´╗┐
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

H├╝kumet ve CemaatÔÇÖin aras─▒ neden a├ž─▒ld─▒?

CEMALETT─░N SAK
H├╝kumet ve Cemaat. Okumay─▒ sevmeyen bir millet de─čiliz asl─▒nda. Sadece detaylar─▒ sevmiyoruz. Bu y├╝zden bankadan kredi al─▒rken, bir web sitesine ├╝ye olurken, i┼č s├Âzle┼čmesi imzalarken hi├ž bir detaya bakm─▒yoruz. Sonu├
14.03.2014 / 00:00


    Madde madde Hükumet  ve Cemaat in aras─▒ neden aç─▒ld─▒ bunu yazmaya çal─▒┼čaca─č─▒m. Ancak bütün maddeler nedenlerden ibaret olmayacak. Baz─▒ maddeler bilgi de içeriyor olacak. Bu yüzden sab─▒rla okuyun. Bu yaz─▒n─▒n kaybedeni çok, önceden söylemi┼č olay─▒m.

Not: Bu makalede yaz─▒lacak olan Amerika ve ─░srail devletlerinden kas─▒t asl─▒nda bütün planlar─▒n arkas─▒ndaki tek ülke olan ─░ngilteredir.

   1- Fethullah Gülen Amerika’ya yerle┼čmese idi dünyan─▒n dört bir yan─▒nda okullar aç─▒lmayacakt─▒. Amerika buna müsaade etmezdi. Orta do─ču’da Türkiye gibi bir müttefiki elde tutman─▒n yolu sadece Hükumet ile iyi ili┼čkiler kurmak anlam─▒na gelmez, halk─▒n sevdi─či kanaat lideri olarak tan─▒d─▒─č─▒ ┼čah─▒slar─▒ da kontrol etmekten geçiyordu. Amerika Türkiye’de bir kaç kanaat liderini kontrol alt─▒na alabildi. Daha fazla kanaat liderine nüfuz edemeyince kendisi kanaat liderleri ortaya ç─▒karmaya çal─▒┼čt─▒ (─░skender Evrenoso─člu, A.O v.b) Kendi yaratt─▒klar─▒ kanaat önderleri tek tek ellerinde patlay─▒nca (kimi sap─▒k ç─▒kt─▒, kimi kedi merakl─▒s─▒) ellerinde kala kala Fethullah Gülen kalaca─č─▒n─▒ anlad─▒lar bu yüzden Fethullah Gülen’i her anlamda desteklediler. Fark ettiyseniz Rusya (Putin ve Medvedev) ülkesinden önce sermaye baronlar─▒n─▒ kovdu, sonra da Gülen okullar─▒ gibi tehlike arz edebilecek yap─▒lanmalara yasak getirdi. Mesela Rusya’da Gülen Gurubu’nun okullar─▒ tek tek kapat─▒l─▒rken Süleymanl─▒ Cemaati’nin yurtlar─▒na hiç dokunulmad─▒. Bununla ilgili Rusya’dan Türkiye’ye özel bir ekibin gelip buradaki Suleymanl─▒ Cemaati’ne ait yurtlar─▒ tek tek gezdi─čini ve bu cemaatin tamamen ─▒slah çal─▒┼čmas─▒ yapt─▒─č─▒na kanaat getirip bunu rapor olarak Putin’e sundu─čunu biliyor muydunuz? Ayn─▒ çal─▒┼čmay─▒ Gülen Okullar─▒nda da yapt─▒lar ancak bu okullarda devletlere nufuz edebilmek ad─▒na insanlar yeti┼čtirildi─čini anlad─▒klar─▒ zaman bütün okullar─▒ tek tek kapatt─▒lar. Di─čer ülkeler de ayn─▒ ┼čeyi yapacaklard─▒ ancak Amerika buna müsade etmedi ve Gülen okullar─▒n─▒n dünya çap─▒nda yay─▒lmas─▒na müsaade etti. Tek ┼čartla ; O da Gülen’in Amerika’da kendi kontrolleri alt─▒nda kalmas─▒yd─▒.

2- Türkiye’de Atatürk’ün kurdu─ču Hükumet dahil hiç bir Hükumet  ─░ngiltere’den onay almadan kurulmam─▒┼čt─▒r. ─░ngiliz kraliyet ailesi Erdo─čan’─▒nda hükümeti kurabilmesi ad─▒na Amerika ve ─░srail’e gerekli yetkileri vermi┼č ve Erdo─čan’─▒ desteklemelerini emretmi┼čtir. Bu durumda aç─▒klanabilecek bir kaç sebep vard─▒r. Birincisi ileride yapacaklar─▒n─▒ dü┼čündükleri Arap baharlar─▒ için Orta do─čuda gösterebilecekleri örnek pilot devlet (Arap baharlar─▒ olmadan önce Hükumet kurulmu┼čtu). ─░kincisi ─░srail’in güvenli─čini sa─člayabilecek bir devlet. Üçüncüsü madden çökmü┼č olan Orta do─ču’ya yeni bir nefes katacak devlet. Bunlar─▒ sol partili biri ba┼čaramazd─▒. Çünkü sadece çalmakla yetinirdi, öyle de oldu. Milliyetçi yapamazd─▒, i┼či gücü halk─▒ birbirine k─▒┼čk─▒rtmak olurdu, oysa Orta do─ču ─░slam ad─▒ alt─▒nda birli─če muhtaçt─▒, bunu Anap yapamazd─▒ çünkü güçlü bir liderleri yoktu. Bunu yapabilecek tek kahraman Recep Tayyip Erdo─čan’d─▒. ─░stanbul’u yeniden in┼ča eden adam olarak biliniyordu. Ve Erbakan gibi mükemmel bir ┼čahsiyeti halk─▒n ihmal edebilmesi için kar┼č─▒s─▒na defolu da olsa mükemmel bir ba┼čka adam ç─▒karmak gerekirdi. Erdo─čan da bunun için Amerika’ya gitti.

3- Erdo─čan Amerika’da baz─▒ görü┼čmeler ve anla┼čmalar yapt─▒. Bunu kimse inkar edemez. Ama buna kimse devleti satt─▒ da diyemez. Erdo─čan ak─▒ll─▒ adamd─▒. Bu ülkeyi o istese de istemese de Amerika’n─▒n istedi─či birileri yönetecekti. En az─▒ndan kendi kontrolünde bu yönetimin olmas─▒, baz─▒ hürriyet ve özgürlükleri Türkiye’ye getirebilmesi, toplumun daha ferah ya┼čamas─▒ demekti. Bu yüzden Amerika’n─▒n teklifini geri çevirmedi. Amerika kendi yapt─▒─č─▒ planlar dahilinde Erdo─čan’─▒ kullanacakt─▒. Böylece hem kanaat önderi Fethullah Gülen hem de Siyasi Lider Erdo─čan avuçlar─▒n─▒n aras─▒nda olacakt─▒. Ama onlar plan yaparken Erdo─čan bo┼č durmam─▒┼čt─▒. Erdo─čan onlar─▒n kendisini kulland─▒klar─▒n─▒ zannetmesini istemi┼čti. Amerika Erdo─čan─▒, Erdo─čan’da Amerika’y─▒ kullanacakt─▒. Bir yere kadar. Amerika Erdo─čan’─▒n foyas─▒n─▒ anlayana kadar Erdo─čan istedi─či gücü elde etmi┼č olacak ve Amerika’ya kafa tutabilecekti. Erdo─čan Rusya’y─▒ ayd─▒nl─▒─ča kavu┼čturan Putin’i örnek al─▒yor, Erbakan’─▒n ona ö─čretti─či tarih derslerini tekrarl─▒yor, Davuto─člu gibi d─▒┼č siyaset dehalar─▒n─▒ yan─▒ ba┼č─▒ndan ay─▒rm─▒yor, 28 ┼čubattan ald─▒─č─▒ Medya dersi ile bir yandan TV, Gazete ve Radyo kanallar─▒nda nüfuz olu┼čturmaya çal─▒┼č─▒yor, Türkiye’de sözü geçen siyaset, din ve bilim adamlar─▒n─▒ tek tek arkas─▒na al─▒yor, Ordu’da yeni düzenlemeler yap─▒yor, üst üste yasalar ç─▒kar─▒yor, polisi güçlendiriyor, yarg─▒y─▒ arkas─▒na al─▒yor, her çevreden tekmil koca bir ordu haz─▒rl─▒yordu. Erdo─čan bütün bunlar─▒ yaparken birine çok güvenmi┼č ve bütün bu guruplar içinde kadrola┼čmas─▒na müsaade etmi┼čti. O ki┼či Fethullah Gülen’di.

4- Türkiye’nin ekonomik durumu her geçen gün daha iyiye giderken, s─▒f─▒rlar paralardan at─▒l─▒yor, yeni köprüler, yeni ┼čehirler, yeni metrolar, yeni kanallar, yeni istihdamlar─▒ beraberinde getiriyor, 140 lira olan asgari ücret 1000 TL oluyor, daha önce ─░stanbul’un Anadolu yakas─▒nda sadece Carreffour AVM varken, her ilçede 3′er 5′er AVM aç─▒l─▒yor ve her biri tavan cirolar yap─▒yor, altyap─▒ iyile┼čtirmeleri sonuca gidiyor, yollar dublele┼čiyordu. Bütün bunlar olurken devletin kasas─▒ da doluyor, devlet faiz ödemeyi b─▒rak─▒p borç vermeye kalk─▒yor, ─░ran ile ticaret yapmak için uluslararas─▒ para ak─▒┼č─▒n─▒ sa─člayan SWIFT kodu kullanm─▒yor ve muazzam bir para ak─▒┼č─▒ sa─član─▒yor, bu paran─▒n miktar─▒n─▒ ne ABD ne ba┼čka devletler ö─črenemiyor, hepsi ç─▒ld─▒r─▒yordu. Art─▒k kasada yeterince para birikti─čine inanan ve bu paray─▒ birilerinin yemesi gerekti─čini dü┼čünen bir Amerika vard─▒ art─▒k. Bu paray─▒ yiyecek olan baronlar da haz─▒rolda bekliyordu. Recep Tayyip Erdo─čan Davos’ta ─░srail devlet ba┼čkan─▒n─▒ yerin dibine sokuyor, bütün ülkeler a─čz─▒ aç─▒k izliyor, Mavi Marmara’da sadece Türkler ┼čehit verirken Türkiye bir anda ─░slam aleminin bilinçalt─▒nda küflenmi┼č olan Ümmet bilincinin merkezi oluyordu. Art─▒k Amerika için hareket vaktiydi, daha fazla bekleyemezdi. Daha fazla güçlenmemeliydi Türkiye. Çünkü Ba┼čbakan yerli otomobilden bahsediyor, Uzaya uydular f─▒rlat─▒l─▒yor, kendi uça─č─▒m─▒z─▒ ve helikopterimizi üretmekten bahsediyor, Altay Tank─▒ ─░srail’in ve Almanya’n─▒n üzerinde y─▒llarca çal─▒┼čt─▒─č─▒ tanklara ta┼č ç─▒kart─▒yor, silah ihracat─▒m─▒z silah ithalat─▒na yakla┼čacak kadar art─▒yor, Türkiye önü kesilemez bir dönemece giriyordu. Art─▒k buna dur demeliydi. Tek eksik, yarg─▒ ve Recep Tayyip Erdo─čan’─▒n destekçileri kar┼č─▒s─▒nda c─▒l─▒z kalan medya gücüydü. Ne yapmal─▒yd─▒?

5- Türkiye’deki bütün sermaye baronlar─▒n─▒, bütün medya gücünü, bütün hukukçular─▒, bütün üniversiteleri, bütün yarg─▒ birimlerini, bütün kanaat önderlerini, bütün muhalif partileri, bütün vak─▒flar─▒, bütün dernekleri, LGBT gibi kenarda kö┼čede laz─▒m olur diye kurduklar─▒ bütün örgütleri tek yumruk haline getirip, Recep Tayyip Erdo─čan’─▒ devirmenin zaman─▒ gelmi┼čti. Bunun için bahane haz─▒rd─▒. Gezi Park─▒nda a─čaç eylemi yap─▒lacak, önceden ayarlanm─▒┼č polisler a┼č─▒r─▒ güç kullanacaklar, toplum tepki gösteriyormu┼č gibi oraya toplanacak ve bir y─▒k─▒ma start vereceklerdi. Ama hesaba katmad─▒klar─▒ bir ┼čey oldu. ─░stihbarat te┼čkilat─▒ mevcut emniyetten ba─č─▒ms─▒z bir ┼čekilde çal─▒┼čarak Gezi Park─▒ olaylar─▒n─▒ tek tek de┼čifre etti, Hükumet’in destekçisi baz─▒ medya organlar─▒ ve yazarlar dakika dakika olanlar─▒ yazd─▒ ve en önemlisi milyonlarca insan Recep Tayyip Erdo─čan’a D─░K DUR E─×─░LME BU M─░LLET SEN─░NLE mesaj─▒ verdi. Bu mesaj─▒ ne CNN’in 24 saatlik gezi park─▒ canl─▒ yay─▒n─▒, ne Financial Times’─▒n kötü ekonomi yalanlar─▒, ne BBC’nin ajan muhabirleri, ne de Almanya’dan gelen Otpor Örgütü uzmanlar─▒ alt edemedi. Çünkü mesaj millettendi ve millet bütün güçlerin üstünde bir güçtü. Milletin gücü olmadan hükümeti devirmek ise kumda tu─čla ile arabac─▒l─▒k oynamaya benzerdi.

6- Hükumet’i Gezi’de devirip yerine hem sa─čdan hem de soldan bir kar─▒┼č─▒m yaparak ekip yerle┼čtirmek isteyen Amerika bunu beceremeyince gizli silah─▒n─▒ ortaya ç─▒karmaya karar verdi. Art─▒k risk alma vakti gelmi┼čti. Gezi’de olu┼čturduklar─▒ muazzam gücün Recep Tayyip Erdo─čan’a i┼člememesi Amerika, ─░ngiltere gibi d─▒┼č güçleri daha fazla korkuttu. Kolunu k─▒rd─▒klar─▒n─▒ dü┼čündükleri Türkiye’nin kafas─▒n─▒ koparma vakti gelmi┼čti. Bunu meydan sava┼č─▒nda beceremedikleri a┼čikard─▒. En iyisi brütüsçülük oynamakt─▒. En iyisi Recep Tayyip Erdo─čan’─▒n beklemedi─či biri ile beklenmedik bir hamle üzerinden sald─▒rmakt─▒. Harcayacaklar─▒ ki┼či belliydi. Asl─▒nda elde kalan son ki┼čiydi o. Bunu yaparak hem Fethullah Gülen’in gücünü zay─▒flatacaklard─▒ hem de Recep Tayyip Erdo─čan’─▒n. Yani d─▒┼č güçler bir ta┼čla iki ku┼č vuracaklard─▒.

7- Gezi olaylar─▒ sonras─▒ hemen kirli oyunlar oynanmaya ba┼čland─▒. Hükumetin bakanlar─▒ ve çocuklar─▒ hedefe al─▒nd─▒. Takipler yap─▒ld─▒. Görü┼čmeler kaydedildi. En önemlisi Devlet’in en büyük bankas─▒ olmaya aday Halkbankas─▒ da bu operasyonla beraber dibe çökecek, ─░ran ile yap─▒lan ticaret engellenecekti. Hakan Fidan’─▒n kellesini isteyen ─░srail yerine piyon olarak cemaatin adam─▒n─▒ koyacak, Türkiye’nin bütün istihbarat─▒n─▒ eskiden oldu─ču gibi elinde tutacakt─▒. Operasyon Ba┼čbakan Erdo─čan’a kadar uzanacak, Ba┼čbakan Erdo─čan’─▒ istifa ettirir ettirmez içeri alacaklard─▒. Hedef büyüktü, gözler karayd─▒. Bütün emirler verilmi┼č. 17 Aral─▒k gecesini ikinci bir lozan yapacaklard─▒. Cemaat yarg─▒ organlar─▒nda me┼čhur iki savc─▒s─▒n─▒ kullanacak, medya aya─č─▒nda ise sahibi olduklar─▒ organlar haricinde eski operasyonlarda ismi bavullarla geçen iki tetikçisini kullanacakt─▒. Onlar da haz─▒rd─▒. Onlar Askeri vesayeti ortadan kald─▒rm─▒┼člard─▒. Onlar yarg─▒ vesayetini ortadan kald─▒rm─▒┼člard─▒. Onlar e─čitim vesayetini ortadan kald─▒rm─▒┼člard─▒. Onlar─▒n önünde kimse duramam─▒┼čt─▒. Ba┼čbakan da duramazd─▒. Hükümeti de devireceklerinden emin bir ┼čekilde ç─▒km─▒┼člard─▒ yola. Halbuki onlar bütün bu vesayetleri ortadan kald─▒r─▒rken yanlar─▒nda Ba┼čbakan ve dolay─▒s─▒ ile millette vard─▒. Ba┼čbakan─▒ ortadan kald─▒r─▒rken bunu hesap edememi┼člerdi. Millet kar┼č─▒lar─▒nda dikilecek, boylar─▒n─▒n ölçülerini alacaklard─▒. Bir sava┼č─▒ kumandan─▒n de─čil, ordunun kazand─▒─č─▒n─▒ unutmu┼člard─▒. Önceki sava┼člar─▒ kendilerinin kazand─▒klar─▒n─▒ zannediyorlar ve bu sarho┼člukla operasyona ba┼čl─▒yorlard─▒.

8- 17 Aral─▒k’ta operasyon ba┼člad─▒, bakan çocuklar─▒, vekil çocuklar─▒, i┼č adamlar─▒ tek tek bask─▒nlarla içeri al─▒nd─▒, sorguland─▒. Sorgu ba┼člad─▒─č─▒ ilk gün medyan─▒n iki tetikçisi bir bir dökülmeye ba┼člad─▒, 7-8 ay önceki mesajlar─▒ ortaya ç─▒kt─▒, operasyondan bu ┼čah─▒slar─▒ haberdar eden savc─▒lar nas─▒l oluyor da üslerini veya yarg─▒ kurumlar─▒n─▒ bilgilendirmiyordu, operasyonu bu ┼čah─▒slara s─▒zd─▒ran emniyet müdürleri nas─▒l oluyor da operasyondan üslerini haberdar etmiyordu. Ortada bir kapan vard─▒ ve bu kapan─▒n üzeri Ananas bitkisi ile kamufle edilmi┼čti. Kimse fark─▒nda de─čildi. Herkes Fethullah Gülen 4 metre kare bir odada sabahtan ak┼čama kadar ibadet ediyor ve sadece a─čl─▒yor diye inanm─▒┼čken ortaya ak─▒l almaz ses kay─▒tlar─▒ ç─▒k─▒yor ve cümle alem yeryüzüne gelmi┼č geçmi┼č en büyük CEO, GENEL MÜDÜR’ü yani Fethullah Gülen’i tan─▒maya ba┼čl─▒yordu.

9- Operasyon sekmi┼čti, nokta at─▒┼č─▒ yapaca─č─▒n─▒ zannedenler yan─▒lm─▒┼čt─▒, devlet kurumlar─▒ ve özellikle istihbarat iyi çal─▒┼č─▒yordu. Dü┼čman 1 y─▒l içerisinde 2. tarihi yenilgisini almaya haz─▒rlan─▒yordu. Onlar için bu  iki yenilgi bizim için ise bu iki zafer o kadar önemliydi ki Rusya Devlet Ba┼čkan─▒ Putin “Türkiye’nin ba─č─▒ms─▒zl─▒k mücadelesini alk─▒┼čl─▒yorum” diyordu. Bosna Hersek’ten, Malezya’dan, Filistin’den, M─▒s─▒r’dan, Endonezya’dan, Pakistan’dan Müslümanlar gösteriler yap─▒p son kalenin ayakta kalmas─▒n─▒ istiyorlard─▒. Evet Türkiye son kaleydi. Sermaye baronlar─▒n─▒n at ko┼čturmak için sab─▒rs─▒zland─▒─č─▒, bankalar─▒ tekrar bo┼čaltmak için can att─▒─č─▒, devlet kurumlar─▒n─▒ iç etmek için a─č─▒zlar─▒n─▒n suland─▒─č─▒, ezan─▒ susturmak, insanlar─▒ yozla┼čt─▒rmak, ┼čeytana hizmet etmek için ter döktükleri son ülke buras─▒yd─▒.

10 – Üçüncü Dünya Sava┼č─▒ ç─▒km─▒┼čt─▒. Kimsenin haberi yoktu. Banglade┼č’te Müslümanlar sokakta öldürülüyor. Myanmar’da Budistler camii ve Müslüman mahalleleri bas─▒p masumlar─▒ diri diri yak─▒yor, Filistin’de duvarlar örülüp Müslümanlar açl─▒─ča terk ediliyor, M─▒s─▒r’da darbe yap─▒l─▒p sokak ortas─▒nda katliamlar yap─▒l─▒yor, Irak’ta ┼×ii ve Sünni bahanesi ile her gün onlarca bomba patl─▒yor, Suriye’de Esad rejimi Müslümanlara kan a─člat─▒yor, Do─ču Türkistan’da Çin Halk Cumhuriyeti Müslümanlar─▒ k─▒s─▒rla┼čt─▒r─▒yor, Somali’de, Etiyopya’da çölün ortas─▒nda bile El Kaide denen ve ismini bile Amerikal─▒lardan duydu─čumuz bir örgüt hortluyor, Müslümanlar dünyan─▒n her yerinde zulüm ve i┼čkence alt─▒nda eriyordu. Sava┼č olmayan, kazand─▒─č─▒m─▒z bir tek yer vard─▒. Müslümanlar─▒ tekrar bir araya getirecek, ─░slam─▒ tekrar diriltecek, yeniden bir dirili┼če ┼čahitlik edecek o topraklar Türkiye’ydi. ┼×eytan─▒n ve u┼čaklar─▒n─▒n tek amac─▒ burada da fitne ate┼čini yak─▒p ─░slam─▒ somut olarak tamamen ortadan kald─▒rmak, ortada güçlü bir ─░slam devleti b─▒rakmamakt─▒. Evet Müslümanlar bunun fark─▒nda de─čildi ama 3. dünya sava┼č─▒ çoktan ba┼člam─▒┼čt─▒.

11- Türkiyeyi de sava┼č─▒n ortas─▒na atmak isteyen, pasifize etmek isteyen d─▒┼č güçler ellerinde son kozu olan cemaati kullanmaktan çekinmediler. Milletvekilleri istifa ettirdiler, bürokratlar─▒ yasa d─▒┼č─▒ hareketlere te┼čvik ettiler, baz─▒lar─▒n─▒ tehdit ve ┼čantajla taraflar─▒na çekmek istediler. Bu yüzden belki Ba┼čbakan Ha┼čha┼či benzetmesi yapt─▒. Belki bu yüzden bu benzetme cemaatin bu kadar zoruna gitti. Gitmeliydi. Çünkü do─čruydu. Yanl─▒┼č olsa gülüp geçeceklerdi. Öyle olmad─▒ ve olmayacakta.

12- Hedef yerel seçimler de─čil genel seçimler, bundan sonra 1 y─▒l boyunca Akparti’de istifalar devam edecek, baz─▒ bölgelerde patlaklar olacak, farkl─▒ savc─▒lar, farkl─▒ soru┼čturmalar olacak, farkl─▒ ses kay─▒tlar─▒, farkl─▒ görüntüler ç─▒kacak ortaya. Hedef 1 sene içerisinde genel seçimler yap─▒lana dek Hükumeti y─▒pratmak olacak. Bu yar─▒┼č─▒n kaybedeni hem Akparti olacak hem Cemaat. Kazanan ise ┼čak┼čakç─▒lar. Yani eline cips ve kola al─▒p evlerinde mücadeleyi TV’den keyifle izleyenler. Bizim Gezi’de yapamad─▒─č─▒m─▒z─▒ 1 gecede cemaat yapt─▒ diyen zihniyet olacak kazanan.

13- Bilmem hat─▒rlar m─▒s─▒n─▒z? Bütün bunlar─▒n fark─▒ndaym─▒┼č gibi son genel seçimlerden sonra “Art─▒k Gel Bitsin Bu Hasretlik” demi┼čti Ba┼čbakan. Sizce bunlar─▒n fark─▒nda de─čil miydi Ba┼čbakan? Fethullah Gülen Türkiye’de olsayd─▒ ve CEO olmak yerine Hoca efendi olmay─▒ tercih etseydi ┼ču anda Türkiye’de durum çok farkl─▒ olurdu. Ama vazgeçemedi ┼čirketlerinden. Amerika’da kalmay─▒ tercih etti. Yani baronlarla el ele olmay─▒ tercih etti. ─░srail’i tercih etti. Mavi Marmara’ya ikinci defa küfür etmeyi, Ba┼čbakan’─▒n ba┼črolde oynad─▒─č─▒ Roma oyununda Brütüs olmay─▒ tercih etti.

Bundan sonra ne mi olacak?

    Her ┼čey size ba─čl─▒. Ya Akparti de Cemaatte gücünü yava┼č yava┼č kaybedebilir. Erdo─čan bir sonraki seçimlerde partinin ba┼č─▒nda durur ve davaya sahip ç─▒karsa Türkiye kaburgas─▒ndan d─▒┼čar─▒ ç─▒kabilir. Yani hayal etti─čimiz gibi ba─č─▒ms─▒z bir ülke olabiliriz ( ┼×u an ba─č─▒ms─▒z oldu─čumuzu dü┼čünmüyorsunuz de─čil mi? ) Ancak Ba┼čbakan art─▒k ben yokum derse bu ülkeyi ta┼č─▒yacak ba┼čka kahramanlar─▒n olmad─▒─č─▒n─▒ belirtmek isterim. Maalesef sava┼č ince bir sanatt─▒r. Tecrübe, Bilek ve Yürek gerektirir. Biri eksik olursa, eninde sonunda kaybedersiniz.

    Beddua ile yaz─▒y─▒ tamamlaman─▒n bir anlam─▒ yok. Bu ülkenin bir ferdi olarak d─▒┼č güçlerin oyunlar─▒n─▒ bozacak tek güç yine Millettir. Yani sa─člam irade’dir. Lütfen ─░rademize sahip ç─▒kal─▒m. Tabi önce ─░radeli olmak kayd─▒ ile. Hükumet ve Cemaat  kavgas─▒ diye ba┼čl─▒k att─▒k ama asl─▒nda ba┼č─▒ndan beri demek istedi─čimiz tek ┼čey bu kavgan─▒n Hükumet ve Cemaat aras─▒nda olmad─▒─č─▒. Bu kavga Türkiye ile dünyan─▒n kavgas─▒.

 Bu kavga Hak ile Bat─▒l─▒n kavgas─▒Bu yazi toplam 3969 defa okundu
Yazar─▒n Di─čer Yaz─▒lar─▒
YAZARLAR
 
Anasayfa |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 YzC Haber Portal─▒                             Yazılım ve Tasarım: Serdar YAZICI
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklar─▒na ve ki┼čilik haklar─▒na sayg─▒l─▒ olmay─▒ ama├ž edinmi┼čtir. Sitemiz, 5651 say─▒l─▒ yasada tan─▒mlanan .yer sa─člay─▒c─▒. olarak hizmet vermektedir. ─░lgili yasaya g├Âre, site y├Ânetiminin hukuka ayk─▒r─▒ i├žerikleri kontrol etme y├╝k├╝ml├╝l├╝─č├╝ yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kald─▒r. prensibini benimsemi┼čtir. Telif hakk─▒na konu olan eserlerin yasal olmayan bir bi├žimde payla┼č─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve yasal haklar─▒n─▒n ├ži─čnendi─čini d├╝┼č├╝nen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ─░leti┼čim b├Âl├╝m├╝nden bize ula┼čabilirler | Rize G├╝ndo─čdu Haber | Rize | Rize Haberleri haberler