´╗┐
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Faturan─▒n bedeli G├╝len

CEMALETT─░N SAK
operasyonun haberleri ├Ânceden mi al─▒nm─▒┼č?
02.02.2014 / 00:00


  17  Aral─▒k ile a┼člayan operasyonlardan Hükümetin haberi varm─▒yd─▒ acaba.Say─▒n ba┼čbakan─▒m─▒z ─░ran öncesi konu┼čmas─▒nda bu operasyonlar ile ne dolar'─▒n yükseli┼činin nede faiz art─▒┼č─▒n─▒n bir sebebidir demi┼čti.   Bana göre bu aç─▒klaman─▒n sebebi ┼čöyle:   Kaç─▒n─▒lmaz olan faiz art─▒┼č─▒n─▒n ve dolar'─▒n yükseli┼čini haberini önceden haber alan iktidar , olay─▒n kötü gidi┼čat─▒n─▒ nas─▒l kendime faydal─▒ ederim ┼čeklinde ki aray─▒┼č─▒n─▒ Gülen ve cemaatini ç─▒ban ba┼č─▒ göstererek hem oy'lar─▒m─▒ sabit tutar─▒m hemde Gülen'in iç yüzünü ortaya ç─▒kar─▒r─▒m havas─▒na girmi┼čtir.   Bu süreç iki y─▒l içinde üç seçim olu┼ču,seçimlerin kazan─▒lmas─▒ yönünde yap─▒lmas─▒d─▒r.Süreçte çok ki┼či zarar görmü┼čtür.D─▒┼č mihraklar bizim içten sat─▒lm─▒┼č insanlar─▒m─▒z ile kol kola girerek operasyonlara göz yumdular.25 aral─▒kta Bilal erdo─čana at─▒lanlar çamurlar nerdeyse ülkede kaosu ba┼člat─▒yordu.25 Aral─▒kta Ba┼čbakan'─▒n k─▒s─▒kl─▒'daki evinin önünde korumalar ile polisler aras─▒nda  silahlar çekildi─či söyleniyor.Amaçlar─▒ ne idi.   Fettullah Gülen; halen denizler ötesinden icazet vermeye devam ediyor.Kendi iç dünyas─▒n─▒ kapatm─▒┼č olan Gülen gerçekten islama m─▒ insanlar─▒ davet ediyor yoksa ─▒l─▒ml─▒ islam ve dinler aras─▒ dialog ça─čr─▒lar─▒na m─▒ devam ediyor?   ─░slamiyeti ara┼čt─▒ral─▒m gerçek anlam─▒ ile.Görüyoruz ki islamiyette ne mant─▒k dini nede ─▒l─▒ml─▒ islam kelimelerini yak─▒┼čt─▒ramay─▒z.Çünkü islamiyet kurallar─▒ belirlenmi┼č sadece insan─▒n iyi yönde bir araç olarak kullanarak kulluk vazifesini yerine getirmesidir.Dinler aras─▒ dialog kelimesi ve ça─čr─▒larda bulunmaksa bir müslümana yak─▒┼čmayan ba┼čka bir dini benimsemi┼č gibi kullan─▒lmamad─▒r.Kur-an'─▒ Kerim'de son din islamiyettir hükmünü bilmeyen yoktur san─▒r─▒m.Dinler kelimesi ne bakacak olursak ço─čul ifade ediyor ve kabul etmek anlam─▒ sizce ta┼č─▒m─▒yor mu?    Say─▒n Gülen kendi iç dünyas─▒n─▒ amaçlar─▒n─▒ gerek dinlemeler ile gerek bedduas─▒yla gerek yan─▒ndakilerinin konu┼čmalar─▒ ile ortaya koymu┼čtur.Seçimlere %50 oy alm─▒┼č bir siyasi parti hakk─▒nda ve bu partiye oy ve gönül vermi┼č o kadar insan─▒ keriz yerine koymak kimsenin haddine de─čildir.Gülen grubunun geçmi┼čten bu güne her iktidar ile yak─▒n durmas─▒,felsefesi,Say─▒n gülenin ülkesine dönmemesinin ba┼čka bir sebebi yoktur.Hocas─▒ said nürsi'nin o kadar ─▒zd─▒rap çekti─či göz önünde bulundurursak , Gülen Ülkemize yanl─▒┼čl─▒k etmi┼čtir.   Fitne üreticileri dünyadaki geli┼čmelere yeti┼čemiyorlar.Her geli┼čmeye ‘özel fitne’ dü┼čünmek zor olsa gerek.Güneydo─ču’da güzel geli┼čmeler var.Fitneciler bu geli┼čmeler için neler planl─▒yorlar acaba?Erdo─čan’─▒n güneydo─ču plan─▒n─▒ bilmeyenler için aktaral─▒m.Bölge art─▒k ‘güneydo─ču’ olmaktan ç─▒kacak.Ba┼čbakan ┼ču f─▒rt─▒nal─▒ günleri atlatabilirse ‘Silopi’ serbest bölge olacak.

Çevrede organize sanayi bölgeleri kurulmaya ba┼članm─▒┼čt─▒ zaten.Erdo─čan ve Barzani, bölgeyi ticari bir merkez haline getirmeye kararl─▒.Yak─▒n zamanda topraklar alt─▒n gibi k─▒ymetli olacak.

    Hatta geli┼čmelere göre Kuzey Irak ve Türkiye s─▒n─▒r─▒ kalkabilecek.Barzani kendisini 6 milyon nüfuslu bir alana hapsetmek yerine Türkiye ile ekonomisini güçlendirmek istiyor. Petrol ve Uranyum yataklar─▒n─▒ ABD’nin i┼čletmesine verdi─čine göre Yapacak tek bir┼čey kal─▒yor. Sanayisini güçlendirmek. Araplar─▒n dü┼čtü─čü hataya dü┼čmek istemiyor. Yani, petrol ve uranyumdan elde edece─či gelirle ‘tembel ve üretmeyen’ bir halk─▒ olmas─▒ndan kaç─▒n─▒yor. Kuzey Irak’ta 3000′e yak─▒n türk firma var.Yat─▒r─▒m yapan firmalardan 10 y─▒l boyunca vergi almama taahhüdü vermi┼č. Yani ‘milliyetçi ve kapal─▒ bir ülke olmak yerine tüm dünyaya aç─▒lmak istiyor. Ayn─▒ ┼čeyi AB ve ┼×anghay be┼člisi de yapm─▒yor mu?Kapal─▒ ülke olman─▒n s─▒k─▒nt─▒lar─▒n─▒ herkes ya┼čad─▒.Barzani’nin aç─▒labilece─či en uygun ülke Türkiye.Erdo─čan’da ayn─▒ ┼čeyi güneydo─ču için dü┼čündü─čüne göre bu projenin olmamas─▒ için hiç bir engel yok.

   Abdullah Öcalan bu geli┼čmelerin fark─▒nda ve desteklemekten ba┼čka çaresi yok.Ya┼č 65. Yolun sonu say─▒l─▒r. Süreci destekleyerek tarihe ‘Kazanan Lider’ olarak geçmek istiyor.Ya┼čanan sava┼čta kimse kazanmad─▒ oysa. Kazanan ‘Kapitalizm’ olacak.PKK siyasi varl─▒─č─▒n─▒ sürdürmek istiyorsa ‘sermayesini’ de olu┼čturmak zorunda. Sermaye olmadan, siyasi alanda söz sahibi olmak imkans─▒z.

   Güneydo─ču ve Kuzey Irak’ta kürtlerin ‘Türk antipatisi’ yok. Herkes rahat çal─▒┼č─▒yor.Mardin havaliman─▒nda indi─čim zaman Ankara’l─▒ bir marangoz ustas─▒ ‘Erbil’e nas─▒l gidebilece─čini sormu┼čtu. ” Ben de ilk defa geliyorum, birisine soral─▒m dedim.”

K─▒z─▒ltepe’li bir arkada┼ča sorduk.

-Gelin ben sizi arabamla otogara götüreyim, Erbil otobüsüne bindireyim dedi.

Otogara gitti─čimizde , bilet sat─▒c─▒s─▒na s─▒k─▒ s─▒k─▒ya tembih etti.

– Arkada┼člar misafirdir, aman göz kulak ol ..

Anadolu kültürü halen bozulmam─▒┼č. ─░nsan kendisini daha rahat hissediyor.Bölgeye ve olaylara halen ┼čüphe ile bakanlara ┼čunu tavsiye ediyorum. Bir gezi düzenleyin, Güneydo─ču’yu gezin, Erbil’e kadar gelin. ─░nsanlarla tan─▒┼č─▒n, sohbet edin, beklentiler neymi┼č dinleyin.Geziden sonra evinize dönerken takip etti─činiz medyaya lanet okuyacaks─▒n─▒z.Karde┼č kavgas─▒n─▒ körükleyenlere, kanlar─▒m─▒z ile beslenenlere lanet okuyacaks─▒n─▒z.

Fitnecilere gelince.

Eski günlere dönmeyi çok istiyorlar. Bugünkü ses kay─▒tlar─▒nda ‘muhterem abi’ Barzani ve Erdo─čan’─▒n kellesini alacaklar, ortal─▒k kar─▒┼čacak ” diye heyecanla anlat─▒yordu. Cemaatin haber kayna─č─▒ sa─člam ne de olsa.

Fitneciba┼č─▒ ─░srail ve onlar─▒n yerli u┼čaklar─▒ acaba nas─▒l bir plan kuruyorlar ?

Kayg─▒m─▒z yok.

Acaba Allah, içimizdeki ‘kalitesiz hainlere’ ve fitnecilere nas─▒l bir ‘son’ haz─▒rlad─▒ ?--Sizce dünyada neden her zaman zengin çocuklar─▒n─▒  okutuyorlar?(Gülen'in okullar─▒)Sayg─▒lar─▒mla.

Bu yazi toplam 2735 defa okundu
Yazar─▒n Di─čer Yaz─▒lar─▒
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler