čar─▒l─▒ olamad─▒n─▒z.Kendizi de, koca Türkiye Cumhuriyeti'ni de rezil rüsva ettiniz. Oraya samimi duygularla ç─▒kan çevreci aktivistlerin tertemiz çabalar─▒na da leke sürdünüz. "Erdo─čan ülkenin Güneydo─ču'sunu PKK'ya verecek. Vay hain vay" diyen siz, 10 günde Taksim'in bir bölümünü PKK'ya, di─čer bölümünü DHKPC-'ye, bir ba┼čka bölümünü Ermenilere verdiniz. Taksim'i taksim taksim da─č─▒tt─▒n─▒z."Erdo─čan PKK ile müzakere masas─▒na oturuyor" diye y─▒rt─▒nan siz, PKK ve di─čer terör örgütleriyle kucak kuca─ča pozlar verdiniz, Öcalan ve terör örgütü bayra─č─▒n─▒n alt─▒nda huzurla yatt─▒n─▒z!Çok sevdi─činizi söyledi─činiz T.C.'nin otobüslerini yak─▒p, üzerine T.C. yazarak vatanperverlik (!) Biz buradan bunlar─▒ söyledik diye bize etmedi─činiz küfür hakaret b─▒rakmad─▒n─▒z. "Karde┼čim, oyuna gelme" diyen kesimlere, "Tayyip'in köpe─či" diyerek üstünlük taslad─▒n─▒z.Bir ç─▒ld─▒rm─▒┼čl─▒k haliyle sald─▒rd─▒n─▒z. Öyle ç─▒ld─▒rm─▒┼čt─▒n─▒z ki sizi uyaranlara "Koyun" derken, öte yandan bir avana─č─▒n, "Kolum koptu. Gözümü de ç─▒kard─▒lar. Lütfen yard─▒m gönderin!" diye ba┼člayan, #tatilöncesitakiple┼čelim" diye biten twitini bile 30 bin kez RT ettiniz!"48 saat daha direnirsek hükümet dü┼čecek" twitini 34 bin kez RT ettiniz!"Arkada┼člar malumunuz. Erdo─čan 4. dönem ba┼čbakan seçilemeyece─či için halk─▒ galeyana getiriyor ki erken seçime gidilsin ve tekrar seçilsin" diyen bir üstün zekal─▒n─▒n twitini 21 bin küsur kez RT ettiniz!"Polis saat 02.45'te elektrikleri kesecek. Silah sesleri duyulmas─▒n diye testereyle gelip bizi kesecek. RT acil yayal─▒m" diyene bile itibar edip 27 bin kez RT ettiniz.      Aran─▒zdan biri ç─▒k─▒p, "La o─člum saat 03.30 oldu. Niye elektrikler kesilmedi hala?" diye sormay─▒ ak─▒l etti de, sizinle dalga geçen, "Keban'daki görevli Allah'tan uyuyakalm─▒┼č ondan elektrik kesilmedi. Allah bizimle yürüyün arkada┼člar" diye dalga geçti, onu bile anlamad─▒n─▒z 12 bin küsur kez daha RT ettiniz!Bak─▒n size ba┼čka bir┼čey anlatay─▒m!

    

    Bir genç k─▒z─▒n eylemler s─▒ras─▒nda ya─čmur ya─čmas─▒ndan ilham alarak, "Bu ya─čan ya─čmur de─čil. Atatürk'ün gurur gözya┼člar─▒" sözüyle gaza gelip "Devrimi ba┼čard─▒k ┼čükürler olsun" diyeninizi gördüm can─▒m karde┼čim!     Bu ülkenin insan─▒, gece Taksim Meydan─▒'nda çekilen bir foto─črafa photoshopla Atatürk'ü koyup "O da aram─▒zda ve bizimle. Merak etmeyin" diye payla┼č─▒lan bi tweet gördü yahu...      Erdo─čan'a "Diktatör" derken, Esad'─▒ destekleyen yay─▒nlar yapan El Akhar gazetesinde gerçek diktatöre ba─čl─▒l─▒klar─▒n─▒ her yaz─▒s─▒nda sunan Ece Temelkuran'─▒n pe┼čine tak─▒ld─▒n─▒z! 

  

    "Ço─čunluk bana bir┼čey dayatamaz ama, ben az─▒nl─▒k olarak onlara istedi─čim ┼čeyi dayat─▒r─▒m" diyerek kendinizi inkar edip toplumun gözünde bir anda s─▒f─▒ra indiniz.Dün bir kanalda izledim.    Muhabir, aran─▒zdaki bir eylemciye , "─░ktidar bunun bir darbe giri┼čimi oldu─čunu söylüyor. Sizin birilerinin oyununa geldi─činizden bahsediyor" diye soruyor.    Eylemci, "Biz Türk gençli─čiyiz. Atatürk gençli─čiyiz. Bizi kimse oyunlar─▒n içine çekemez. Bizi kimse kand─▒ramazzz" diye   cevap veriyor. Siz ┼čak ┼čak ┼čak alk─▒┼čl─▒yorsunuz.Muhabir bu kez, "Peki Erdo─čan refarandum yap─▒labilece─čini söyledi. Ne diyorsun" diye soruyor.    Eylemci gözü dönmü┼č bir halde, "Ne referandumu karde┼čim, ne referandumu? Halka soracak, halkaaa!" diye ç─▒─č─▒r─▒yor, siz yine ┼čak ┼čak ┼čak alk─▒┼čl─▒yorsunuz.Yahu arkada┼č! Tüm bunlar─▒n üstüne siz bir de kalk─▒p bana ve benim gibilere "Koyun sürüsü" diyorsunuz!Vallahi raz─▒y─▒m!Devrimcilik için gerekli olan zeka buysa, ben koyun olarak kalay─▒m, raz─▒y─▒m!

Bu yazi toplam 2908 defa okundu
YORUMLAR
turgay kurt: 
"biz b├Âyle kalal─▒m"
sizler koyun olmaya devam edin bizlerde cumhuriyeti korumak icin devrimci olmaya devam edelim
17.06.2013 / 10:23
Yazar─▒n Di─čer Yaz─▒lar─▒
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler